Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Prezes Ordo Iuris: państwo nie może podważać prawa do życia


Jesteśmy świadkami postępującej unifikacji systemów prawnych. To zjawisko zabójcze dla wspólnot, od rodziny, przez naród po Kościół. Te wszystkie podmioty zabezpieczają człowieka przez wszechwładzą państwa, ale marksistowscy uczniowie Jean’a-Jacques’a Rousseau zwalczają je, jako rzekomo ograniczające ludzką wolność. W XIX wieku chodziło o wyzwolenie ze struktur ekonomicznych, a dzisiaj ze struktur biologicznych, czyli płci – mówił podczas XIII Kongresu Konserwatywnego mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.
  


DATA: 2016-10-24 14:45:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

widocznie państwo może skoro to robi. A Bóg nie grzmi chociaż widzi. Jest napisane "nie sądcie abyście nie byli sądzeni" Prawdopodobnie tak jest lepiej, że umierają chore dzieci zamiast umierałyby te zdrowe albo nie rodziłyby się wcale. Bóg dał nam rozsądek abyśmy korzystali z niego chociaż od czasu do czasu. Pycha też jest grzechem. Chyba nawet pierwszym i głównym
ponad 2 lata temu / janran
 
@Stormer - prawa czlowieka, czy jakies tam prawa obywatelskie to wszystko sa masonskie wymysly. Rowniez odnosnie wykladu, to bardzo dobry, ale Bog nie dal czlowiekowi "praw do", tylko dal mu przykazania, tj. nakazy i zakazy. Nie ma wiec "prawa do zycia", jest zakaz mordowania.
ponad 2 lata temu / cristero
 
Bardzo ciekawy wykład. Dziękuję za udostępnienie.
ponad 2 lata temu / mm
 
Bardzo mądry wykład. Bóg zapłać.
ponad 2 lata temu / Krystyna
 
Ani praw człowieka i praw obywatelskich.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Trzeba obnażać źródła dzisiejszych pomysłów politycznych. Brawo!
ponad 2 lata temu / Marek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 99 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.