DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Premier Szydło: bańka mydlana pęka! Sejm w nocy przyjął raport o rządach PO-PSL

Premier Szydło: bańka mydlana pęka! Sejm w nocy przyjął raport o rządach PO-PSL
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM
#SKOK    #PREMIER    #BEATA SZYDŁO    #DONALD TUSK    #EWA KOPACZ    #PO-PSL    #PIS    #SEJM    #AMBER GOLD    #AUDYT

W późnych godzinach nocnych Sejm zakończył debatę nad „Raportem o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)”. Wyniki audytu brzmiały jak niekończąca się lista oskarżeń. Część wniosków zostanie przekazanych do prokuratury. Aferą Amber Gold zajmie się sejmowa komisja śledcza.

 

Sejm nie zgodził się na odrzucenie przedstawionego przez Radę Ministrów raportu o rządach PO-PSL. Dyskusja zakończyła się przed godz. 1.00 w nocy. - To była bardzo długa dyskusja, ale bardzo potrzebna, bo wreszcie Polacy usłyszeli prawdę o ośmiu latach rządów PO-PSL - mówiła premier Beata Szydło.

 

Jak zauważyła, wielu posłów obecnej opozycji na pewno słuchało raportu z niedowierzaniem, bo nie wiedzieli, że ich rząd „robił takie rzeczy”. Odnosząc się do zarzutów ogólnikowości przedstawianej informacji zapewniła, że to co zostało przedstawione w audycie, to fakty, które należały się polskim obywatelom.

 

- Bańka mydlana pęka i okazuje się, że ta pięknie pomalowana ściana była tylko fasadą - podkreśliła premier Szydło. Jak zaznaczyła, przedstawiona informacja nie jest dokumentem zamkniętym, bo w resortach trwają prace i każdy dzień przynosi nowem zaskakujące informacje. - Pojawiają się nowe fakty, które pokazują prawdę o waszych rządach i nie są to fakty pozytywne - dodała. Premier zapowiedziała, że wobec osób odpowiedzialnych zaniedbań i nadużyć „będą wyciągane wnioski i konsekwencje”. - Jest jedna dobra wiadomość, że te 8 lat jest za nami - powiedziała premier Szydło. Udaje nam się odbudowywać to, co wy zniszczyliście - zaznaczyła.

 

Podczas debaty PO złożyła wniosek o odrzucenie raportu, ale ten został odrzucony. Z kolei Bezpośrednio przed głosowaniem Piotr Apel (Kukiz'15) chciał, by odłożyć głosowanie do czasu przedstawienia raportu rządu w wersji papierowej. Podobne wnioski złożyli też Ryszard Petru (Nowoczesna) i Rafał Grupiński (PO). Głównym zarzutem opozycji było to, że podawane przez ministrów informacje często są ogólnikowe, podawane są wyliczenia bez uzasadnienia, do których nie sposób się odnieść. Szef klubu PO Sławomir Neuman zaznaczył, że jego klub jest gotowy „do uczciwej, poważnej rozmowy”. - Uczciwej, nie w relacjach 10 godzin dla PiS, pół godziny dla PO - powiedział. - Wzywamy was na ubitą ziemię, każdego z osobna, każdego ministra, panią również pani premier. I wtedy wszystkie wasze insynuację pokażemy czarno na białym - dodał.

 

Podczas wielogodzinnego przedstawiania wyników raportu o rządach PO-PSL, ministrowie rządów PiS wskazywali, że materiały dotyczące niektórych wykrytych zaniedbań i nadużyć poprzedniej ekipy zostaną przekazane do prokuratur. Premier zaś zapowiedziała, że złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która zajmie się wyjaśnianiem kulis afery Amber Gold. Była premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że PO taki wniosek poprze, ale nie za darmo – PO chciałaby w posobny sposób rozliczyć SKOK-i.


 

Źródło: rmf24.pl, wpolityce.pl

MA

DATA: 2016-05-12 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy działanie ekipy PiS nie jest typu,jest okazja żeby zaistnieć,obojętnie w jakiej pozytywnej czy negatywnej roli.Okazją jest przewaga tej partii nad innymi, wygrana w ostatnich wyborach parlamentowo-prezydenckich.Wybrano,dla sprawdzenia reakcji społeczeństwa styl w pewnym stopniu,dyktatorski.Jeśli się uda utrzymać władzę i doprowadzić do efektów tę idee,będzie sukces.Jeśli się nie uda to i tak przejdzie się do historii.Jest to coś w rodzaju sceny z filmu "Lot nad kukułczym gniazdem".Gdy jeden z pacjentów szpitala.wiedząc,że nie wyrwie z podstawy punku czerpalnego wody zakłada się,że go wyrwie.Nie wyrwał.Powiedział,ale próbowałem .Albo jak ten grecki szewc,żeby być sławny podpalił świątynie bogini.Czas pokaże.Sprzeciw jest coraz widoczny i coraz dotliwszy dla rządzących.Zmusza ich do większego wysiłku,aby bronić uzyskanej pozycji samodzielnego rządzenia krajem.
ponad 4 lata temu / NN
 
"Punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia".Już są sędziowie,już wydają wyroki nie znając win.Oto sprawiedliwość tłumu,rządnego kar dla tych,których upatrzyli sobie jako winowajców.Proszę trochę kultury.Oto są tacy,którzy jeśli nie jesteś po ich stronie,to by ci nawet odebrali prawo być Polakiem.Ci inni,żyją w tym kraju jako coś gorszego bo nie uznają ich obłudnego katolicko-patriotycznego mniemania o sobie,że są ludem wybranym.Na razie euforia zwycięstwa zasłoniła oczy przed patrzeniem na rzeczywistość.Może już czarne chmury są za horyzontem,których jeszcze nie daje się zauważyć oślepionym zarozumiałością i pychą.
ponad 4 lata temu / NN
 
A co z "ochroną życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci"? Czy jednak nie każde życie jest święte?
ponad 4 lata temu / @sprawiedliwy
 
Tyle geniuszy w Rządzie i Sejmie reprezentowanych przez PiS,a podstawowej rzeczy nie wiedzą co powinien zawierać "AUDYT".Wypichcili,wiele nieprawdziwych oskarżeń i insynuacji nazywając to SZUMNIE- audytem.Sejmowe przestawienie wyglądało jak jakaś farsa teatralna.Brali w niej udział ludzie,którzy dla kariery występowali niepoważnie.A tak wymuszona klaka,żenujące.Widać,że uprzednie rządy PiS z przyssawkami budowały sukces Polski,który rządy PO i PSL doprowadziły do ruiny,którą teraz tak wspaniały rząd z sejmową reprezentacją PiS podejmuje się usunąć.Ale muszą zaczynać od początku.Zobaczymy.Na razie to tylko,jak sądzę,jeśli się nie będzie udawać,bo widać tylko hałas medialny jest przygotowywanie do szukania winnych,swoich niepowodzeń.
ponad 4 lata temu / NN
 
Odnoszę wrażenie, że ten jednorazowy PR-owy event to wszystko czego możemy się spodziewać po PiS w sprawie "rozliczenia" 8 lat rządów zdrajców. PiS stara się jak może by zbyt mocno nie uderzać w Układ z Magdalenki i PO koncentrując się na "socjalu" - być może przygotowuje się do przejścia do opozycji za cztery lata...
ponad 4 lata temu / wars
 
Każda władza, która nastąpiłaby po PO-PSL miałaby ten sam problem: skorumpowane przez służby, mafie i loże państwo, sądownictwo podległe WSI, czyli prawdziwym rządzącym w Polsce. Nie można walczyć ze wszystkim naraz. Mam nadzieję, że po totalnej kompromitacji lewicy PiS zacznie być odważniejsze i spojrzy z katolickiego punktu widzenia na przyszłość Polaków, zarówno w kwestii moralności jak gospodarki czy geopolityki. Trzeba ich przekonywać. Do skutku.
ponad 4 lata temu / beta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.