DZIŚ JEST:   04   KWIETNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
 
 
 
 

Premier zdymisjonował ministra, który chciał przyjmować imigrantów z Azji

Premier zdymisjonował ministra, który chciał przyjmować imigrantów z Azji
Mateusz Morawiecki. Fot. Krystian Maj/Forum

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o dymisji wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego. Powodem były jego wypowiedzi dotyczące przyjmowania imigrantów z Azji. Chorąży twierdził, że Polska powinna ich sprowadzać, aby rozwijać się gospodarczo. Był również zdania, że przyjęcie imigrantów z Azji będzie tańsze niż sprowadzenie repatriantów.

 

– Już jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zagalopował się zdecydowanie, w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle co mogę powiedzieć, bo tematyka bardzo ważna i jest dymisja pana wiceministra – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wypowiedzi byłego już wiceministra inwestycji i rozwoju wywołały poważne reakcje i komentarze ze strony polityków PiS oraz jego wyborców. Ostatecznie Paweł Chorąży stracił swoje stanowisko.

 

Burzę w mediach społecznościowych i nie tylko wywołały słowa, które były wiceminister wypowiedział podczas spotkania organizowanego przez Klub Jagielloński. Wówczas Chorąży stwierdził, że Polska powinna przyjmować imigrantów z krajów azjatyckich, ponieważ wówczas będzie postępował rozwój gospodarczy. „Migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces” – podkreślał. Chorąży podczas panelu dyskusyjnego stwierdził również, że przyjęcie do Polski pracowników z Azji lub Ukrainy będzie tańsze niż sprowadzenie do Ojczyzny repatriantów.

 

Portal wp.pl dotarł do nieoficjalnych informacji dotyczących reakcji szefa rządu na wypowiedzi wiceministra inwestycji i rozwoju. – Premier był wściekły, bo wypowiedzi Chorążego były zupełnie sprzeczne z tym, co rząd myśli i robi w sprawie imigrantów. Nie może pracować w rządzie ktoś, kto ma tak skrajnie inne zdanie niż rząd – relacjonował reakcję premiera rozmówca portalu.

 

Oficjalnie polityka imigracyjna Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniła się tzn. rząd jest przeciwny przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Niektórzy publicyści oraz politycy zwracają jednak uwagę na stale rosnącą migrację do Polski obywateli Ukrainy, a także Hindusów. Szereg uwag i zapytań dotyczących polityki migracyjnej rządu wyartykułowali przedstawiciele Ruchu Narodowego. Co jednak ciekawe, także poseł PiS Anna Sobecka skierowała w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Poseł PiS zwróciła uwagę na medialne doniesienia o pracach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczących sprowadzenia pracowników z Filipin, Indii, Bangladeszu, Uzbekistanu i innych krajów Azji. Resort ma ponadto prowadzić rozmowy z Filipinami w sprawie zawarcia dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników. Może zostać podpisana już jesienią. Ponadto Anna Sobecka zauważyła w piśmie do resortu, że wyborcy dostrzegają coraz liczniejszych pracowników z Ukrainy, zaś proces imigracji rodzi obawy o bezpieczeństwo. 

 

„1. Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzania pracowników z krajów azjatyckich? 2. Ilu pracowników z Azji chce sprowadzić do 2020 roku Ministerstwo? 3. Jakie działania są prowadzone w celu sprowadzenia Polaków z państw dawnego ZSRR m.in. z Kazachstanu? 4. Jakie działania są prowadzone w celu zatrzymania emigracji Polaków do krajów Europy Zachodniej?” – czytamy w interpelacji poseł Sobeckiej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

Źródło: wprost.pl, 300polityka.pl, wp.pl, Twitter

WMa

 

 


DATA: 2018-09-14 23:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba uważać z mówieniem prawdy !
ponad 1 rok temu / AnKa
 
Wg Dalajlamy- Europa dla Europejczyków!!
ponad 1 rok temu / Troll
 
Głupotą tego ministra, za którą wyleciał było to, że głośno i publicznie powiedział dokładnie to, co PIS robi, starając się te sprawy ukryć przed ludźmi.
ponad 1 rok temu / Dziadek
 
Nie ufam im. Po wyborach wrócą do tematu.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Zagrywka judasza przed wyborami
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Sam powinien się zdymisjonować, a nie szukać kozła ofiarnego, który powiedział prawdę o polityce rządu. To MM podpisał konwencję w Marakeszu o przyjmowaniu migrantów z Afryki i Azji i na ten temat mainstream milczy, gdyby Wegrzy się nie wylamali to pewnie byśmy się o tym nie dowiedzieli. Niestety nie widac w Polsce kogoś na miarę Orbana i jego ekipy.
ponad 1 rok temu / finka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.