DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy limit osób na powierzchnię był większy czy mniejszy w domach opieki społecznej?
7 miesięcy temu / Obserwator
 
W Hiszpanii z nakazu rządu odmówiono pomocy ponad 17 tys. chorym w podeszłym wieku i de facto skazano ich na śmierć. Okólnik rządowy z 19 marca zakazywał transportu do szpitali chorych z rezydencji i domów opieki. Ratowano tylko seniorów, którzy przywożeni byli przez swoje rodziny i opiekunów. Prywatne i państwowe domy opieki przeobraziły się więc w umieralnie, a błagający o pomoc dyrektorzy tych placówek, zamiast leków przeciwwirusowych otrzymywali od władz zazwyczaj morfinę i leki na sedację Midazolam. Taki scenariusz dla Polski przewidzieli autorzy tego apelu?
6 miesięcy temu / koń
 
Nie narzekajcie na sposob podania Wam Komunii Swietej ! My cieszylibysmy sie tu w U.S.A. gdyby wreszcie zaczeto odprawiac Msze Swiete z wiernymi I wogole udzielono nam Komunii Swietej .
6 miesięcy temu / Ja
 
Módlcie się za PIS, bo będziecie mieli katolicyzm w stylu zachodnim.
6 miesięcy temu / kat
 
Jezu ufam Tobie !
6 miesięcy temu / bogunia
 
@nn pokora to stanięcie w prawdzie o sobie. Np dla biskupa pokora to przyjęcie godności urzędu i wymaganie od podwładnych szacunku dla tej godności. Gdyby biskup mówił że mniej znaczy od księdza bylaby to fałszywą pokora. Podobnie fałszywą pokorą jest nie bronić Kościoła i wiary i siedzieć cicho w imię pokory. Gdyby ustępowanie wobec prawa opartego na bezprawiu było pokorą, to połowę świętych trzebaby pozbawić godności bycia swietymi
6 miesięcy temu / Polka
 
27 000 podpisów a naród liczy 38 000 000 obywateli. No to rzeczywiście mamy prawdziwych katolików, a jakich pobożnych. Niema kto podpisać listy. A do tych, którzy chcą tylko modlitwą załatwić i się nie wychylać. Trzeba dać świadectwo wiary i się podpisać, modlitwa jest olbrzymim orędziem i pomocą, ale Pan Bóg oczekuje od nas świadectwa wiary.
6 miesięcy temu / ot co
 
Niedawno było Stanisława zginął gdyż władca chciał rządzić tam gdzie nie powinien. Czy apel do władcy nie powinien brzmieć: Wara od Kościoła.
6 miesięcy temu / Kolsanty
 
KTO PAKTUJE z TYMI co maję pomysły z --kła rodem ???
6 miesięcy temu / samotny
 
Kto to wymyślił? Profesor co ma problem z określeniem rzeczywistości katolika praktyka i teologa. Pokorna Modlitwa,a nie pyszne apele. my chcemy ... co to za apel rząd ma sklep z ... celem apelu. LUDZIE ślepi jesteście jak WAS wodzą ci pseudoliderzy To po to namalowano obraz wg Faustyny Kowalskiej byście dzisiaj podpisywali petycję o ... Wy jesteście pozbawieni rozumu !!!!! a co mówi obraz namalowany wg Faustyny Kowalskiej ? Mówi wyraćnie i jednoznacznie !!!! ... Ufam Tobie czy tam jest jakiś morawiecki trampowski czy inny ... wiśniewski ??? TRZYMAJMY się podpisu pod obrazem, zostawcie apele Otwórzcie oczy jak zapędzają Was na rzeź ...
6 miesięcy temu / brakPROPAGANDY
 
Te liczby podpisów ośmieszają autorów tego apelu. nie po to wprowadzono ograniczenia by je znosić. Nie po to jeden brat zapisał do UE by drugi wypisywał. Aż się prosi napisać " Macie oczy i nie widzicie macie uszy i nie słyszycie !!!! Jakie apele wywalić prezydenta na wyborach i kończy się FARSA !!!! Dość tych bzdur o jakiś walkach MODLITWA MODLITWA i raz jeszcze MODLITWA żadne apele szkoda czasu MODLITWA Różańcowa i zagłosować na tego z KONFEDERACJI przynajmniej będzie stał kością w gardle POPiSowi .. nic nie zrobią bez jego podpisów zamkniemy im "marzenia" o totalitarnej Polsce obudźcie się niebo nie słucha apeli NIEBO SLYSZY MODLITWY i widzi POKORę swoich DZIECI !!!!
6 miesięcy temu / calculus
 
A kim premier jest żeby decydować w sprawach wiary? Nie poniżajcie się ludzie. Żadna "władza" nie ma władzy by decydować czy można sie gromadzić w imię Jezusa Chrystusa czy tez nie i w jakiej ilości.
6 miesięcy temu / Bruk
 
Tylko 26 tys do tej pory. Tragedia! To znaczy że reszta nie chce Boga. Reszta chce świętego spokoju, i taką religię wyznaje. Rządzący to widzą i dają im religię świętego spokoju. Maseczki,rękawiczki, areszt domowy. Jesteście bezpieczni!
6 miesięcy temu / Roni
 
Czy ustawa rządowa o nakazów uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej zadowoli autorów petycji???bo póki co w dwóch parafiach gdzie uczestniczę we mszach nie ma nawet wykorzystanego limitu. Trzeba ludzi siła zaciągnąć do kościoła!!!
6 miesięcy temu / Ironia
 
Ale czy to naprawdę bezpieczne, żebyśmy siedzieli jeden przy drugim, gdzie ludzie się głośno modlą i śpiewają czyli wydychają zwiększoną ilość powietrza z płuc? Czy o to nam chodzi, żeby się pozarażać? A skąd wiemy czy w przeszłości właśnie z tych zgromadzeń lub od księży rozdających komunię św palcami obślinionymi przez jednych wiernych do ust innych nie brały się zachorowania na grypę, przeziębienia, katary? Jestem absolutnie za rozdawaniem komunii św wydezynfekowanymi rękami księdza do wydezynfekowanych rąk wiernych lub do ust wiernych, ale każdorazowo dezynfekowanymi rękoma. To powinno być już dawno zdroworozsądkowo zarządzone przez samych księży.
6 miesięcy temu / Elżbieta
 
Chwała organizatorom akcji za tę inicjatywę ! Spójrzmy jednak trzeźwo, co udało się osiągnąć: 26 tysięcy to niecałe 0,25 procenta liczby PRAKTYKUJĄCYCH katolików w Polsce ok.11 mln. Skoro zatem zaledwie ułamek procenta praktykujących wiernych stanowczo domaga się zniesienia niesprawiedliwych ograniczeń, to dla rządu jest to nader czytelny sygnał, że można totalnie lekceważyć wierzących bez ryzyka gwałtownych protestów czy utraty poparcia wyborczego. Kolejna sprawa: nie słyszałem o jakiejkolwiek parafii, której proboszcz poinformowałby parafian o tej akcji. Jeżeli się mylę, proszę o tym napisać.
6 miesięcy temu / Ruben
 
@Łukasz- Czy nie wyolbrzymiasz, popierających petycje oraz domniemywać prześladowców?Czy wiarę trzeba demonstrować oburzeniem na decyzję rządu zamiast podporządkować się bezpiecznym zarządzeniom?Pokora,oj kłania się pokora.Bytność w kościele można zostawić na inne czasy, a modlitwy indywidualnie uskuteczniać w domu, nie muszą być grupowe w kościele.Nic tu z relacji Cezara i ołtarza.
6 miesięcy temu / nn
 
wszystkich tych którzy uważają ze to ściema zapraszam do pomocy w domach opieki ,hospicjach
6 miesięcy temu / ojoh
 
Do nn. Z całym szacunkiem ale tych ludzi nie jest garstka. Raczej ich przybywa, i u nas i na świecie. Nie jesteśmy naiwni. Są ludzie, którzy tą sytuację wykorzystują aby prześladować wierzących. To wspaniały pretekst. Relacja Cezara i ołtarza nigdy nie była łatwa. A Cezar zawsze ma tendencje do siadania na ołtarzu. Historia nauczycielką życia .... Pozdrawiam. Z Bogiem.
6 miesięcy temu / Łukasz
 
Garska dziwnych ludzi chce wprowadzić ludzi do rozprzestrzenienia się epidemii.Podpisuje petycje do premiera. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo ludzi dlatego są takie ograniczenia.Służba kościelna nie zapewnia ograniczeń bezpiecznych dla wiernych.Organizatorzy tego przedsięwzięcia nie gwarantują pełnych zabezpieczeń przed rozwojem epidemii w grupach.Brak rozsądku ludzi organizujących ten wyczyn. Uważanie decyzji władz państwowych za walkę z religią jest nieporozumieniem.
6 miesięcy temu / nn
 
Dołącz proszę Modlitwa czyni cuda: Modlitwa za Twój i Mój Kraj, za Naszą Ojczyznę Polskę - codziennie Ojcze Nasz, który jesteś w Niebie, Święć się Imię Twoje, Przyjdź Królestwo Twoje, Bądź wola Twoja, Jako w Niebie tak i na Ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom, i nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego.Amen 10x - Panie Boże Wszechmogący, Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, Tej Ziemi. 1x- Panie Boże Wszechmogący, miej w Swojej przenajświętszej opiece Polskę i Polaków: - daj nam mądrość i rozum, odwagę i powagę, - dopomóż nam aby nasze życie było godne i bezpieczne, prawe i sprawiedliwe, - daj nam czujność i zdolność rozsądzania między dobrem i złem.
6 miesięcy temu / Migas
 
co za ironia historii:w katolickim kraju,katolicy muszą pisać do /ponoć prochrześciajńskiego/ premiera prośbę o zwiększenie możliwości praktykowania swojej religii; dożyliśmy czasów,kiedy ziemskimi zwierzchnikami kościołów stają się prezydenci,premierzy bądź ministrowie, a nie papież,prymas,biskupi.Łatwość zniewolenia,sterroryzowania ludzi przez urzędników jest zdumiewająca-wystarczy wykreowanie psychozy,pandemii strachu,nie trzeba wyprowadzać czołgów na ulice.Co więcej,tą metodą można całkowicie zniszczyć więzy międzyludzkie,solidarność społeczna,wyzwalając,ze strachu,w ludziach najgorsze instynkty/emocje jak nienawiść i lęk w stosunku do bliźniego.Okazuje się,że współczesne tzw.demokracje liberalne to po prostu przypudrowane totalitaryzmy/sw.Jan Paweł II nazwał je zawoalowanymi.Wiara wymaga miłości czyli ofiary,nawet z życia.Ilu z nas na to stać?Ilu z nas ma prawdziwą wiarę w Boga i zaufanie do Boga?Ilu przestrzega Jego przykazań?Czy znajdziesię 10sprawiedliwych?
6 miesięcy temu / marek
 
ONI mienia sie mundrymi ale tylko we wlasnych mniemaniach.Pycha tak zaslepia ze sie tylko duzo wydaje,nie jest wykluczone ze ONIm sie wydalo iz sa bogami swiata mylslaly one myslely wy wymyslily ze zatrzymaja ten swiat wraz z Kosciolem a potem ze tak powiem porusza swiat ale Kosciol pozostawia zatrzymany.No ze mysla ze wyruguja Kosciol i beda oczywiscie tylko i wylacznie w ich szalonym mniemaniu bogami.To pozorne zwyciestwo bedzie tylko ku ich sromotnemu upadkowi poniewaz pycha zawsze kroczy przed upadkiem.Chyba musi tak sie stac zeby sami wybrali obnazyli sie i przypieczentowali swa zgube.
6 miesięcy temu / Nick
 
Skoro po sklepach i galeriach ludzie chodzą i się nie przejmuja, to dlaczego w kościele ma być tak mało osób, przecież pragną być na Eucharystii, my jako naród chrześcijański domagamy się tego!!!
6 miesięcy temu / Maria
 
Epidemia była tylko kamyczkiem który ruszył lawinę, odkrywając ile tak naprawdę jest prawdziwej wiary w narodzie. Jak po ustaniu epidemi, na niedzielnej Eucharystii będzie 4 -5 ml Polaków to i tak będzie dobrze. Jak widać po ilości zebranych głosów rodakom jest obojętne czy pójdą do kościoła w niedzielę czy nie, bo skoro samym pasterzą jest wszystko jedno, to jak ma zależeć samym owieczkom.
6 miesięcy temu / Janek
 
Do Nick. Warto dodać, że te decyzje były podejmowane na podstawie modeli, których założenia, ze względu na brak danych, często były błędne. W Niemczech mówiono o 7 mln potencjalnych zgonów jako wynik COVID-19. Takie opinie głosił Pan prof Christian Drosten. W ogóle danych jest coraz więcej i dyskusja wzmaga się. Szczególnie polecam śledzenie debaty w Niemczech - choćby analizy prof Hendrick Streek. Tam też pewien lekarz założył partię "Wiederstand 2020" Opór 2020, która chce autentycznej dyskusji odnośnie całej tej sytuacji. Rzecz ciekawa, w ciągu dwóch tygodni partia ta zgromadziła ponad 100 tys członków więcej niże "Zieloni", Afd i nie wiem czy nie już CSU. Debata dopiero się rozpoczyna bo jest coraz więcej danych. Politycy cały czas wzmagają poprzez media ten strach - być może próbują po prostu legitymować podejmowane działania. Trudno im teraz z tego wyjść i nie wiedzą jak to zrobić nie rujnując przy tym swoich politycznych karier...
6 miesięcy temu / Łukasz
 
Dzisiaj limity w owczarni ustala wilk. Pasterznajemnik mówi do owcy. Musi mnie pani zrozumieć jest limit 10 owiec. Została pani nominowana na obiad dla wilka. A później żałosne kazanko o Panu Jezusie Dobrym Pasterzu. Takie czasy.
6 miesięcy temu / Jack
 
Niewierzący w walce z naszym Kościołem podnoszą bez przerwy, że istnieje rozdział Kościoła od państwa. Dlaczego więc państwo decyduje czy możemy uczestniczyć w nabożeństwach czy nie?!
6 miesięcy temu / Stefan Jr
 
Nalezy sobie zdac sprawe ze: te wszystkie dekrety pisane na kolanie powstaly na bazie stworzonej przez media "pandemii" jezeli ktos patrzy przez pryzmat telewizorni w oderwaniu od rzeczywistosci i robi do bez odniesienia do powagi majestatu Bozego to sie wtedy dziwi i jest podobny do tego ktory jakby powiodl wzrok za bestia ktorej nie bylo jest a ma jej nie byc bo i tak idzie na zatracenie.wtedy zaczyna sie dziwic czemu wchodzac do Kosciola ludzie sciagaja maske? ano bo nie ma pandemii to raz dwa ta maska nic nie daje na wirusa trzy z szacunku do miejsca swietego nalezy tak zrobic jak i sciagnac czapke itd.gdy wierzysz ze wchodzisz do Przybytku Bozego konsekrowanego wyjetego ze swiata i pokladasz ufnosc w wierze nie jest ci to wszystko potrzebne ani Komunia Swieta "na reke" jest obraza wyrosla z rebelii.Tylko ludzie ktorzy wierza telewizorni bardziej niz Bogu maja takie dylematy i boja sie wszystkiego a Boga sie nie boja.
6 miesięcy temu / Nick
 
Kościół to dom Boży, który zawsze powinien być otwarty dla wszystkich wierzących. To Bóg jest naszym Ojcem i Panem.
6 miesięcy temu / Marta
 
Proszę otworzyć Kościoły tak jak są otwarte sklepy!!!
6 miesięcy temu / Izabela
 
Dlaczego Kościoły maja zarażać a sklepy w których jest dużo więcej ludzi nie? Czy to jest logiczne , chyba nie tylko celowe.
6 miesięcy temu / Andrzej Bąk
 
Kasan to u Was lepiej w naszym Kosciele bezmaskowcy ida na chory ale zaczynaja ludzie myslec choc to wolny proces
6 miesięcy temu / zbigniew
 
Mam mieszane uczucia. W moim kościele wczoraj na dopuszczalne 40 osób było jakieś 70 a najdziwniejsze dla mnie było to, że 80% ludzi było bez maseczek, przy czym zdejmowali je wchodząc do kościoła.
7 miesięcy temu / KASAN
 
... Nie wiem jakie miał intencje. Wiem że od początku wiadomo było, cyrk z wirusem to grubo dęta afera. Nawet bolszewicy kościołów nie tykali Panie Mateuszu M. Przyzwoity człowiek podałby się do dymisji. teraz inne standardy, przyzwoitość passe..... zatem nie liczę na to. I tak jeszcze w moim i rodaków imieniu będzie walczył z "wirusem" .... ohyda!
7 miesięcy temu / Paweł W.
 
Strona nie działa poprawnie. Po wpisaniu imienia i nazwiska oraz adresu email zwraca komunikat "Proszę prawidłowo wypełnić formularz".
7 miesięcy temu / M
 
Bez Boga ani do proga. Tak nas uczyli dawniej rodzice.
7 miesięcy temu / Chcę by w świ
 
Konfederacja chyba jest przeciw znoszeniu obostrzeń...??Jego Ekscelencja Putin, wzoŕ przywódcy dla Korwina Mikke właśnie zaostrza środki
7 miesięcy temu / Ironia
 
Przepraszam, ale kto Państwu Boga broni. Pomódlcie się proszę o umierających w strasznym cierpieniu w tej chorobie. Bo jakoś o umierających zapomniano.
7 miesięcy temu / Gość
 
Kto będzie kontrolował osoby przybywające z dziećmi do żłobków i przedszkoli ??? Kto będzie mierzył gorączkę i robił testy gościom hotelowym ??? Dlaczego w tramwajach, autobusach i pociągach nie pousuwano "zbędnych siedzeń" i żadna fotokomórka nie zamyka automatycznie drzwi przed nadkontygentem pasażerów ??? Tylko w kościołach 1 uczestnik Mszy św. na 15 m2 !!! Czujniki temperaturowe nie są drogie . Drzwi jest wiele . Można jedne ustalić dla wchodzących , a inne dla puszczających świątynię.Przed kościołem ustawić namiot i od razu testować tych, których wyłapie czujnik temperatury. Będzie bezpieczniej niż w bibliotece gdzie zwracane książki mogą być zarażone, teatrze, markecie czy przedszkolu. NO I DOCHODZI ODPOWIEDZIALNA SAMOKONTROLA WIERZĄCYCH KTÓRZY MIŁUJĄ BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO !!!
7 miesięcy temu / Savonarola
 
Lepiej późno niż wcale.
7 miesięcy temu / Jot
 
Petycja bardzo ważna ale należy zacząć od innej kwestii. Od apelu do episkopatu o odwołanie tak zwanej zachęty a tak naprawdę nakazu przyjmowania Komunii św. na rękę. Od braku czci dla Eucharystii zaczyna się upadek wiary a co za tym idzie upadek moralności.
7 miesięcy temu / kms
 
Największym, obok życia, darem jaki otrzymaliśmy od Boga jest wolność. Każdy, kto zabiera nam ten dar, nie jest od Boga lecz od szatana. Znamienne, że w 100-lecie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej wszystkim Polakom założono na twarz kagańce w postaci maseczek.
7 miesięcy temu / Karol
 
Za późno się obudziliście.
7 miesięcy temu / Roman57
 
Za późno
7 miesięcy temu / Roman%&
 
Zgadzam się z wątpliwością arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który niedawno powiedział, że nie wyobraża sobie, by nowa normalność miała oznaczać ?trwałe, liczone w latach odizolowanie większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i w innych obrzędach religijnych
7 miesięcy temu / radrk21
 
Petycja do bp Gądeckiego, bp Polaka, Nycza?
7 miesięcy temu / neo
 
@Robert Trollujesz, czy piszesz na poważnie? Tak, czy tak - proszę Boga o łaskę żywej wiary dla ciebie.
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
@michu Nie żartuj sobie. Tacy z nich katolicy i tylko tak z roztargnienia zapomnieli zrealizować jakiegokolwiek katolickiego postulatu. Rząd przestawił plan odmrażania. Co raz więcej punktów ma być całkowicie otwarte. O kościołach nic nie było. Warto władzy o tym przypomnieć, żeby nie skończyło się tak jak poprzednio, gdy zamknięto kościoły a sklepu działały. Nie ma i nie było w działaniach rządu symetrii.
7 miesięcy temu / Robert
 
Petycje oczywiście podpisalam. I trzeba wytłumaczyć tym, którzy piszą lub mówią że niby dzięki restyrykcjom uniknelismy tego co we Włoszech, to odpowiem, że to nieprawda. Nie od tego zależy! Owszem trzeba zachować pewne ograniczenia, ale w tym przypadku nie ma tu mowy o dobru. Bo cały ten wirus jest jawnym atakiem na Kościół i życie religijne Polaków. Przecież to widać dokładnie i niewiem jak można być tak zaslepionym, żeby chwalić ta niewolę co była.. A jeszcze odnośnie Kościoła trwa jest nadal..
7 miesięcy temu / Malgo
 
Wara, jak ktokolwiek będzie zabraniał wiernym przychodzić do Boga, kościół ma być otwarty dla każdego, dopóki ja żyję nie pozwolę na to.
7 miesięcy temu / tom
 
Po co znosić limity? Przecież można se obejrzeć mszę w telewizorze albo w komputerze wygodnie siedząc w fotelu. A i można sobie wybrać fajnego księdza, a nie nudziarza ze swojej parafii. Albo i papieża na własne oczy zobaczyć. I to cała rodziną, a nie jak to zwykle samemu do kościoła, bo się komuś tam nie chce. No i na tacę się nie rzuca.
7 miesięcy temu / Robert
 
Bóg Wszechmogący jest naszym Ojcem... Jezus Chrystus Zbawicielem i na niebie i na ziemi niema innego Zbawiciela... który jest lekarzem, miłością... Dla katolika nie istnieje żadna inna religia. Czy chcecie doprowadzić do takiej samej sytuacji jak w innych krajach że są mordowani chrześcijanie za wiarę. Obecnie ta sytuacja woła o pomstę do nieba, za ograniczenie Mszy Świętej. To co się dzieje to tylko Bóg może rozwiązać!
7 miesięcy temu / Magda
 
PiS przy okazji wirusa pięknie rozegrał Kościół, odciął ich od wiernych i złotówek, a oni i tak będą nadal na niego głosować tzn. wierni na PiS, a co więcej wielu księży i biskupów jeszcze nie dawno nie wyglądało na zmartwionych tym stanem rzeczy.
7 miesięcy temu / uuuu
 
tylko 14 tysięcy? a ponoć taki katolicki naród
7 miesięcy temu / lolo
 
Nikt nie ma prawa zabraniać kontaktu wiernych z Bogiem obecnym w Sakramentach jeśli tego potrzebują. To przecież nikt inny jak TYLKO BÓG decyduje o naszym życiu i śmierci i trzeba Mu ufać bezgranicznie. Jeżeli nie ma tej ufności to właśnie takie są tego owoce....
7 miesięcy temu / obiektywnie
 
Do sklepu mozna wejsc a do kosciola juz nie, ludzie obudzcie sie wladze trzymaja wszystkich za morde jest gorzej niz za komuny,posadzili wszystkich w domowych wiezieniach.
7 miesięcy temu / Teresa
 
Oj gdzie mądrość tych od petycji. Przecież wszystko rozbija się o stadiony i sale widowiskowe wszelkiego rodzaju. Gdyby kościoły zostały "otwarte" czerwoni zaraz zażądaliby otwarcia swoich. Przecież wystarczyłoby, jak proponował abp. Gądecki np. 9 m2 na osobę. Kościoły niby z ograniczeniami ale w praktyce nie a stadiony i sale nadal do decyzji premiera. Tak przy okazji - tu w Sierakowicach jest mała Biedronka. Ma może ze 100 m2 podłogi dla klientów. Na drzwiach wisi info, że moze w sklepie przebywać 70 kupujących. Nikt ich nie liczy bo i po co. I tak się nie pomieszczą.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
monika chyba tez jestes w oparach ozonu
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Tylko protesty, krytyka, obrazanie innych... Chca Panstwo drugich Wloch lub Hiszpanii? Za malo smiertelnych ofiar??? Wiecej pokory i milosci do innych.
7 miesięcy temu / Max
 
galerie są odkażane i ozonowane kościoły nie
7 miesięcy temu / do Monika
 
W trosce o bliźniego wprowadzono dyspensę od eucharystii gdy było zarażonych ok 200 osób, to mamy iść do kościoła gdy jest 6000, gdzie sens gdzie logika.
7 miesięcy temu / BoB
 
A gdzie jest apel do prymasa i biskupów? Chętnie się pod nim, podpiszę. Przecież jak oni nic, ustalą z władzą swoją wersję, to możemy sobie czekać hen hen... Chyba, że będziemy szturmować kościoły nie zważając na ograniczenia i restrykcje i wtedy nic nam nie zrobią. Tak powinno być w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Gdyby ludzie poszli tłumnie do kościołów, władza nic by nie zrobiła. Jak za komuny i Prymasa Wyszyńskiego, który przecież siedział w więzieniu gdy cały naród modlił się do Pani Jasnogórskiej, a komuniści nic nie mogli zrobić. Gdzie jest duch katolicki w naszej Ojczyźnie? Kardynale Wyszyński pomóż naszym hierarchom go zrozumieć.
7 miesięcy temu / sylwia
 
Sprzeciw! Gdzie jest sens i logika? Dlaczego galerie "tak", a Kościół "nie"?
7 miesięcy temu / Monika
 
Niewiem,o co nas proszo Kamedulskie dzwony nad Wigrami,wszak w slepych katakumbach pustelnicy niemi zmartwychwstajo,codziennie w legendach wskrzeszonych im krolestwo w niebiosach,nam trwoga na ziemi.Byla apokalipsa wsrod murow skrwionych dzis nachwale profonow sredniowiecze drzemie.Barokowe zlocenie cierniowe korony groza:memento mori,w przytulnym erenie.Gdziesz to wino krwionce z forestarii cichej,gdziesz ostrozny brat furtian w klasztornym habicie,ile prawdy z legendy turysta odczyta ? Noco blondzo po murach biale cienie mnichow i do mego azylu zaglonda oswicie smutny jak konar nieba bosy eremita :Wiem o co nas proszo dzwony kamedulskie Proszo o modlitwe do Najswientszej Maryji Panny Niepokalanej Poczentej. Niewiem czy jeszcze jutro zdarzy sie nam slonce,Niewiem ile pozostalo czasu abym mogl cieszyc sie tym pienknym miejscem w Krajnie Wigierskiej N-54 st,E-23 st.
7 miesięcy temu / jacwing
 
Módlmy się i pokutujmy za kapłanów i kościół św.kochani zatrzymując się na krytykowaniu kapłanów grozi nam odejście od kościoła a potem od Boga.Módlmy się.
7 miesięcy temu / Piotr
 
Chcę uczestniczyć w Eucharystii. Ostatnio ktoś dla mnie zrezygnował z wejścia do kościoła . Limit nie pozwalał na uczestnictwo Dziekuję nieznajomemu, ale pragnę żeby kazdy mógł być na Mszy Św jeżeli ma taką potrzebę
7 miesięcy temu / Kolaela
 
Petycję podpisałem, ale pamiętam moment, kiedy hierarchowie niektórzy popierali ostre restrykcje, a większość nie odzywała się wcale. Teraz zmiana. Dobre i to. Ale generalnie: korzystamy z okazji, żeby siedzieć cicho.
7 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Wystarczy z tym fałszem, żądamy możliwości powrotu do Kościoła!
7 miesięcy temu / Mags
 
Sprzeciw!
7 miesięcy temu / Piotr24
 
W tych okolicznościach modlitwą do Boga w Jego świątyni jest fundamentem naszego chrześcijaństwa.
7 miesięcy temu / Batman
 
Panie Premierze. Proszę o zmianę ilości osób w Kościele - 1:10 m2.
7 miesięcy temu / Tomasz
 
Morawiecki Jakim prawem niszczycie Polskę i Historię oraz jej wiarę Polska jest Chrześcijańska i będzie Chrzest Polski został zaprzysiężony przez Boga i tak zostanie .
7 miesięcy temu / Anse
 
HeSo - Jak mogło być więcej osób, gdy wpuszczano tylko przepisaną ilość do kościoła i zamykano drzwi podczas Mszy??
7 miesięcy temu / Gość
 
najlatwiej sie dogadac z cezarem a potem na wiernych.czy jakiemus ksiedzu zabraklo uczestnictwa w Najswietrzej Ofierze? czy zabraklo sakramentow? czy drzwi ksieza mieli zamkniete od zewnatrz czy od zewnatrz? Mozna by tak dlugo ale nalezy poprzestac a to z jednego waznego powodu.ONI by sie bardzo radowali zklucajac ksiezy z wiernymi.Rekoma ksiezy wkurzyc wiernych a rekoma wiernych linczowac slownie ksiezy to tez diabelski plan wprowadzania rozlamu niezaleznie od racji i winy.fartuszkowa robota w bialutkich rekawiczkach rekoma ofiar.O tym tez nalezy teraz pamietac!
7 miesięcy temu / @HeSo
 
Wlasnie dlatego szatan i ONI probuje sie oderwac ludzi od Pana Jezysa w Komunii Swietej ,zawsze mowiono z diablem sie nie dialoguje,kto powiedzial ze ojciec klamstwa nie bedzie sie staral tego zrobic pod pretekstem ochrony zdrowia? To nawet pasuje poniewaz stara sie odrywac od pokarmu na zycie wieczne obiecujac zdrowe doczesne czyli to co moze podrobic a zycia wiecznego nie podrobi w tym jest tez perfidia cecha szatanska.Nawet nie mowi jedz jablko tylko zryj wzystko zebys byl zdrowy ograniczajac dostep do sakramentow.Zryj ile chcesz a za sakramenty kara.Co komu z tego chocby caly swiat zyskal a na duszy szkode poniosl? co damy w zamian za dusze.?
7 miesięcy temu / @Owieczka
 
a ilu oczdzialych przychodzi w odwiedziny bo niby wolno na krotko i utrzymuje dystans kilku metrow tak caluja polecenia TV
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Sami jesteśmy winni, że taka sytuacja miała miejsce jak ograniczanie ilości wiernych. Ile osób protestowało? Większość pozamykała się dobrowolnie w klatkach. Już w pierwszą niedzielę ograniczeń nie było nawet 50 osób na Mszy św. gdy zwykle było ponad 300. Przy ograniczeniu do 5 osób w jedną niedzielę były tylko 3 osoby. Dziwi mnie, że tak chętnie niektórzy krytykują kler. Popatrzy na siebie.
7 miesięcy temu / HeSo
 
Prosić tyrana o złagodzenie bezprawnych zarządzeń? Nie.
7 miesięcy temu / Sal
 
Eucharystia moje życie
7 miesięcy temu / Owieczka
 
Eucharystia to jest pokarm żywy dla wiernych.Sakramenty świete bez których nie da się żyć prawdziwe i być świadkiem Jezusa na tym świecie. Amen
7 miesięcy temu / Owieczka
 
Lepiej pilnujecie, żebyscie oliwę mieli do lamp.Polecam nauczyć się na Pamięć "O naśladowaniu Chrystusa" i "Traktak o doskonałym nabożeństwie do Najswietszej Maryi Panny" a później brać się za ratowanie Kościoła i Wiary. Pozdrawiam.
7 miesięcy temu / Marco Polo
 
Tutaj powinien byc jasny glos do nawrocenia ze strony pasterzy i skonczenia z ta niewidzialna niegrozna wymowka z informacja o zaprzestanie bezprawnego stosowania posuniec uwlaczajacech rozumowi ludzkiemu,ktorym kazdy wierny jest obdarzony przez Pana Boga.Wierni mogli by poprzec pasterzy.Nie bede prosil takich panow jak na foto udzielajac im tym samym "blogoslawienistwa" ich cezaropapizmowi.jezeli polytyce chca sie zbawiac o wlasnych silach bez Boga ich sprawa ale nic im do naszej Katolickiej Wiary.Dziekuje.
7 miesięcy temu / Nick
 
Nasz obowiązek- zgodnie z Pismem Świętym to napomnieć- nie prosić. Jak napomnienie nie pomoże, zmienić ten bezbożny rząd na taki, który będzie rządził po Bożemu. To jest nasz obowiązek.
7 miesięcy temu / Mnemoniuk
 
W trosce o zdrowie i życie ludzi ograniczenia powinny pozostać utrzymane.
7 miesięcy temu / PodPiS
 
Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską, podpisany w Warszawie dnia 28 lipca 1993 r. Dz.U. 1998 nr 51 poz. 318 w Art. 5 zawiera następujący zapis: "Przestrzegając prawa wolności religijnej, Państwo zapewnia Kościołowi Katolickiemu, bez względu na obrządek, swobodne i publiczne pełnienie jego misji, łącznie z wykonywaniem jurysdykcji oraz zarządzaniem i administracją jego sprawami na podstawie prawa kanonicznego." Wynikają stąd dwa wnioski: 1. wprowadzone ograniczenia łamią bezpośrednio zapisy Konkordatu, 2. jurysdykcja w sprawach kultu, który jest sprawą Kościoła, należy do Kościoła Katolickiego. W związku z czym oprócz petycji do Premiera trzeba zwrócić się do biskupów o zmianę wydanych przez nich zarządzeń ponieważ gdyby ich nie wydawali ograniczenia wprowadzone przez rząd nie miałyby skutków prawnych. Ciekawe kto nakazał biskupom taką pacyfikację wiernych w okresie Świąt. Zastrzegam, że nie jestem prawnikiem i być może się mylę.
7 miesięcy temu / Andrzej
 
BARDZO PROSZE O ZNIESIENIE RESTRYKCJI KOSCIELNYCH, BO KTO JAK NIE BOG, CZEGO PRZYKLADEM JEST OBRONA CZESTOCHOWY I WIELE INNYCH PRZYKLADOW HISTORYCZNYCH Z POWAZANIEM
7 miesięcy temu / Lamcia
 
Co zrobić jeżeli proboszcz w mojej parafii nie chce abym przychodził do kościoła, ponieważ podporządkować się administracja rządowej, a nie Bogu?
7 miesięcy temu / Stefan
 
Zamykanie kościołów przez Biskupów jest okazaniem przez nich braku wiary. A skoro pasterze nie wierzą Bogu to jaka będzie wiara owieczek?
7 miesięcy temu / LN11
 
nieustannie koduje sie przyjazn i milosc widzi to doskonale PAN BOG Michu
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Proszę o zniesienie restrykcji zakazujący wiernym uczestnictwo w Ofierze Mszy Świętej i innych nabożeństwach w kościołach KTÓŻ JAK BÓG.My chcemy Boga.
7 miesięcy temu / c
 
@X. Grzegorz Nic nie można zrobić, tylko czekać. Protest jest absurdalny, ponieważ Kościoły są odmrażane. Jakby były całkiem otwarte, to wówczas mielibyśmy tłumy, a duże zgromadzenia wszędzie są blokowane. Będą mecze, ale bez publiczności, kina zamknięte, koncertów brak. Ten protest tworzy iluzję, jakoby Kościół był pokrzywdzony, a z pewnością nie jest. Większość rządzących to Katolicy, nie wrogowie Kościoła, należy o tym pamiętać.
7 miesięcy temu / Michu.
 
CZYM SIE ROZNI PIES OD CZLOWIEKA CO A NO TYM ZE-----PSU TRZEBA KAGANIEC ZAKLADAC A CZLOWIEK SAM SOBIE ZAKLADA
7 miesięcy temu / O TAK
 
Kilka osób w komentarzach pisze o biskupach i księżach, którzy powinni jako pasterze interweniować. Nie zrzucam odpowiedzialności z siebie, ale proszę mi wyjaśnić, co ja mogę realnie zrobić jako ksiądz na maleńkiej parafii? Mnie premier posłucha?
7 miesięcy temu / X. Grzegorz
 
mark to wlasnie chodzi o nasz widok ktorym sie napawaja
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Otwórzcie dla wszystkich kościoły i zdejmijcie maski z twarzy. Przed Panem Bogiem w masce się nie godzi, każdy katolik o tym WIE!
7 miesięcy temu / mark
 
Ja nie mogę podpisać pokazuje się komunikat żeby właściwie podpisać a przecież wszystko dobrze wypełniam...
7 miesięcy temu / natalka
 
Kim on jest zeby go prosic o otwarcie kosciolow?
7 miesięcy temu / Nick
 
Biskupi nic nie zrobia, jak widać. A mamy okres wyborów, więc jest okazja , żeby cos wskórać u polityków
7 miesięcy temu / tretka
 
@Mela: Owszem, to wstyd, ale nie dla nas, tylko dla duchownych, zwłaszcza biskupów. Jeśli będziemy czekać aż ONI coś zrobią, to możemy się nie doczekać... Skoro NAM zależy, to MY działamy, bez ogladąnia się na najemników. Skoro owce nie mają pasterzy, to muszą paść się same.
7 miesięcy temu / Tomcio
 
Chyba adresat zły - powinniśmy apelować do pasterzy. Poza tym bez szans - to jest walka z Bogiem, nie z wirusem. Za 2 tyg Pan Jezus ma przejść przez swoje włości w procesjach - nie dopuszczą do tego.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Odnoszę wrażenie że ton tego listu znamionuje założenie że premier razem ministrem zdrowia knują jakiś spisek przeciw wierze.To jest- moim zdaniem- fałszywe podejście.Poza tym postulaty wyrażone w liście są zbyt ogólnikowe-w praktyce nic nie wnoszą.List jest spóźniony-restrykcje właśnie zostały złagodzone .Teraz trzeba poczekać z tydzień żeby zyskać konkretne dane i na ich podstawie dalej postępować-co rząd z pewnością uczyni.
7 miesięcy temu / Krzysztof
 
Sprawa nie jest taka prosta. Należy przeczytać Konkordat zawarty między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską, podpisany 28.07.1993r w Warszawie. Proszę przeczytać, zwłaszcza art. 8, ust.3 i 5. W ust.3 zagwarantowana jest nienaruszalność miejscom kultu i grzebania zmarłych, natomiast w ust.8 władza może zrobić co będzie chciała, oczywiście wszystko dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.
7 miesięcy temu / Krzysztof
 
1 os na 15 m kw jest dobrym posunięciem. Poprzednie tylko 5 os było dużym ograniczeniem. Uważam, że dla ludzi mocnej wiary, wirus ten nie stanowiłby przed Bogiem żadnego zagrożenia. Jednakże uważam również, ze jeśli wśród nich znalazła się os małej wiary, mogłoby dojść do zakażeń. Jeśliby np świadoma swej choroby osoba chciałaby również uczestniczyć we Mszy Świętej. Wg zasady "nie bedziesz wystawiał Boga na próbę". Szczęść Boże. Pozdrawiam
7 miesięcy temu / JiP
 
To poważny błąd. Tym samym przyznajemy władzy świeckiej prawo do ingerencji w kult katolicki. Władzy świeckiej należy w tym wypadku wykazywać jej bezprawie oraz całkowicie antyBoży charakter i działania wrogie Kościołowi, więc i Polsce. Natomiast wszelkie protesty należy kierować do biskupów, którzy stchórzyli i zdradzili, a tylko oni są władni decydować o otwarciu świątyń. Natomiast co do Gądeckiego to chcę przypomnieć, że to on zaproponował najpierw: 1 świecki na 9 metrów kwadratowych. a co za różnica na 9, czy na 15 ? Czy nie naprawdę nie rozumiecie ? Jeśli nie zaczniemy zdecydowanie wymagać od takich biskupów to dalej będą, jacy są. A od Gądeckiego i nie tylko powinniśmy wymagać odejścia w celu czynienia pokuty. Wielkim aktem miłosierdzia jest upominanie błądzących.
7 miesięcy temu / Andrzej W.
 
Chociaż spadła liczba bałwochwalstwa. ..
7 miesięcy temu / Hudson
 
To my, wierni mamy protestować? A gdzie nasi kapłani, biskupi? Przewodniczący ocknął się dopiero po wielu niekorzystnych dla hierarchów artykułach w rożnych mediach, świeckich i katolickich. Czy to nie wstyd, żeby katolicy musieli się upominać o coś, o co powinni zadbać ich duszpasterze? Zawiedli nas zresztą nie pierwszy raz, a wielu z nich okazali się bardziej papiescy, niż sam papież. Wypraszali z kościołów, zamykali przed wiernymi bramy na klucz, trzęśli się ze strachu na pogrzebach. Natomiast jakoś nie było problemu z frekwencją na pogrzebie znanej poznanianki. Uczciwie jednak trzeba także przyznać, że nadgorliwi przeciwnicy Kościoła donosili na nadmierne zagęszczenie i tak proboszcz w Żninie dostał kilkunastotysięczną grzywnę za obecność w kościele kilkunastu ! wiernych więcej, niż przewidywało zarządzenie. Władze kościelne nie poradziły sobie z niespodziewaną sytuacją z każdej strony i nie wspomogły nawet swoich proboszczów.
7 miesięcy temu / Mela
 
Fałsz! - powinno być: KEP-ie otwórz Kościoły albo abdykuj! - taka jest Prawda, bo gdyby KEP powiedział Tak , Tak i NIE dla NIE! - żaden nierząd RP nie byłby w stanie cokolwiek uczynić, co najwyżej narobić w gacie . . .
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Gdzie są bp Polak, Gądecki, Dziwisz i kilku innych?
7 miesięcy temu / Fred
 
Podpisałam...skoro jeszcze mamy demokrację...i skoro Hierarchia podporządkowuje swe dekrety wymogom państwowym...Art. 53 - Wolność sumienia i wyznania...
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
Mam pytanie : czy zamiast, albo oprócz maseczek nie należałoby - szczególnie w marketach, i innych lokalach usługowych oraz w Kościołach - po prostu stosować OZONOWANIE POMIESZCZEŃ - i wówczas zostały by zabite bakterie, toksyny i wirusy !!!!! Poza tym ozonowano by czyli oczyszczano - BEZ CHEMII - I ZATRUDNIANIA WIELU OSÓB I DROGIEGO SPRZĘTU - powierzchnie i produkty - szczególnie spożywcze. Chyba że najtrudniejsze są rzeczy proste ?????????????
7 miesięcy temu / MTK
 
Co jeszcze musi się zdarzyć,aby się przekonać,jak rządzący w poszczególnych krajach- d o g a d z a j ą masonerii?A kiedy już przestaną być potrzebni,wtedy zostaną "zdjęci"wedle widzimisię panów masonów.Ludzka głupota zdaje się nie mieć granic. Protesty najmocniej rządzącym zwisają,jak liście na drzewach.A Bóg nie pozwoli z Siebie drwić...
7 miesięcy temu / francesco
 
A ODWROTNIE TEN DRUGI ONI SPOGLADAJA WE WSPOLNE LUSTRO
7 miesięcy temu / zbigniew
 
Premier nie będzie zważał na głosy wiernych, lecz na to co zadecyduje prymas Polak.
7 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.