DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Premier zdecydował: drugi stopień alarmowy dla Warszawy

Premier zdecydował: drugi stopień alarmowy dla Warszawy
Fot. Krystian Maj/Forum

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wprowadzeniu na terenie Warszawy stopień alarmowy BRAVO-CRP (2. w skali dot. Bezpieczeństwa teleinformatycznego). Będzie on obowiązywał w trakcie trwania w stolicy konferencji bliskowschodniej czyli w dniach 13-14 lutego.

 

O zarządzeniu premiera poinformował w sobotę na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W piątek RCB informowało także o wprowadzeniu w stolicy w dniach 11-15 lutego pierwszego stopnia alarmowego ALFA.

 

Co oznacza wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA? To najniższy stopień w skali opisanej w ustawie antyterrorystycznej. Administracja publiczna ma wzmóc kontrolę miejsc użyteczności publicznej oraz tych, gdzie pojawiają się większe skupiska ludzi. Służby będą także wyjątkowo wrażliwe na punkcie niestandardowych zachowań.

 

Z kolei stopień alarmowy CRP dotyczy zdarzeń o charakterze terrorystycznym, które dotyczą systemów teleinformatycznych. Wprowadza się go w sytuacji zaistnienia zwiększonego zagrożenia terrorystycznego, gdy cel nie został zidentyfikowany.

 

Udział w konferencji polsko-amerykańskiej zapowiedział m.in. premier Izraela, Benjamin Netanjahu, ale również przedstawiciele państw regionu Zatoki Perskiej i Europy.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged

 


DATA: 2019-02-10 09:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Służby będą także wyjątkowo wrażliwe na punkcie niestandardowych zachowań." Ciekawe czy nasi "dygnitarze" uważali by przez przypadek nie powstać z kolan. I czy każdy z nich pamiętał, że ma dostojnie pełzać w "postawie" leżącej, najlepiej na plecach z odkrytym "podbrzuszem". Sądząc po buńczucznych wypowiedziach premiera starszych i mądrzejszych, pamiętali.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Przy stadionie narodowym ma się odbyć antyirańska manifestacja przeciw obecnej władzy Iranu. Wezmą w niej udział takie skompromitowane sławy "polskiej" polityki jak Stefan Niesiołowski, Ryszard Czarnecki, Michał Kamiński i Marcin Święcicki pod wodzą Rudego Giulianiego. Doborowe masońskie towarzystwo. Będą na oczach całego świata wrzaskliwie obalać Irański rząd i ustanawiać nowy. Znów nas wrabiają w 3 wojnę. Łajdaki.
ponad 1 rok temu / tes
 
Bawią się chłopaki. Podbijają sobie bębenek.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Lepiej będzie na znak protestu pozostać w domach. Zakupy zrobić wcześniej. Niech się sami szabesgoje bujają z prowokatorem.
ponad 1 rok temu / gin
 
Pod tą władzą trzeba się przyzwyczajać do permanentnych stopni alarmowych i stanów wyjątkowych. 1066 jest zabezpieczeniem władzy przed obywatelami.
ponad 1 rok temu / gp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.