DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Premier Szydło: chcemy żyć w sprawiedliwej Polsce. Reforma sądownictwa jest konieczna

Premier Szydło: chcemy żyć w sprawiedliwej Polsce. Reforma sądownictwa jest konieczna
Fot: P. Tracz / KPRM

Premier Beata Szydło skomentowała aktualną sytuację związaną z zawetowaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch ustaw reformujących sądownictwo. – Zdecydowana większość Polaków, niezależnie od przekonań i poglądów politycznych chce, by sądy działały sprawnie i uczciwie – mówiła premier i podkreślała, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna.


Podczas Orędzia szefowa polskiego rządu mówiła o konieczności przeprowadzenia reformy sądownictwa. Stwierdziła również, że „każdy z nas zna kogoś, kto został skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości”. Jej zdaniem decyzja prezydenta Andrzej Dudy o zawetowaniu ustaw spowolni prace prowadzone nad reformą. – Weto zostało potraktowane jako zachęta przez tych, którzy walczą o utrzymanie niesprawiedliwego systemu. Dyskusje z prawnikami są cenne, ale by dobrze zreformować sądy, trzeba przede wszystkim słuchać zwykłych Polaków. Zmiany muszą mieć charakter instytucjonalny, ale też, zgodnie z zapowiedziami, szeroki charakter personalny. Ludzie, którzy czynili zło, albo się na nie zgadzali, nie zmienią polskiego wymiaru sprawiedliwości – powiedziała Beata Szydło.


Szefowa polskiego rządu zapowiedziała również, że Prawo i Sprawiedliwość nie cofnie się z drogi naprawy państwa, którą objęło tuż po zwycięskich wyborach. – PiS jako odpowiedzialna władza podjęła się przeprowadzenia reformy sądownictwa. Polacy w wyborach zaufali nam, a my dotrzymujemy słowa – mówiła. – Nie ulegniemy naciskom, ani podszeptom „nie teraz” – dodała.


Beata Szydło zauważyła również, że decyzja prezydenta Andrzej Dudy mogła być niezrozumiała dla części wyborców. Przyznała jednak, że rozpoczynając reformę była świadoma, że działania rządu będą wymagały konsekwencji i wytrwałości. – Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy. Mamy stabilną większość, będziemy szli wyznaczoną drogą, nie damy się zastraszyć. Tak, jak na prawdzie budujemy pamięć historyczną, tak winniśmy budować jedność w oparciu o równość wobec prawa. Rozpoczynając reformę sądownictwa, wiedzieliśmy, że obrany kierunek wymaga konsekwencji, determinacji i pracy. Zapewniam, że wypełnimy nasze zobowiązanie. Bądźmy razem, bo tylko tak naprawimy Polskę – zakończyła premier.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

DATA: 2017-07-24 20:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wojciech, sugerujesz aby włączyć myślenie to je włącz - nie ma żadnej możliwości aby w ciągu ledwo dwóch lat rządzenia wyczyścić całe bagno gromadzone od prawie 30 lat. To jest proces, który musi być rozciągnięty w czasie, najważniejsze aby nie pozwolić go znowu przerwać.
ponad 3 lata temu / abc
 
PiS-PO jedno zło
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Kłamstwo to grzech czy ta obywatelka o tym wie ?To żadna reforma to zastąpienie ludzi z poprzednich rządów swoimi. To tak jak w spółkach skarbu państwa tamtych wyrzucili a matki żony i kolesie czyli swoi obsadzili stołki. Niechże się ten ciemny lud nie nabiera na retorykę tych rządów .Oni sobie z tamtymi równi. Przykładem jest podnoszenie podatków, zadłużanie kraju , nie podniesienie do 30 tys. kwoty wolnej itp.itd.Naprawdę polecam wyłączyć telewizory i radio a włączyć myślenie . Propaganda to naprawdę jest ściek .
ponad 3 lata temu / Wojciech
 
Partia rządząca chciała nam wszystkim pokazać w tym całym przedstawieniu związanym z Sądami, z jaką ogromną determinacją i zajadliwością są w stanie walczyć "antypolacy" i komuniści o swoje koryto. Państwo czyli my obywatele tego kraju i narodu jesteśmy zobowiązani aby wyplewić tą hołotę, która tak prężnie manifestowała za pieniądze euro-kołchozu. Trzeba pamiętać, że mamy jednego Króla, Jezusa Chrystusa, który jest ponad wszystkimi i wszystkim. Trzeba zwracać się do Niego o pomoc dla naszego narodu.
ponad 3 lata temu / Bufor85
 
Ostatnie wydarzenia jasno pokazały, że najpierw to jest potrzebna gruntowna reforma ABW i zmiana nadzoru nad tą służbą bo Soros i Ukraińcy hulają tu jak chcą. To zupełnie ośmiesza nasze państwo, a mamy ambicje budowy Trójmorza... Niech ten PiS się w końcu jakoś ogarnie i skończy ze swoją tradycyjną nieporadnością bo źle się to wszystko skończy.
ponad 3 lata temu / abc
 
Reforma Ubekistanu nr 28. Jak przyprawić "zupę" ugotowaną ze starego buta, zdechłego kota, śmierdzącej onucy i zużytego sraybandaża aby przypominała pomidorową? Smacznego...
ponad 3 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.