DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Prezes Kaczyński obiecuje, że Polska nie przyjmie euro

Prezes Kaczyński obiecuje, że Polska nie przyjmie euro
Fot. Krystian Maj / Forum

Podczas lubelskiej konwencji przedwyborczej Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński zadeklarował sprzeciw wobec przyjmowania przez Polskę waluty euro w dającej się przewidzieć przyszłości.

 

 

Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, w ten czy inny sposób na tym stracimy – stwierdził prezes Kaczyński. Podkreślił, że wspólna waluta służy jedynie państwom cieszącym się silną gospodarką – Niemcom czy Holandii.

 

– Czy polska gospodarka na tym zyska? Bardzo wątpliwe. Czy zyskają na tym kieszenie Polaków, czy po raz kolejny zostaną zmniejszone, zredukowane, mówię tu o ich zawartości, o domowych budżetach? – rozważał lider obozu rządzącego.

 

Jarosław Kaczyński stwierdził, że niezależnie od tego, w jaki sposób wprowadzane byłoby w Polsce euro, nasze społeczeństwo poniosłoby straty wskutek zmiany waluty.

 

- Dlatego mówimy NIE euro, mówimy NIE europejskim cenom. Mówimy: europejskie płace, a nie europejskie ceny i mamy poparcie większości Polaków – deklarował.

 

- Zrobimy to [wprowadzimy wspólną walutę], gdy będzie to w naszym interesie, wtedy gdy osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec –  powiedział.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-04-13 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki polskiemu zlotemu wygrali wybory bo po ostatnim kryzysie ciężko byłoby przeprowadzić 500+ i inne.
7 miesięcy temu / pl
 
To przecież prawda że waluta broni nas przed kryzysami.
7 miesięcy temu / pl
 
Zamiast euro będą szakle.
7 miesięcy temu / aco
 
ten ignorant nie wie nawet, ze ceny wielu produktów spożywczych w EURO w niemieckim lidlu czy w innych,podobnych marketach sa czesto niższe niz w Polsce, w złotówkach po przeliczeniu, i bredzi farmazony..to jest nie do pomyślenia
7 miesięcy temu / malpa
 
@Cz68. "Socjalizm Tak, wypaczenia Nie." Zagubione dziecko Gierka? A realną władzę w tym Ubekistanie cholera wie kto sprawuje, na pewno nie PiS. "Ma osiągnięcie w gospodarce"?. Ta? Mniej kradną? Pod dywan nie zamiatają bo dywan wywieźli Żydzi do Izraela a Misiewicz to "konik garbusek" Macierewicza, oberwał rykoszetem, aferzysta z niego jak z koziej .... trąba. Afera FOZZ, Amber Gold, SKOK Wołomin i inne, jeszcze nie "odkryte". Znalazła się ta forsa? Mordy polityczne na kapłanach, kryminalne na świadkach koronnych, policjantach, żołnierzach i osobach niewygodnych. Czy złapano jakiegoś seryjnego samobójcę? Teatrzyk dla "ubogich".
7 miesięcy temu / agricola
 
poniżej osiągnięcia PIS i PO, proszę kopiujcie i wysyłajcie dalej aby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało: 1.Brak reakcji na podpisanie przez USA aktu 447 żydzi domagają się 350 mld dolarów, za tzw mienie bez spadkowe 2. Przymusowe szczepienia pod groźbą kary 3. Wodociągi Polskie oddane spółce Tahal z Izraela 4. Wspomaganie banderowskiej Ukrainy : 4mld zł bezzwrotnej pożyczki, sponsorowanie gazu za free, przyzwalanie na banderyzm i jawne antypolskie działania, ukrainizacja Polski i rynku pracy 5. Polityka zagraniczna na kolanach ustawa IPN do kosza 6. 100mln na cmentarz żydowski, muzeum Polin 400mln budowa muzeum getta warszawskiego, w kolejce kolejne chasydów polskich, przepraszanie za marzec 1968 to skandal i farsa. 7. Ustawa 1066 o bratniej pomocy 8. Ustawa o wydawaniu polskiej broni i amunicji obcym wojskom to skandal i jawna antypolska ustawa 9. Sprowadzenie JP MORGAN i dotowanie ich kwota 20mln zł 10. Brak repolonizacji mediów 11. Brak rozliczeń złodziei i zdrajców 12. Brak opodatkowania ob
7 miesięcy temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.