DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Prezes Planned Parenthood zagości w murach uniwersytetu prowadzonego przez jezuitów

Prezes Planned Parenthood zagości w murach uniwersytetu prowadzonego przez jezuitów
Cecile Richards w trakcie zeznań przed Komisją ds. Nadzoru i Reform Rządowy, Kapitol 29 września 2015. Fot. REUTERS/Gary Cameron /FORUM

Organizacja studencka z katolickiego Uniwersytetu Georgetown zaprosiła byłą prezes Planned Parenthood, Cecile Richards, aby... wygłosiła wykład dla studentów. „Georgetown popiera najbardziej agresywną i niesprawiedliwą ideologie naszych czasów, którą jest ideologia pro-aborcyjna” – komentuje Lila Rose, prezes Akcji dla Życia.

 

Aktywistka największej aborcyjnej organizacji na świecie wygłosi w kwietniu wykład na Georgetown University. Spotkanie zostało zorganizowane przez organizacje studencką Lecture Fund, której celem ma być wzbogacenie doświadczeń (!) społeczności akademickiej. Helen Brosnan, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że w spotkaniu uczestniczyć mogą jedynie studenci.

 

Zaproszenie przedstawicielki aborcyjnego giganta wzbudziło uprawniony niepokoju wśród działaczy pro-life. Oburzenie wyraził prezes organizacji Księża dla Życia, ks. Frank Pavone. – Kontrowersje wokół aborcji nie wynikają z światopoglądu, a z troski o jej ofiary – podkreślał. – Nie chodzi tylko o przekonania, ale o rozlew krwi – dodał duchowny.

 

Uniwersytet w wydanym oświadczeniu poinformował, że zapraszani wykładowcy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, a studenci zapraszają gości spoza uniwersytetu według własnego uznania. „Goście i mówcy występujący na kampusie uniwersytetu nie mają poparcia uczelni” – czytamy w oświadczeniu.

 

- Nie będzie możliwości wymienienia z Cecile Richards jakichkolwiek uwag dotyczących katolickiej moralności – powiedział Patrick Reilly, prezes Stowarzyszenia Kardynała Newmana, powołanego w celu obrony katolickich wartości w edukacji. – Georgetown nie zamierza podjąć jakiegokolwiek działania i pozwoli osobie odpowiedzialnej za śmierć więcej niż 2,8 miliona dzieci przemawiać do studentów. To jest kolejny przykład przeciwstawiania się przez Uniwersytet Georgetown swojej katolickiej tożsamości – stwierdził Reilly.

 

Ks. Pavone podkreślił, że wykład Celcie Richards nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. – Georgetown University broni wydarzenia na które została zaproszona szefowa niewiększej organizacji przestępczej w Ameryce – tłumaczył. Lila Rose dodawała, że organizacja takiego wystąpienia na katolickiej uczelni jest czynem zwyczajnie złym. Rose zaznaczyła, że inaczej by sprawa wyglądała, gdyby zaplanowano debatę z Planned Parethood w czasie której prezentowałby stanowisko katolickie. A tak Richards będzie mogła promować aborcję bez ryzyka natrafiania na krytyczną odpowiedź.

 

Organizacja studencka podkreśla, że na spotkaniach przez nią organizowanych są zapraszani specjaliści z różnych dziedzin i reprezentujący różne światopoglądy. Natomiast uniwersytet zaznaczył, że szanuje prawo studentów do wyrażania własnych poglądów i prowadzenia spotkań na których przedstawiane są różne opinie, także te kontrowersyjne.

 

Ks. Frank Pavone zauważył że regulamin uniwersytetu dotyczący wykładów i wystąpień zawiera zapis, że nie zezwala się na wystąpienia, która zagrażają bezpieczeństwu każdego członka społeczności. – Wystąpienie Celcie Richard zagraża lub będzie zagrażać bezpieczeństwu nienarodzonych dzieci, łącznie z tymi, których rodzice mogą być w tym momencie na uniwersytecie – zauważył duchowny. W związku z organizacją wykładu „ubolewanie” wyraził kard. Donald Wuerl.

 

Cecile Richards (ur. 1957) – należy do Partii Demokratycznej, stanowisko prezesa Federacji Planned Parenthood objęła w roku 2006. Od tego czasu – według dostępnych informacji – organizacja ta przeprowadziła 2,8 miliona aborcji. Dużym echem odbiła się prowadzona przez nią kampania na rzecz... utrzymania federalnego dofinansowania dla aborcyjnego giganta. W 2010 weszła w skład Rady Fundacji Forda.

 

 

Źródło: ncregister.com

MR

 

 

 


DATA: 2016-03-09 11:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wystarczy, że studenci to zbojkotują! Będzie przemawiała tylko do Jezuitów??
ponad 4 lata temu / reakcjonista
 
Kilkadziesiąt lat temu można go było uznać za katolicki, teraz jest "gay-friendly", a jednym z wykładowców jest Aleksander Kwaśniewski.
ponad 4 lata temu / mack
 
POZALOWANIA GODNE AMERYKANSKIE LACHUDRY JUZ ZACZELY PLACIC ZA POTWORNA ZBRODNIE DZIECIOBOJSTWA -WYSTARCZY POPATRZEC NA MORALNY I OBYCZAJOWY UPADEK AMERYKANSKIEGO SPOLECZENSTWA!!!
ponad 4 lata temu / SEMPER FI
 
To gorzej niż skandal, to błąd. Jezuici albo zwariowali, albo wzięli od kogoś pieniądze, duże pieniądze. Jedno gorsze od drugiego. Kościół nie powinien na takie rzeczy pozwalać, bo zagubiony Kościół, to upadły Kościół.
ponad 4 lata temu / Ewa G
 
Nie wiem, co w tym spotkaniu kontrowersyjnego. Osoba, na ktorej ciazy ekskomunika nie powinna wykladac na katolickiej uczelni. Sprawa dosc oczywista
ponad 4 lata temu / Ar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.