DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Premier Viktor Orban: Brukselscy biurokraci jedzą Sorosowi z ręki

Premier Viktor Orban: Brukselscy biurokraci jedzą Sorosowi z ręki
Fot. Laszlo Balogh / Reuters / Forum + ©Danny Gys / Reporters / Forum

Szef węgierskiego rządu po raz kolejny skrytykował dążenia przywódców Unii Europejskiej do wprowadzenia polityki przymusowej relokacji i obowiązkowych kwot imigrantów przyjmowanych przez poszczególne kraje. Jak powiedział Viktor Orban, zamierzenia te są celem George a Sorosa, któremu brukselscy urzędnicy „jedzą z ręki”.

 

Przy okazji inauguracji jesiennej sesji parlamentarnej węgierski premier zapowiedział przeprowadzenie narodowych konsultacji dotyczących „planu Sorosa”. Mówił o widocznym w postawach poszczególnych państw odmiennym stosunku do masowego przyjmowania imigrantów spoza Europy.

 

– Mówiąc wprost: chcemy węgierskich Węgier i europejskiej Europy. Przyszłość Europy i Unii Europejskiej zależy od tego, czy dwie grupy państw – „imigracyjne” i „nieimigracyjne” – będą zdolne do wykształcenia nowego porządku koegzystencji i współpracy. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy będziemy nawzajem respektować wolę swoich narodów – zaznaczył węgierski lider.


 Kraje imigracyjne tak chcą teraz rozwiązać rozbieżność między dwoma grupami krajów, że proponują, byśmy także my stali się krajami imigracyjnymi, a jeśli nie będziemy skłonni – przymuszą nas do tego. O to chodzi w obowiązkowych kwotach i w systemie obowiązkowej relokacji. Uważam ten plan za plan George a Sorosa. Realizują go brukselscy biurokraci, którzy, nawiasem mówiąc, jedzą Sorosowi z ręki – dodał Viktor Orban. 

Premier nie ma złudzeń, że – jak się wyraził – dotychczasowy napływ migrantów na Stary Kontynent był tylko „rozgrzewką”. Pośród członków Unii Europejskiej wykształciła się, w jego przekonaniu, nowa linia podziału: część państw przyjmuje przybyszów, a nawet niektóre organizują ich przeprowadzkę do Europy. Te są charakteryzują się już mieszaną strukturą ludności. Na przeciwległym biegunie sytuują się natomiast te kraje, które strzegą swojego bezpieczeństwa, stylu życia, a także tożsamości narodowej, wyznaniowej i kulturowej.

 


Źródło: tvp.info

RoM 

 


DATA: 2017-09-18 20:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy tygodnik Powszechny,Znak - też?
ponad 2 lata temu / sa
 
Módlmy się za Orbana. To prawy człowiek, który wie co mówi i przeciwstawia się temu czemu przeciwstawić się należy. Boże chroń Victora Orbana i jego rodzinę. Takich ludzi, takich przywódców daj nam Boże, bo walka jest trudna i ciężka.
ponad 2 lata temu / filip
 
obserwator banderowski trollu milcz .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@obserwator. Obserwator z pana słaby, skoro takie wnioski wyciągasz z propaństwowej polityki Orbana. On nie obraża się i nie nadyma bez sensu, i nie wymachuje szabelką, jak nasi kacykowie, też przecież będący w konflikcie z biurokratami z Brukseli, tylko wybiera co najlepsze dla swojego kraju. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Nie pierwszy raz bredzisz obserwatorze
ponad 2 lata temu / woźny
 
może i kocioł garnkowi przyganił,ale ten garnek(tj eurokołchoz) to kocioł do entej potęgi
ponad 2 lata temu / jac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.