DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Premier Szydło odkryła karty dla Polski. Wśród nich zabrakło wzmocnienia ochrony życia

Premier Szydło odkryła karty dla Polski. Wśród nich zabrakło wzmocnienia ochrony życia
fot. Krystian Maj / Forum

Zmiany w rządzie się są konieczne, zaś Polska musi się skupić na kwestiach bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego. Rząd nie chce też opuszczać struktur Unii Europejskiej, a w kwestiach reparacji wojennych domagać będziemy się tylko „uczciwości i sprawiedliwości” – wynika z planu nakreślonego przez premier Beatę Szydło. Zabrakło w nim kwestii zwiększenia ochrony życia.

 

Premier Beata Szydło w rozmowie specjalnej z PAP, szeroko omówionej przez tvp.info, zapowiedziała, że w połowie kadencji rządu (za dwa miesiące) dokonane zostanie podsumowanie dotychczasowych prac. Zastrzegła jednak, że nie widzi potrzeby zmian kadrowych. - Jednak zawsze powtarzam, że każdy z ministrów, również i ja musimy mieć cały czas świadomość, że nasze stanowiska podlegają ocenie. Przede wszystkim wyborców – dodała.

 

Premier ujawniła, że rząd chce zwiększać wydatki na obronność i bezpieczeństwo. Na podwyżki mogą liczyć też nauczyciele. Beata Szydło określiła stan budżetu jako „stabilny i bezpieczny”. To efekt m.in. uszczelnienia wpływów z tytułu podatku VAT, CIT i PIT. Rząd chce stawiać też na innowację, tak by Polska przestała być jedynie montownią dla wielkich koncernów, a zaczęła sama oferować innym państwom swoje firmy i wspierała je w ekspansji.

 

Rząd chce podjąć też rozmowy z władzami Francji na temat pracowników delegowanych. - Prezydent Macron nie rozumie, że protekcjonizm, który on forsuje prowadzi w złą stronę i podważa jedną z zasad swobód wspólnego rynku – dodała. Beata Szydło oceniła też, że Polska na arenie międzynarodowej zaczyna odgrywać coraz mocniejszą rolę, potrafimy bronić swoich interesów i głośno mówić o konieczności zmian. Zapewniła też, że „nikt nie ma zamiaru wyprowadzać Polski z UE ani nie damy się wypchnąć z UE, bo myślę, że niektórzy chcieliby i takiego scenariusza”.

 

Dla rządu PiS ważną kwestią pozostaną reparacje wojenne od Niemiec. W tej kwestii Polska będzie domagała się „tylko uczciwości i sprawiedliwości”. Decyzje co do działań zapadną na forum partii, a następnie sprawą zajmą się dyplomaci. Obecnie trwają analizy. Rząd planuje też przeprowadzić proces dekoncentracji mediów i doprowadzić w Polsce do pluralizmu, którego „faktycznie nie ma”. Prowadzona będzie też reforma sądownictwa – jako „najpilniejsza”. Premier wierzy tu w „jedność obozu dobrej zmiany”.

 

Pośród licznych tematów w rozmowie zabrakło kwestii obrony życia poczętego. Wprawdzie rząd w odpowiedzi na dezyderat sejmowej komisji ds. petycji przyznał otwarcie, że sam nie zamierza w tej kwestii podejmować działań, to jednak faktem jest, że w Sejmie już są projekty zakładające zakaz aborcji, a kolejne projekty (obywatelskie) dotykające „kompromisu aborcyjnego”, wkrótce wpłyną do Sejmu. Najwyraźniej jednak rządowy program „Za Życiem” uznawany jest za wystarczający. Istnieje zatem obawa, że takie stanowisko stanie się wkrótce udziałem także i posłów PiS.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2017-09-09 11:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dawniej na tego typu babskie rządy mówiono- "kacze łby",ale dziś nabrało to zupełnie nowego znaczenia i jakości.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Zostawcie w spokoju Beatę Szydło. Zapytajcie co Kościół zrobił dla abortowanych!
ponad 2 lata temu / Ja_z_polski
 
Już kiedyś napisałem jeżeli ten RZĄD nie chce stracić młodych i Średnich Wyborców .NIECH PRZESTANIE SIĘ zajmować ABORCJĄ I TEGO TYPU SPRAWAMI .
ponad 2 lata temu / Giczy1
 
pewnie ,że nie ma na razie zabiera się kasę na skuteczne leki dla ludzi z przeszczepami, był już pomysł za płacenie na wcześniejszą kolejkę....po prostru Zakład Utylizacji Staruszków - płać podatki całe życie, a później umieraj....
ponad 2 lata temu / dcfd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.