DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Premier o przyjmowaniu imigrantów: jest dobrowolność. Nie ma żadnego przymusu

Premier o przyjmowaniu imigrantów: jest dobrowolność. Nie ma żadnego przymusu
Fot. Adam Guz / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Brukseli, że Unia Europejska nie wypracowała nowych rozwiązań w sprawie przyjmowania imigrantów. Podkreślił, że w tej kwestii nadal obowiązuje pełna dobrowolność i nie ma żadnego przymusu.

 

W Brukseli zakończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej, podczas którego rozmawiano o Brexicie oraz kwestiach związanych z przyjmowaniem imigrantów. W stolicy Europy odbył się również szczyt Asia-Europe Meeting, w którym brali udział m.in. przedstawiciele państw azjatyckich.  

 

Podsumowując szczyt, premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na to, że pojawiają się czasami informacje, iż pod obrady Rady Europejskiej kierowane są jakieś nowe propozycje w sprawie rozwiązania kryzysu imigracyjnego. Podkreślił jednak, że konkluzje są takie, że jest pełna dobrowolność w tej sprawie. Zaznaczył suwerenność państw członkowskich w przyjmowaniu imigrantów i dodał, że nie ma żadnego przymusu w tych kwestiach.

 

Szef rządu podkreślił, że nasza pozycja negocjacyjna, którą utrzymywaliśmy przez wiele miesięcy, przebiła się i dziś rozmawiamy o tym, „by austriacka prezydencja proponowała poszczególne działania i konkretne procedury, które idą w kierunku wykonania konkluzji czerwcowych”. Jak zaznaczył premier, po utworzeniu włoskiego rządu, państw, które są bardzo sceptyczne, co do procesu przyjmowania migrantów jest coraz więcej.

 

Mateusz Morawiecki skomentował także sprawę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. „Polska jest państwem, które stara się skłaniać do wypracowania rozwiązań kompromisowych. Nasi obywatele na Wyspach Brytyjskich muszą mieć zagwarantowane prawa” – zaznaczył. Szef rządu oświadczył, że w sprawie Brexitu Polska proponuje bardziej kreatywne rozwiązania, jak najbardziej elastyczne podejście i elastyczny mandat dla Komisji Europejskiej, a w oczach wielu państw zyskuje jako kraj stabilizujący, który chce za wszelką cenę doprowadzić do pojednania i kompromisu.

 

Komentując szczyt pomiędzy Europą a państwami azjatyckimi powiedział, że podczas takich spotkań pojawiają się ciekawe idee i koncepcje współpracy. „Cieszę się, że nasze propozycje, które dotyczą zakazu omijania płacenia podatków czy rajów podatkowych zyskują coraz większe zrozumienie. To dla nas fundamentalna sprawa” – powiedział premier.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-10-20 00:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wartości w Europie są niestety rozwodnione. Należy się jednak trzymać wszystkiego tego co się jeszcze ostro i budować jedność nie tylko w kraju. Nawet Węgry nie zablokuja islamu ani garstka nawet najgorliwszych patriotow bo oni i tak przedostana się kanałami nielegalnymi i prędzej człowiek osiągnie życie wieczne jesli obierze taki cel niż osiągnie niebo na ziemi jako cel. Swoi nie powinni się zwalczać.
5 miesięcy temu / Suwrn
 
Co innego mówi, co innego robi. Skąd ja to znam...
5 miesięcy temu / Filip
 
Douglas Murray wydał ostatnio książkę pod tytułem "Przedziwna śmierć Europy". W świetle wydarzeń ostatnich lat, jest to pozycja którą powinno przeczytać się, a szczególnie powinni zapoznać się z nią ci którzy uważają się za elity. Zdajemy sobie sprawę że Europejczycy nie mogą się stać kim tylko zechcą. Nie mogą stać się np. Hindusami czy Chińczykami, lecz jednocześnie oczekuje się od nas, abyśmy uwierzyli że każdy mieszkaniec świata może przyjechać do Europy i stać się Europejczykiem. Wszelkie wysiłki przywódców europejskich by na rzecz zasymilowania milionów przybyszów muszą zakończyć się niepowodzeniem. Bowiem aby przeprowadzić na tak wielką skalę asymilację, trzeba dysponować własną silną kulturę i wartości. Te zaś są w Europie bardzo rozwodnione, zaś pojęcia tak płytkie jak "tolerancja" "szacunek" "różnorodność"nie dają szansy na dotarcie do głębszych pokładów lojalności, na których muszą być zbudowane społeczeństwa zdolne do przetrwania.
5 miesięcy temu / naxa
 
Centrum Warszawy, a szczególnie okolice Arkadii, toną w chustach muzułmańskich !!!
5 miesięcy temu / Karol
 
Kłamca !!! Do Polski przyjeżdza coraz więcej ludzi z krajów arabskich. Widać to już nawet w nie dużych miastach. Hipokryci i bezczelni kłamcy.
5 miesięcy temu / Michal
 
Polacy nie upoważnili premiera do przyjmowania ani dobrowolnego ani przymusowego. Premier reprezentujący globalistów i korporacje musi odejść.
5 miesięcy temu / spd
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.