DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?

Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?
Fot.Marek Kuwak/FORUM

Kieruję do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z konstytucją – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

 

Nasz rząd z całą mocą realizuje zadania, które mają służyć wspieraniu ofiar przemocy i jej zapobieganiu. Nasz rząd wdrożył ustawę antyprzemocową i znacząco rozszerzył sieć placówek pomocy ofiarom przemocy – mówił premier Morawiecki na konferencji prasowej.

 

W ustawie antyprzemocowej podjęliśmy zdecydowane postanowienia i wdrożyliśmy przepisy dotyczące tego, że nadzór policyjny i ewentualna eksmisja z domu dotyczy sprawcy i agresora, a nie ofiary. W tej ustawie ofiara jest chroniona od początku do końca – zapewniał szef rządu.

 

Dodał, że w sprawie konwencji stambulskiej pojawia się wiele głosów, w których podkreśla się, że dokument ten „niewłaściwie definiuje źródła przemocy wobec kobiet i nie dostarcza narzędzi do walki z nią”. – Jako rząd podzielamy częściowo obawy Polaków i mamy prawo sądzić, że może być niezgodna z Konstytucją w zakresie wolności poglądów i wychowywania dzieci zgodnie z własnym sumieniem – powiedział Morawiecki.

 

Premier zapowiedział, że skieruje wniosek do TK o zbadanie konwencji stambulskiej z Konstytucją. – Sprawy tak wielkiej wagi należy rozpatrywać w ramach przejrzystej i prawomocnej procedury – podsumował.

 

Trzeba pamiętać, że podobnej argumentacji przedstawiciele partii rządzącej używali i nadal używają w kwestii aborcji. Podpisany przez ponad 100 posłów poprzedniej kadencji wniosek o zbadanie tej sprawy, jaki trafił do TK, uległ przedawnieniu, ponieważ sędziowie przez ponad 2 lata nie znaleźli czasu, aby się nim zająć. W tym czasie zginęło ponad 2000 dzieci poczętych. Nowy wniosek w tej sprawie złożony do TK na początku 2020 roku również nie został rozpatrzony i nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

 

Niestety, ale wiele wskazuje na to, że podobny los spotka ewentualny wniosek dotyczący zgodności z Konstytucją konwencji stambulskiej, tzn. sędziowie TK znajdą dziesiątki innych rzekomo „ważniejszych” spraw, dzięki czemu skutecznie przedłużą obowiązywanie w Polsce aktualnego stanu prawnego.

 

Źródło: polsatnews.pl

TK


DATA: 2020-07-30 16:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejny raz Pan Morawiecki oszukuje Polaków. To nie ma już zagrożenia wirusem, a teraz kolejna ucieczka przed obroną fundamentalnych wartości. Czy tylko wstyd?
3 dni temu / Jacek
 
Jak długo liberałowie będą lekceważyć wyborców. Pan Morawiecki dop
3 dni temu / Jacek
 
30 lipca gościem R.M. w Toruniu był Pan Min. Z. Ziobro. Należą się słowa podziękowania za przedstawienie JASNEGO STANOWISKA w temacie odrzucenia demoralizującej Konwencji. Należy zauważyć, że wyjaśnienia p.Ziobro także w innych mediach były BARDZO POTRZEBNE i przyjęte przez sympatyków Jego Osoby z wielką radością i uznaniem . Jak uczy Pismo św. nasza mowa ma być tak- tak, nie- nie. Jako prawnik Pan Minister zwrócił uwagę na ważne szczegóły w relacjach politycznych z u.e. i możliwość NIEBEZPIECZEŃSTW z powodu zapisów w dokumentach o czym już sie przekonaliśmy , kiedy Rząd podpisał Konwencję w Istambule. Pan Premier Morawiecki po powrocie z Brukseli zapewnił wszystkich, że jesteśmy bezpieczni bo wywalczył "zasadę jednomyślności" zaś przekazy medialne różnie interpretowały ten sukces. Pan Ziobro jako prawnik zauważył, że w dobie tak poważnych przemian i WOJNY CYWILIZACYJNEJ stanowisko naszego Rządu winno być kategorycznie JEDNOZNACZNE czyli: VETO.
3 dni temu / iskierka
 
Panie Premierze szkoda czasu na czekanie. Jak najszybciej wypowiedzieć konwencję i przestać się cackać z LGBT.
3 dni temu / Michu.
 
Nie atakujcie premiera skoro nie znacie jego intencji. Czy ktoś z was, ma swoje włosy na głowie policzone? Módlcie się za niego by ostatecznie podjął decyzję zgodną z Wolą Bożą. Bo jeżeli dobrzy ludzie zamiast modlitwy wstawienniczej wolą biczować, to nie dziwcie się tym z LGBT+. Uwierzcie, że Jezus Chrystus ponawracał niezliczone dla nas miliony ludzi i uczynił ich prawdziwymi świętymi. Ale za każdego z nich, ktoś inny ofiarował swoje modlitwy i cierpienia. Pozdrawiam i Króluj mam Chryste!
3 dni temu / ry.janszarmach3
 
Rząd Paniki i Strachu. Grupa rekonstrukcji historycznej sanacji w wersji groteskowej.
3 dni temu / Tom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.