DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Prezes Ordo Iuris: Konwencja praw rodziny chroni przed patologiami. Co innego Konwencja stambulska

Prezes Ordo Iuris: Konwencja praw rodziny chroni przed patologiami. Co innego Konwencja stambulska

Prezes Instytutu Ordo Iuris na łamach „Rzeczpospolitej” odpowiedział na krytykę, jaka pojawiła się wobec zaprezentowanej w Brukseli Konwencji Praw Rodziny. W swoim założeniu ma ona chronić rodziny przed wszelkimi przejawami patologii: przemocą, demoralizacją czy ideologią gender.

 

Mecenas Jerzy Kwaśniewski porównał Konwencję praw rodziny do Konwencji stambulskiej, którą poddał szczegółowej krytyce. Wykazał, że uzasadnione są zarzuty o brak bezstronności światopoglądowej państwa, jak i wyraźne braki w badaniach empirycznych. Podał przykład Polski jako kraju z najniższym wskaźnikiem przemocy wobec kobiet (19 proc.) przy unijnej średniej na poziomie 33 proc.

 

Dodatkowo w państwach, które w wyniku przyjęcia genderowej ideologii od dawna upatrują źródła przemocy rodzinnej w zróżnicowaniu ról płciowych, odsetek przemocy jest o wiele wyższy (Dania – 52 proc., Finlandia – 47 proc., Szwecja – 46 proc., Holandia – 45 proc.). Nawet badanie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wykazało, że w Polsce zjawisko przemocy wobec kobiet jest mniej powszechne niż w krajach, które od dawna stosują się do wytycznych Konwencji stambulskiej.

 

Mec. Kwaśniewski odniósł się w swoim tekście do zarzutów mówiących, że promowanie stałego związku (małżeństwa) nie jest rozwiązaniem problemu przemocy w rodzinie. Jednak, jak podają statystyki Departamentu Sprawiedliwości z 2010 roku, niezamężne kobiety są czterokrotnie bardziej narażone na przemoc ze strony partnera niż mężatki. W przypadku niezamężnych mieszkających z dziećmi, to zagrożenie wzrastało dwunastokrotnie.

 

To samo tyczy się przemocy wobec dzieci. W przypadku wychowania przez jednego biologicznego rodzica i dodatkowego partnera, zagrożenie przemocą wzrastało dziesięciokrotnie, w porównaniu do dzieci wychowywanych w małżeństwie.

 

Tymczasem Konwencja praw rodziny ma za zadanie chronić przed pseudozwiązkami, takimi jak „homomałżeństwa” czy związki poligamiczne. Podczas gdy krytycy Konwencji wskazują na „homofobiczny” charakter dokumentu, wyniki badań obalają lewicową narrację.

 

Badania przeprowadzone w USA przez prof. Marka Ragnerusa wskazały, że wychowanie dzieci w tzw. „nowych związkach” nie pozostaje bez wpływu na ich integralny rozwój. Prezes Ordo Iuris przytoczył także opinię prezesa Sądu Najwyższego USA mówiącą, że rozumowanie prowadzące do uznania „związków homoseksualnych” jako małżeństwa, powadzi także z równą mocą do uznania związków poligamicznych.

 

„Zapisane w projekcie Konwencji praw rodziny środki ochrony rodziny i małżeństwa, konstytucyjnie definiowanego jako związek kobiety i mężczyzny, służą empirycznie zweryfikowanej ochronie przed przemocą i patologiami” – przekonuje mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

PR

 

  


DATA: 2018-08-21 12:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.