DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Każda nagła i niespodziewana śmierć przeważnie nie idzie w parze z łaską uświęcającą chrześcijanina. Wypadki lotnicze, morskie, kolejowe, samochodowe, motocyklowe, rowerowe, śmiertelne wypadki przy pracy, utonięcia i inne nagłe, a także samobójstwa, to prawdziwe żniwo. Nie słyszy się w listach pasterskich napomnień do życia w łasce, by uniknąć nagłej wpadki na Sąd Boży. A sezon się zbliża, chociaż ten, trwa przez cały rok kalendarzowy. Więc nie zapominajmy o codziennej modlitwie, nawet do naszych Aniołów, bo każdy z nas ma w kalendarzu życia zaznaczony ten ostatni dzień. Króluj nam Chryste!
10 miesięcy temu / 11
 
Preppersi? Rozrywka pierwszego świata. Preppersi to ludzie, którzy przygotowują się na wypadek strasznej klęski zakupując multum gadżetów, jest to już cały biznes. Należy zakupić scyzoryki z dwudziestoma ostrzami, multitoole "do wszystkiego", po kilka butow na każdy rodzaj terenu i całą szafę odzieży "dedykowanej", namiociki, materacyki samopompujące i co tam jeszcze. Ale, co symptomatyczne, cały ten "preppizm" nie uczy podstaw sprawności fizycznej i survivalu: jak wspiąć się na pięciometrowy mur, jak uzdatnić do picia wodę z bajora, jak przeżyć miesiąc za dolara dziennie.
10 miesięcy temu / lateran
 
Akurat bycie preppersem ma się nijak do przetrwania szczególnie w lesie, gdzie po prostu przetrwać jest łatwiej. Większość "patentów" tych ludzi są a'la "woda w proszku": wsypujesz proszek do szklanki, zalewasz wodą i gotowe ; Wystarczy popatrzeć na kanały na YT wszelkiej maści preppersów czy bushcraftowców, którzy może i szałas zbudują, ale energia jaką chcą poświęcać na np. oskubywanie trawy/trzciny zdatnej do spożycia to jest jakaś kpina. Ci ludzie w większości przypadków nie mają bladego pojęcia o poruszaniu się po lesie. Umiejętność tropienia zwierzyny, strzelania z łuku bo nie oszukujmy się - mało kto ma broń a i w tej amunicja kiedyś się kończy - zresztą lepiej ją mieć do obrony niż do polowania czy innych tego typu to dla nich zagadnienia obce. Średnio doświadczony myśliwy czy zwykły człowiek ze wsi poradzi sobie lepiej niż ludzie piszący przez kilka lat blogi o survivalu z nakupowanym sprzętem równie survivalowym co ich wypociny.
10 miesięcy temu / Akwin
 
Wniosek końcowy tego artykułu, jest pobożnym życzeniem. Ludzie nie znają sensu swojego życia i umierają w niewiedzy. Każda nagła i niespodziewana śmierć przeważnie nie idzie w parze z łaską uświęcającą chrześcijanina. Wypadki lotnicze, morskie, kolejowe, samochodowe, motocyklowe, rowerowe, śmiertelne wypadki przy pracy, utonięcia i inne nagłe, a także samobójstwa, to prawdziwe żniwo. Nie słyszy się w listach pasterskich napomnień do życia w łasce, by uniknąć nagłej wpadki na Sąd Boży. A sezon się zbliża, chociaż ten, trwa przez cały rok kalendarzowy. Więc nie zapominajmy o codziennej modlitwie, nawet do naszych Aniołów, bo każdy z nas ma w kalendarzu życia zaznaczony ten ostatni dzień. Króluj nam Chryste!
10 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
@Trad W średniowieczu ludzie również grzeszyli, być może nawet bardziej niż teraz.
10 miesięcy temu / aaa
 
Dziś nawet 5-godzinny brak prądu z powodu wichury urasta do rangi niemalże katastrofy, nie mówiąc o innych rzeczach...
10 miesięcy temu / karol
 
W Polsce, gdzie obrona wlasnosci prywatnej jest niemozliwa nawet przed "nizawislym sadem", zyjemy caly czas jak w czasach pocywilizacyjnych. Wieki srednie to czas postepu! Wtedy dzieciecina, teraz 80% poborow odbiera panstwo. W sredniowieczu za naruszenie wlasnosci tracilo sie rece, teraz wlasciciel traci reszte majtku na obrone siebei za zlapanie zlodzieja i naruszenie jego ludzkiej godnosci. Daj Boze, jaknajszybciej powrot wspanialego, kulturalnego srednioweicza, zamiasst schamialego mldernistyczno liberalnego, zdegenderowanego swiata postepu.
10 miesięcy temu / Trad
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.