DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: Polska może odnowić się tylko przez katolicyzm

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: Polska może odnowić się tylko przez katolicyzm
Fot. A. Witwicki / Forum

Tylko odwołując się do wartości katolickich, możemy doprowadzić do moralnej odnowy naszego narodu, naszego społeczeństwa – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

 

Działacz narodowy udzielił wywiadu Telewizji Trwam. Podkreślał między innymi panującą na dorocznym, masowym wydarzeniu pokojową i patriotyczną atmosferę. – Polacy przekonali się, że tutaj panuje wspaniały, podniosły nastrój i po prostu przyjeżdżają. Wiedzą, że jest bezpiecznie, a to, co piszą lewicowo-liberalne media to stek kłamstw. Chcemy, żeby był to punkt zwrócenia się na powrót do wartości narodowych i katolickich – zaznaczył.

 

Wydaje nam się, że w dzisiejszych trudnych czasach (w których jesteśmy atakowani przez marksizm, zwalczana jest rodzina, następuje deprawacja dzieci w szkołach) należy wzywać Matkę Bożą, bo tylko Ona jest w stanie tutaj pomóc. Tylko odwołując się do wartości katolickich, możemy doprowadzić do moralnej odnowy naszego narodu, naszego społeczeństwa – zauważył Robert Bąkiewicz.

 

Potrzebujemy świętych kapłanów w bardzo ciężkich czasach, które są czasami odejścia od wiary – w ten sposób prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zwrócił uwagę na znaczenie księży i zakonników w podtrzymywaniu katolickiego ducha narodu.

 

 

Źródło: Radio Maryja

RoM

 

 


DATA: 2019-11-11 20:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@zgred - może zrzędzisz? Może Polo00 ma trochę racji? Może jest bardziej wrażliwy? Pięknie było patrzeć na ten Marsz, ale też bardzo się dziwiłam, że choć marsz miał tytuł "Miej w opiece Naród cały" - to nawet nie odśpiewano tej pieśni "Z dawna Polski tyś Królową Maryjo". Bogurodzica była tylko występem kilku i niemożliwe było włączenie do śpiewania ulicznego tłumu! Też miałam wrażenie, że w godzinnych przemowach jedynie Robert Bąkiewicz nie miał "wiecu politycznego, przedwyborczego na prezydenta" Szczypta uwag nie powinna cię tak od razu wrogo nastawiać do Polo00!
1 miesiąc temu / maruda
 
Polskę odrodzi taki katolicyzm, który w 1950 ułożył się z komunistami i wykloł żołnierzy podziemia niepodległościowego?! Czy może taki, który każe modlić się do amazońskiego bożka - paczamamy lub wsiadać z muzułmanami do jednej "arki braterstwa"? Dziękuję bardzo! Jestem chrześcijaninem!!!
27 dni temu / Tomasz Dydak
 
Któż jak Bóg! " Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Rz 8,31 Tylko pod Krzyżem, tylko pod Tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem...
1 miesiąc temu / Monika
 
@tradycja- to dlaczego Bractwo w praktyce zezwala na przyjmowanie Komunii Św. jedynie w swoich kaplicach? Dlaczego w Bractwie mówi się niewybredne rzeczy o katolikach spoza Bractwa, włącznie z księżmi odprawiającymi Mszę Trydencką w ramach indultu? "przebierańcy", to jedno z określeń dotyczących legalnych księży odprawiających Mszę Trydencką, z którym się spotkałem w Bractwie. Nie ja manipuluję i nie ja popełniam grzech tu grzech przeciw Eucharystii.
1 miesiąc temu / krisbac
 
Pieśń "Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo" była odśpiewana na rondzie Dmowskiego, przed rozpoczęciem Marszu.
1 miesiąc temu / jac
 
@krisbac - nie manipuluj, bo to grzech. Bractwo św. Piusa X NIE JEST schizmatyckie! Jest najlepszą i najwierniejszą częścią Kościoła Katolickiego.
1 miesiąc temu / tradycja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.