DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Prezes Sądu Najwyższego Pakistanu: system prawny zawiódł w sprawie Asii Bibi

Prezes Sądu Najwyższego Pakistanu: system prawny zawiódł w sprawie Asii Bibi
Asia Bibi

Przypadek Asii Bibi pokazał, że pakistański system prawny zawiódł w swej istocie, pozbawiając obywateli ich prawa do sprawiedliwości - oświadczył prezes Sądu Najwyższego tego kraju Mian Saqib Nisar.

 

Komentując sprawę chrześcijanki, która w 2010 r. została skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo i uwolniona od tego zarzutu kilka tygodni temu przez Sąd Najwyższy, Nisar przyznał, że system prawny w Pakistanie wymaga reformy, tak by obywatele mogli dochodzić sprawiedliwości w krótkim czasie. W przypadku Asii Bibi upłynęło aż osiem lat od skazania do uniewinnienia, „choć nie było dowodów” jej winy. Jej dossier czekało cztery lata na rozpatrzenie w Sądzie Najwyższym.

 

Odnosząc się do starań kobiety o azyl zagranicą z powodu gróźb otrzymywanych ze strony islamskich radykałów, prezes Sądu Najwyższego zaznaczył, że „obowiązkiem państwa pakistańskiego jest ochrona życia i zdrowia własnych obywateli”, dlatego jeśli prosi ona o ochronę za granicą, oznacza to, że „Pakistan zawiódł”.

 

Przypomnijmy, że pomimo uniewinnienia, Asia Bibi nadal przebywa w pakistańskim więzieniu. Jest to związane z bardzo poważnym zagrożeniem jej życia i zdrowia. Muzułmańscy radykałowie każdego dnia urządzają manifestacje na ulicach Pakistanu, domagając się ukarania chrześcijanki. Co więcej, zagrożona jest również najbliższa rodzina chrześcijanki.

 

John Pontifex z brytyjskiego biura papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformował o bardzo trudnej sytuacji Asii Bibi oraz jej najbliższych. Pontifex podaje, że radykalni muzułmanie przeszukują domy w Pakistanie, aby dotrzeć do rodziny uniewinnionej chrześcijanki.

 

„Ostatnio wielokrotnie musieli zmieniać miejsce pobytu, aby nie zostali złapani. Córki Asii Bibi wychodzą na zewnątrz przeważnie dopiero po zmroku i zakrywają twarze. Z lusterka w samochodzie ściągnęli nawet różaniec, by nie przyciągać niczyjej uwagi” – podkreśla John Pontifex. Pracownik PKWP wskazuje, że rodzina żyje w głębokim strachu i jest przekonana, że jeśli nie uda jej się wyjechać zagranicę, to czeka ją straszna przyszłość.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 

Podpisz petycję do ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o udzielenie azylu dla Asii Bibi. Chrześcijanka spędziła w pakistańskim więzieniu osiem lat. 31 października – po licznych interwencjach organizacji międzynarodowych – Asia Bibi została uniewinniona, ale wciąż nie może wyjść z więzienia, bowiem islamscy fanatycy grożą, że ją zabiją. 

 

KLIKNIJ I PODPISZ PETYCJĘ!  


DATA: 2018-11-23 18:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety ma rację. Przypadek Bibi pokazuje jak dużo jeszcze brakuje Pakistanowi do normalności. @ala wilk Jak to sobie wyobrażasz? Islamiści nie spoczną aż jej nie zabiją. Stała się dla nich wrogiem publicznym nr 1. W Pakistanoe jedynym w miarę bezpiecznym miejscem jest... więzienie. Inaczej będzie musiała się ukrywać do końca życia. @bądźmy solidarni Broń boże publicznie zadeklarować azyl! Albo pomagasz albo mówisz, że pomożesz. Jak zadeklarują pomoc to islamiści będą ją tutaj szukać. Ryzyko zamachu też rośnie. Lepiej publicznie milczeć i pomagać po cichu :)
4 miesiące temu / Bobby
 
A nie lepiej pomagać jej na miejscu?
4 miesiące temu / ala wilk
 
To co piszesz nie ma nic do wspólnego z artykułem. Nie wciskaj tutaj syjonistycznej propagandy.
4 miesiące temu / @Sec
 
Polska powinna oficjalnie zadeklarować chęć udzielenia azylu politycznego tej kobiecie i całej jej rodzinie. To samo dotyczy abp. Vigano, gdyby zaistniała taka potrzeba.
4 miesiące temu / bądźmy solidarni
 
Większość muzułmanów nie zna Koranu, bo jest zapisany po arabsku. Uczą się wersetow na pamięć. Uległość zachodniego świata przekonuje ich o prawdziwości ich religii. Skoro wystarczy 5 razy na dzień pomodlić się w kierunku kamienia i dają im zasiłki to chyba mogą zrozumieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli najwięksi wśród katolików spotykają się z nimi i wspólnie modlą to jakże mają zrozumieć co jest prawdą. Wspólne modlitwy, uściski zrobiły swoje. Pamiętajcie, że Bóg jest niezmienny. To co obiecał w Starym i Nowym Testamencie wypełni się. "A Bestii dano 1/4 ludzi, tych co nie mają znaku zabitego Baranka".
4 miesiące temu / Sec
 
Muzułmanie czekają tylko na ostatniego Kalifa. Mają to zapisane w Koranie. W Pakistanie mieszka 200 mln muzułmanów, a czy ich oddanie jest prawdziwe możemy zobaczyć na podstawie ich czynów. Turcja, Persja, Libia, Sudan, Etiopia, prawdopodobnie Rosja to kraje, które mają uderzyc na Jerozolime, Ezechiela 38, Zachariasza 12. Jeśli Rosh to Rosja. Gog z Magoga może to być obecnie Putin lub Erdogan. "Z dalekiej północy" wskazuje raczej na Putina. Wojska już ustawił 80 km od Izraela. Iran to Persowie, Medowie oraz Elam w Biblii.
4 miesiące temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64351"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.