DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

„Prezent” kanadyjskiego rządu dla kobiet na świecie: ponad pół miliarda dolarów na aborcję

„Prezent” kanadyjskiego rządu dla kobiet na świecie: ponad pół miliarda dolarów na aborcję

Premier Justin Trudeau ogłosił w Dniu Kobiet, że rząd kanadyjski wyłoży 650 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat na „zwiększenie dostępu do aborcji w krajach rozwijających się”.


Stany Zjednoczone zapowiedziały ograniczenie pomocy zagranicznej dla innych państw, w tym także znaczne uszczuplenie środków dla agend ONZ. Jeszcze w listopadzie ub. roku – po zwycięstwie w wyborach w USA Donalda Trumpa - Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która finansuje aborcję i antykoncepcję w krajach uboższych, podniosła alarm. By zrekompensować częściową utratę środków wykorzystywanych przez WHO na zabijanie dzieci poczętych, sterylizację kobiet i permisywną edukację seksualną, więcej funduszy obiecały dać UE i Kanada.

 

- Jesteśmy przerażeni decyzją naszego rządu, który zamierza wydać ponad pół miliarda dolarów na szerzenie aborcji na całym świecie – komentował Johanne Brownrigg, dyrektor public affairs Kampanii Koalicji na rzecz Życia.

 

- Nasze państwo za premiera Trudeau stało się obecnie jednym z największych eksporterów aborcji i sterylizacji na świecie. Podziw Trudeau dla Chin, przerażającej dyktatury i tamtejszego programu planowania rodziny, obecnie kształtują politykę zagraniczną Kanady – dodawał.

 

Obrońcy życia skrytykowali premiera za propagowanie i finasowanie na świecie permisywnej edukacji seksualnej i tzw. zdrowia seksualnego oraz „praw reprodukcyjnych”, które de facto oznaczają aborcję i szeroko pojętą antykoncepcję, w tym sterylizację.

 

Z danych ONZ wynika na przykład, że jedną z najpowszechniejszych form tzw. antykoncepcji nowoczesnej w 2015 r. było ubezpłodnienie. Aż 19 proc. kobiet z Ameryki Północnej i Azji wysterylizowano. 

 

Pro-liferzy wezwali swoich zwolenników do kontaktowania się z posłami, by zablokowali transfer pieniędzy kanadyjskich podatników.

 

Justin Trudeau – to jeden z najbardziej proaborcyjnych polityków w historii Kanady. Syn „katolika”, który zalegalizował aborcję, rozwody, homoseksualizm.

 

W jego zwycięstwie w wyborach pomógł miejscowy episkopat. Justin Trudeau brał udział w Światowym Spotkaniu Młodzieży w Toronto i deklarował, że jest katolikiem. Przed wyborami duchowni organizowali z nim spotkania, za które płacili honoraria.

 

Wkrótce po objęciu szefostwa Partii Liberalnej obecny premier wykluczył z niej polityków broniących życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W 2000 roku po śmierci ojca Trudeau - Pierre’a - archidiecezja w Montrealu zorganizowała dla człowieka, który zalegalizował aborcję w 1969 r. w Kanadzie – jak się wyraziła amerykańska gazeta „The New York Times” – „pogrzeb stulecia”.

Kardynał Jean-Claude Turcotte koncelebrował Mszę z udziałem 3 tys. osób, w tym kubańskiego dyktatora Fidela Castro. Liturgię odprawiono z naruszeniem norm kościelnych, zakazujących przemówień podczas mszy żałobnej. Jednym z mówcą był syn zmarłego, Justin Trudeau. Niezwykle emocjonalna mowa 28-latka – zdaniem wielu obserwatorów – pomogła w karierze politycznej. Dziesięć miesięcy po pogrzebie ojca, Trudeau był jednym z głównych organizatorów i „twarzą” komitetu przygotowującego Światowe Dni Młodzieży. W ciągu następnych lat Justin Trudeau zaczął brać udział w niezliczonej liczbie wydarzeń katolickich.

 

Jak wspominał brat obecnego premiera, ojciec „wychowywał ich bardzo religijnie, po katolicku”. Jednocześnie „nie miał problemu z legalizacją rozwodów, dekryminalizacją homoseksualizmu i uznaniem innych podstawowych praw człowieka”.
Źródło: lifesitenews.com., AS.

 

 

POLECAMY

 

 

 

 

 


DATA: 2017-03-10 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na marginesie warto odnotować, że śp. Jan-Klaudiusz Turcotte został wyniesiony do godności kardynalskiej w 1994 roku właśnie przez Jana Pawła II.
ponad 2 lata temu / Onesym
 
@ doNN: Do NN nic nie dociera, szkoda fatygi. Za niego już tylko pozostało się modlić.
ponad 2 lata temu / michał
 
Można i tak jak bezsilny NN chwalić mordowanie dzieci,a chcieć zagrozić ich życiu przez siebie mniemając skutecznymi poczynania innych, wykorzystywać demoniczne siły,które od dłuższego czasu używają NN mało jednak skutecznie ze względu na toporność tworzywa. Zauważa się że te siły są skłonne współuczestniczyć w zamiarach unicestwienia tych niewinnych dzieci, wobec których NN dopuszcza wykroczenia nie etyczne.Życie pokazuje, że głupi człowiek powinien mieć ograniczone prawo do decydowania o osobie i o przyszłości jego potomnych.Kobieta nie powinna mieć prawa do mordowania dzieci, gdyż to nie są jej uprawnione osobiste decyzje.To bezprawie powinno być zakazane prawnie.Żeby państwo miało prawo ingerencji w decyzję zbrodniarzy.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Eutanazja powinna być zakazana prawnie na całym świecie, gdyż jest to okrutne morderstwo dziecka w łonie matki. Człowiek nie ma prawa zabijać drugiego człowieka...Nie zabijaj
ponad 2 lata temu / cichy
 
Niech w Izraelu tak daje. Założę się, że ten "temat" omija wielki łukiem...
ponad 2 lata temu / Robokopo
 
Można i tak.Będąc bezsilny,a chcieć zagrozić skutkami przez siebie mniemając skutecznymi poczynania innych, powoływać się na mityczne siły,które od dłuższego czasu nie są używane jako skuteczne,ludzie zaprzestali już grozić tym orężem,zauważając że te siły nie są skłonne współuczestniczyć w zamiarach unicestwienia tych,którzy w mniemanie tych obrońców moralności dopuszczają się wykroczeń nie etycznych.Życie pokazuje, że człowiek powinien,jako osoba wolna i świadoma mieć prawo do decydowania o osobie i o przyszłości jego potomnych.Kobieta powinna mieć prawo o decydowaniu swej osobowości.Nikt nie powinien wnikać w jej osobiste decyzje.To prawo jednostki powinno być obwarowane prawnie.Żeby inni nie mieli prawa ingerencji w jej decyzję,a tym bardziej osoby postronne.
ponad 2 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.