DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Prezes Marszu Niepodległości: Andrzej Duda zwyciężył dzięki głosom narodowców

Prezes Marszu Niepodległości: Andrzej Duda zwyciężył dzięki głosom narodowców
Marsz Niepodległości. FOT.:Chris Niedenthal/FORUM

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie wygranej w drugiej turze wyborów. Podkreślił, że to zwycięstwo sił patriotycznych, do którego przyczyniły się także głosy narodowców w związku z czym środowisko narodowe oczekuje od prezydenta realizacji kilku postulatów oraz dotrzymania obietnic złożonych w kampanii wyborczej.

 

Jak ocenił Bąkiewicz, zwycięstwo Andrzeja Dudy jest „ważne w walce cywilizacji, dwóch zupełnie różnych wizji Polski”. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał, że elektorat narodowy oczekuje od prezydenta realizacji kilku postulatów.

 

Po pierwsze, ochrona życia od poczęcia. Będziemy się tu starali z panem prezydentem współpracować, wspierać go. To jest ważny moment, by taką ustawę chroniącą życie od poczęcia w tej chwili wprowadzić – mówił Bąkiewicz.

 

Druga rzecz to ochrona Polski przed roszczeniami organizacji żydowskich. Trzecia sprawa to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, konwencji genderowej, zmieniającej zupełnie obyczajowość społeczeństwa – dodał.

 

Rano PKW poinformowała na podstawie 99,97 procent protokołów, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 procent głosów w wyborach prezydenckich. Jego konkurent Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 procent.

 

Źródło: TVP Info

TK


DATA: 2020-07-14 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego nikt nie mowi o tym, ze te wybory sa z gruntu nieważne, bo niekonstytucyjne? Przepraszam, z calym szacunkiem, ale nie tylko ci, ktorzy poza prawem je zorganizowali sa nizej krytyki, ale rowniez ci, ktorzy brali w nich udział... Jesli nie szanujemy konstytucji, to nawet trudno te całą hucpę komentować.
27 dni temu / Beata
 
Organizatorzy Marszu uratowali honor tej części wyborców, którzy popierali Bosaka a potem, być może prez. DUDA.
27 dni temu / Kaem
 
Na obecną chwilę jestem z Konfederacją.
28 dni temu / Kasandra
 
Mam jeszcze gorące myśli.....i tak powinno być....liczę na to....
28 dni temu / Czerwone maki
 
Część wyborców Bosaka to nie są katolicy ani nawet konserwatyści! To prawda! Z punktu widzenia osoby chcącej konserwatywnych przemian w Polsce co jest gorsze: 1 fakt, że Konfederacja przyciąga także centrystów światopoglądowych, którzy głosują na nich, choć nie ze wszystkim się zgadzają? czy 2 fakt, że część konserwatystów ciągle popiera PiS?
28 dni temu / BP
 
@DNA. "Konfederacja i narodowcy tylko rządają jak male dzieci, a co proponują od siebie...? Nic! Mataczą i mącą." Radzę mniej TVP oglądać i bezgranicznie wierzyć w podawane tam treści i może zapoznać się z programem Konfederacji. Z Panem Bogiem
28 dni temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.