DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Premier Pakistanu: Asia Bibi i jej rodzina są bezpieczni

Premier Pakistanu: Asia Bibi i jej rodzina są bezpieczni
Fot. FotoGosc/Forum

Premier Pakistanu zapewnił, że Asia Bibi oraz jej rodzina czują się dobrze i są bezpieczni. Poinformował o tym przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który rozmawiał z Imranem Khanem. Tymczasem rządy Niemiec i Kanady wyraziły gotowość przyjęcia niezłomnej chrześcijanki. Azylu jednoznacznie odmówiła Wielka Brytania.

 

Asia Bibi, która została oczyszczona z zarzutu bluźnierstwa przeciwko Mahometowi wciąż nie może opuścić Pakistanu. W kraju trwają protesty islamskich fundamentalistów, którzy domagają się rewizji procesu i jej przykładnego ukarania. – To jest bardzo delikatna sprawa i wymaga dużej dyplomacji – podkreśla Joseph Nadeem, przyjaciel rodziny i szef fundacji, która od początku niosła wsparcie Asii Bibi. Podkreśla, że cała rodzina znalazła schronienie w bezpiecznym miejscu. – Po latach rozłąki cieszą się swoją obecnością i modlą o szczęśliwe zakończenie całej sprawy – mówi Nadeem.

Rządy Niemiec i Kanady wyraziły gotowość przyjęcia u siebie niezłomnej chrześcijanki. Ministerstwa spraw zagranicznych tych krajów potwierdziły, że prowadzą w tym celu rozmowy z pakistańskimi władzami. – Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ sytuacja jest bardzo delikatna – stwierdził premier Justin Trudeau dodając, że Kanada jest bardzo gościnnym krajem. Tymczasem władze Wielkiej Brytanii, jednego z krajów, w którym o azyl prosił mąż Asii Bibi, w kategoryczny sposób wykluczyły możliwość udzielenia im jakiejkolwiek formy ochrony czy gościnności. Motywują to obawą przed rewoltą islamistów na swoim terytorium i atakami fundamentalistów na brytyjskie ambasady w świecie.

„Stanowisko premier Theresy May jest żenujące, godne ubolewania i szokujące” – podkreśla Abraham Mathai, kierujący stowarzyszeniem broniącym wolności religijnej. Zauważa on, że decyzja władz brytyjskich jednoznacznie pokazuje, że dokonała się maksymalna radykalizacja tego kraju, który ulega naciskom islamskich ekstremistów, a odmawia azylu prześladowanej za wiarę chrześcijance.

 

 

vaticannews / KAI

RoM

 

 

 Czy dołączyłeś już do apelu w obronie Asii Bibi, skierowanego pod adresem polskich władz?

 


DATA: 2018-11-15 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bezpieczeństwo polega na tym żeby z jednej strony przyjmować takie osoby ale z drugiej żeby wyrzucać lub nie wpuszczać tych którzy stwarzają zagrożenie. Bo wszyscy chrześcijanie w naszej części świata nie będą bezpieczni. Daleko nam jeszcze do sytuacji krajów islamskich.
6 miesięcy temu / bro
 
Tu nie chodzi o o obawy przed działaniami mniejszości pakistańskiej w UK. Tu chodzi o muzułmanów w UK, dla których przynależność pańśtwowa nie ma najmniejszego znaczenia. Muzułmanie będą atakować wszystko co według nich nie jest zgodne z idiotycznym prawem szariatu. Niestety lewactwo do walki z chrześcijaństwem w celu laicyzacji sprowadziło na nas muzułmańską zarazę, której hołduje, a poprzez to nie jest w stanie zapewnić bezpieczństwa i azylu tym, którzy rzeczywiście tego wymagają. Asia Bibi raczej nie znajdzie schronenia w UK, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austri etc. opanowanych przez muzułmańskie hordy. Polska powinna udzielić jej i jej rodzinie azylu i to bezwzględnie.
6 miesięcy temu / odskodowania
 
Niekorzystnie wyglada Polska na mapie swiata w tym przypadku. Stracilismy jako narod prestizowa okazje ku pokazaniu sie globalnej spolecznosci jako prawdziwi wyznawcy nauki Jezusa. Kraje gdzie wiara zanika zbieraja plony w oczach miedzynarodowych zrzeszen i organizacji. Obawiam sie, ze Polska podzieli swoj los laickiej Hiszpani czy Irlandi w kolejnym dziesiecioleciu.
6 miesięcy temu / Bartek
 
Polska jest wierna Panu Jezusowi ale jej właściciele nie są.
6 miesięcy temu / @ iskierka
 
trochę to smutne, że KANADA, która w wielu rzeczach odeszła już od Pana Jezusa, chce przyjąć Asię Bibi, a POLSKA, która chełpi się, że jest wierna Panu Jezusowi, za bardzo się do tego nie kwapi (delikatnie rzecz ujmując)!
6 miesięcy temu / iksteka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64162"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.