DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Premier Szydło: rząd PiS przywrócił wiarę w to, że można rządzić uczciwie i sprawiedliwie

Premier Szydło: rząd PiS przywrócił wiarę w to, że można rządzić uczciwie i sprawiedliwie
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywrócił Polakom godność, wiarę w swoje państwo. W  to, że można rządzić uczciwie, sprawiedliwie i że może być w kraju po prostu dobrze – powiedziała premier Beata Szydło. We czwartek wieczorem komitet polityczny PiS ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie rekonstrukcji rządu. Wyborcy dowiedzą się również, czy Beata Szydło nadal będzie szefową rządu.

 

– Jesteśmy rządem reprezentującym zwykłych Polaków. Nie jesteśmy rządem elit i koncentrujemy się na tym, aby każdy obywatel miał poczucie godnego życia i prawa decydowania o sobie – powiedziała premier. Szefowa rządu podkreśliła, że wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu jest stekiem kłamstw i oszczerstw. Jak mówiła, wniosek złożyła grupa polityczna, której europosłowie zagłosowali w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce. Czwartkowe wystąpienie Beaty Szydło może być jednym z jej ostatnich jako polskiej premier. We czwartek wieczorem komitet polityczny PiS podejmie decyzję o tym czy rekonstrukcja obejmie także fotel szefa rządu.

 

Podczas przemówienia w Sejmie, Beata Szydło zaznaczyła, że opozycja wywołuje awantury w kraju i za granicą. – To wasz sposób na to, aby łamać demokratyczne prawo obywateli do tego, by reprezentował ich rząd wybrany w demokratycznych wyborach – oceniła. Premier zwróciła się również do opozycji z propozycją wspólnego działania na rzecz polskich obywateli. Jak mówiła, Polacy mają prawo do tego, żeby również w instytucjach międzynarodowych, reprezentowali ich ludzie, którzy kochają ich ojczyznę i dbają o ich interesy.

 

– Powinniśmy wziąć odpowiedzialność za to co dzieje się w Polsce, bo po to nas wybrali nasi wyborcy. Państwo, ja, wszyscy, mamy ten sam mandat – on nie różni się niczym – dany nam od obywateli po to, żeby im służyć. Jeżeli chcemy wywiązać się z tego zobowiązania to powinniście przestać wreszcie szkodzić, działać na szkodę Polski. Zacznijcie zajmować się tym, czego od nas Polacy oczekują. Zacznijmy razem działać i pracować na rzecz naszej ojczyzny, naszych obywateli, bo ludzie tego oczekują – przekonywała premier

 

Według Beaty Szydło, Polska jest krajem, w którym każdy obywatel ma poczucie, że jest we własnym domu: bezpiecznym i szybko rozwijającym się. – Daliśmy ludziom poczucie godności. Dbamy o polskie rodziny, dbamy o bezpieczeństwo Polski – zaznaczyła premier. 

 

 

Źródło: premer.gov.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2017-12-08 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dymisja Pani Premier to ma być REKONSTRUKCJA RZĄDU ? ?????? Skandal !!!! Już wieczorem Komitet polityczny podjął decyzję ! Wielu się cieszy. Nareszcie przyjdzie oczekiwane rozluźnienie i wróci tzw. NORMALNOŚĆ jak za SLD , PO. Panie Boże zmiłuj się nad nami. Czy doświadczenie z panem K.Marcinkiewiczem, który >wypiął< się na PiS i ostatnie szokujące zachowanie pana Prezydenta Dudy to mało? Co się dzieje ? Co to ma znaczyć? Takie GADANIE , że pracuje DRUŻYNA jest niepoważne, ważne jest KTO RZĄDZI I PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ? Czyżby Pan Kaczyński powoli myślał o emeryturze ? Teraz dopiero zacznie się prawdziwe polskie piekiełko.
7 miesięcy temu / Iskierka
 
Ludzie uwierzyli.
7 miesięcy temu / XYZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.