DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Premier w Sejmie o pakcie fiskalnym. Trwa dyskusja

Premier w Sejmie o pakcie fiskalnym. Trwa dyskusja

W Sejmie trwa dyskusja na temat paktu fiskalnego. Wcześniej szef rządu przedstawił informację dotyczącą pieniędzy, jakie Polska otrzyma z budżetu Unii Europejskiej w latach 2014-2020.

 

- Pakt fiskalny nałoży standardy w zakresie finansów publicznych, które będą chroniły polskiego podatnika i polskie państwo przed nadmiernym ryzykiem - powiedział w Sejmie premier Donald Tusk.

 

Ryzyko, zdaniem premiera, polega na problemach fiskalnych państwa, w które popadło wiele krajów Unii Europejskiej. Szef rządu uznał, że pakt fiskalny wprowadza regulacje, które „wzmocnią kondycję finansową Polski i Europy”. Zaznaczył, że Polska nie uniknie katastrofy, gdy dotknie ona strefy euro.

 

Donald Tusk zwrócił uwagę, że każdy, kto obstawia upadek Unii Europejskiej, czy upadek strefy euro „obstawia fundamentalne problemy Polski”. Jak przekonywał, „nie ma powodzenia Polski, nie ma bezpieczeństwa dla naszego kraju, nie ma stabilnego rozwoju przy poważnym ryzyku upadku strefy euro, czy Unii Europejskiej”.

 

Do poparcia ustawy o ratyfikacji paktu fiskalnego zachęcał też minister finansów Jacek Rostowski. - Pakt fiskalny ratyfikujemy. To nam daje różne, bardzo znaczące uprawnienia, szczególnie przy zmianie całej architektury strefy euro. To jest oczywiście dla nas ważne i po to, żeby ta strefa była stabilna i po to, by była wygodna, gdy po długich przygotowaniach do niej przystąpimy - powiedział Rostowski. - To jest wielkie osiągnięcie, że będziemy mieli głos w przebudowywaniu strefy. Nie chcemy być w sytuacji, w której ta strefa jest budowana bez naszego wkładu. Pakt fiskalny zapewnia nas, że nasz głos będzie także słuchany - dodał.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2013-02-19 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.