DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Premier Szydło: to było osiem lat braku odpowiedzialności. Przykładem katastrofa smoleńska i afera podsłuchowa

Premier Szydło: to było osiem lat braku odpowiedzialności. Przykładem katastrofa smoleńska i afera podsłuchowa
fot. Simona Supino / Forum
#DEBATA    #SPRAWOZDANIE    #PIS    #RZĄD    #PO-PSL    #AUDYT    #SEJM

Obowiązkiem każdej władzy jest rozliczanie się ze swoich zobowiązań – zaznaczyła premier Beata Szydło, rozpoczynając w Sejmie sprawozdanie z audytu ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL. Jak zaznaczyła, poprzednia ekipa nie pokazała co po sobie zostawiła. Tymczasem osiem ostatnich lat „to czas, gdy politycy rządzący za nic nie brali odpowiedzialności - także tej politycznej”.

 

- Opozycja oczekuje od nas i co jakiś czas są artykułowane oczekiwania, żeby realizować i wywiązywać się ze zobowiązań wyborczych. I słusznie, bo wywiązywanie się z obietnic to jest nasz obowiązek i każdy ma prawo oczekiwać, że będziemy dotrzymywać słowa – powiedziała premier Beata Szydło, rozpoczynając rozliczenie ekipy PO-PSL z ośmiu lat rządów.

 

Jak zaznaczyła, tamta władza, dziś w opozycji, powinna „poprzez swoją aktywną i twórczą pracę na rzecz obywateli pełnić funkcję również kontrolną”. - Tyle tylko, że w tej chwili trzeba pamiętać i o tym, że obowiązkiem każdej władzy jest również rozliczanie się ze swoich zobowiązań i składanie obywatelom sprawozdania z tego, jak rządy przebiegały – tego politycy PO-PSL dotąd nie uczynili.

 

- Niestety, dziś ci, którzy mówią: nie realizujecie, za szybko, za wolno, za mało, za dużo - bo bez przerwy takie głosy płyną, sami uciekli od odpowiedzialności. Nie pokazali, co zostawili po swoich rządach – mówiła Szydło. Te dokonania rozliczyli obywatele podczas wyborów. Teraz podsumowania swoich poprzedników dokonała ekipa PiS.

 

W ocenie premier, osiem ostatnich lat, to okres w którym politycy rządzący za nic nie brali odpowiedzialności. - Odpowiedzialność wynikająca z poczucia służby państwu i obywatelom - tego przez ostatnie 8 lat nie było. Są dwa wydarzenia, które to dobrze obrazują. Pierwsze to katastrofa smoleńska - uznano, że nikt za nic nie odpowiada. Zamiast odpowiedzialności była kpina z Polaków, wyrażająca się w geście przyznania szlifów generalskich szefowi BOR. Drugim przykładem jest sprawa afery podsłuchowej – mówiła premier.

 

Beata Szydło przypomniała też kwestię nierozliczonej afery hazardowej, zaniedbań związanych z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi. Premier wróciła również do afery Amber Gold, zapowiadając komisję śledczą w tej sprawie.

 

Jak podsumowała, ekipa PO-PSL nie rządziła państwem, bo jej celem było trwanie i czerpanie profitów. - Państwo ma służyć poprawie jakości bytu życia obywateli, ma służyć obywatelom. Państwo rządzone przez Was służyło tylko Wam i waszym interesom politycznym. To nie jest tak, jak próbujecie mówić Polakom: że jest próba rewanżu czy rozliczenia. To nie my Was rozliczamy - Was rozliczyli wyborcy. Czujemy się w obowiązku, by pokazać, jak przez ostatnie 8 lat była rządzona Polska – mówiła Szydło

 

Według wyliczeń rządu PiS, Polacy przez rządy PO i PSL stracili ok. 340 mld złotych. To - w porównaniu - 5 lat funkcjonowania programu 500+. Jak dodała, ekipom Donalda Tuska i Ewy Kopacz zabrakło odwagi, by złożyć Polakom raport ze swej działalności, ale prawda o jakości sprawowanej władzy wypływała, chociażby na tzw. taśmach prawdy

 

- Taśmy prawdy pozwoliły usłyszeć, co poprzednicy mówili o sprawach państwa i obywateli. Dziś zobaczycie, co robili. To był egoizm, marnotrawstwo, pogarda dla państwa i obywateli. (…) W niektórych przypadkach oddamy te przykłady do oceny instytucji, które powinny się tym zająć. Egoizm, marnotrawstwo, pogarda! To trzy słowa, w których można podsumować rządy PO i PSL – dodała premier.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA

DATA: 2016-05-11 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rząd PiS na szczęście zdążył, gratulacje. To był ostatni moment na przedstawienie tego raportu. Cieszę się.
ponad 4 lata temu / Alka
 
A skąd te 340 mld złotych? Jakieś konkrety?
ponad 4 lata temu / Kasia
 
Jeśli podstawową nieprawidłowością w rządzeniu przez PO i PSL jest katastrofa smoleńska,za którą też jest odpowiedzialna ekipa prezydencka,obecnie tak umiejętnie zagłuszana oraz plotki podpitych uczestników bibki w karczmie,a podsłuchanej przez donosicieli.To dziękuje takiemu rządowi za jego- jeszcze nie istniejące osiem lat.
ponad 4 lata temu / NN
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.