DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Prezes Ordo Iuris punktuje lewicową poseł: dzieci nie są do seksualizowania

Prezes Ordo Iuris punktuje lewicową poseł: dzieci nie są do seksualizowania
Mecenas Jerzy Kwaśniewski. Fot. Puls Biznesu / Forum

„Przypominam, że traktowanie dziecka jako istoty seksualnej może być karalne” – tymi słowami mec. Jerzy Kwaśniewski (prezes Instytutu Ordo Iuris) skomentował w mediach społecznościowych skandaliczne słowa poseł Joanny Scheuring-Wielgus, jakie padły podczas debaty o obywatelskim projekcie ustawy „Stop Pedofilii”.

 

Joanna Scheuring-Wielgus wystąpiła we wtorek podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” z tyradą oskarżeń pod adresem projektodawców i ich inicjatywy. Nazwała ją m.in. wytworem chorej wyobraźni, a następnie zaatakowała Kościół katolicki. – Ta ustawa jest młotem, który ma zniszczyć jakąkolwiek edukację seksualną i jest tak naprawdę straszakiem dla wszystkich edukatorów. Nie dość, że sam pomysł, który państwo przedstawiacie jest chory, to jeszcze implementacja tego pomysłu jest niebezpieczna i szkodliwa dla wszystkich, szczególnie dla dzieci – mówiła w odniesieniu do kar przewidzianych w projekcie za demoralizację.

 

Czy to właśnie chcecie nam zaproponować: zamordyzm i pełną kontrolę? Czy tego chcecie uczyć nasze dzieci – strachu i nerwicy? Czy tego chce Kościół katolicki w Polsce, aby jeszcze bardziej skrępować i zniewolić nasze społeczeństwo? Nigdy nie słyszałam aby na zajęciach edukacji seksualnej dorosły, jakikolwiek, zachęcał dziecko do czynności seksualnej. Ale słyszałam bardzo często o pedofilach, szczególnie w sutannach, którzy w bardzo perfidny sposób zachęcali i zachęcają, i krzywdzą seksualnie dzieci – opowiadała.

 

Do wystąpienia poseł Scheuring-Wielgus odniósł się na Facebooku mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. „Przypominam, że traktowanie dziecka jako istoty seksualnej może być karalne. Zgodnie z tzw. Standardami WHO pojęcie „seksualność” odwołuje się jedynie do ciała, intymności i doświadczeń związanych z życiem seksualnym (przypis nr 46 do Standardów WHO). Dotyczy to dzieci w każdej grupie wiekowej”, przypomniał adwokat.

 

 

 

Na koniec mec. Kwaśniewski zaprosił lewicową poseł do zapoznania się z opinią prawną, jaką na temat obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” przygotował Instytut Ordo Iuris.

 

Opinię można przeczytać TUTAJ.

 

Źródło: FB, PCh24.pl

TK


DATA: 2019-10-16 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Robi :D ,,należy dokonać definitywnego rozdziału lewicy od Państwa,, Bosak:D
4 miesiące temu / szpulas11
 
Jestem pod wrażeniem niesamowitego pełnego profesjonalizmu i najwyższemu poziomowi kultury w debacie publicznej w Sejmie ze strony Pana mecenasa Olgierda Pankiewicza. Całkowity brak merytoryki w debacie ze strony PO, PSL, SLD i Nowoczesnej. Całkowity brak profesjonalizmu tylko jazda po emocjach. Agresja słowna, stek pomówień, zastraszanie jak za czasów PZPR ze strony Nowoczesnej pani poseł Joanny Scheuring-Wielgus. Pani poseł Wielgus z premedytacją komunistyczną żuca hasło wara od naszych dzieci gdzi jej łapska tam właśnie się pchają. Pan poseł Krzysztof Paszyk z PSL w pierwszym wystąpieniu odkrywa, że ma smartfona z ogólnodostępną pornografią jako ważniejszy problem niż pedofilia a w drugim swoim zdezorientowanym wystąpieniu odkrywa, ze edukacja jest ważna. Tą debatę powinni zobaczyć wszyscy wyznawcy Razem do kupy wziętej PO, PSL, Nowoczesnej i SLD. Zanim obejżą niech przeczytają projekt ustawy ze zrozumieniem bez prawdofobii. Komunistyczna zaraza zalewa nasz sejm.
4 miesiące temu / Robi
 
@ wwm znaczy się, chodzi o to , ,,jak kościół ukrywał pedofilów i jak ma za to odpowiedzieć,,? i że ,,ofiary powinny oddać pieniądze kościołowi,,? i to niby Ordo Iuris takie coś napisał? Może ktoś to wymyślił drogi interlokutorze wwm?:D
4 miesiące temu / szpulas11
 
Nigdzie nie mogę znaleźć szeroko komentowanej opinii prawnej Instytutu Ordo Iuris albo samego mec. Kwaśniewskiego na temat instytucjonalnej odpowiedzialności za ukrywanie pedofilli i żądań zwrotu odszkodowań od ofiar tych czynów już dokonanych, a nie dopiero potencjalnych.
4 miesiące temu / wwm
 
Nawet jeśli, w co wątpię, ta "osoba Scheuring-Wielgus" przeczytałaby proponowany tekst i tak by to do niej jego treść nie dotarła, a jeżeli tak, udałaby, że go nie rozumie. Konie mają czasem klapki z boku oczu, by widzieć tylko określoną zawężoną przestrzeń. Niestety wśród naszych polityków, zwłaszcza lewej strony jest wielu, którzy też mają takie klapki. Należy mieć nadzieję, że kiedyś te klapki spadną.
4 miesiące temu / :(
 
dla wielu ,,wybrańców narodu,,należy przygotować tę opinię w formie ,,audiobryka,, kto takie małe literki przeczyta i to całą stronę?
4 miesiące temu / szpulas11
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.