DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Premier mówi o „kompromisie aborcyjnym”. Ks. Isakowicz-Zaleski: To selekcja obywateli

Premier mówi o „kompromisie aborcyjnym”. Ks. Isakowicz-Zaleski: To selekcja obywateli
Fot. Marcin Bielecki / FORUM

Premier Mateusz Morawiecki w jednym z wywiadów mówił o tzw. kompromisie aborcyjnym, który choć nikogo nie satysfakcjonuje, dotychczas nie udało się go zastąpić lepszym rozwiązaniem. Tę wypowiedź skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który stwierdził, że ten „kompromis” jest w praktyce „selekcją obywateli” na „lepszy” i „gorszy sort”.

 

„Próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”. Szef rządu dodał, że pomimo wielu lat dyskusji na ten temat, nadal nie udało się wypracować lepszego rozwiązania w tej sprawie niż tzw. „kompromis aborcyjny”. Wypowiedź premiera Morawieckiego spotkała się z ostrą reakcją ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który w mocnych słowach skomentował opinię polityka PiS.

 

„To [co] premier Mateusz Morawiecki nazywa „kompromisem” jest w praktyce selekcją obywateli Trzeciej RP na „lepszy” i „gorszy sort”. A później się dziwić, że rząd PiS (jak i wcześniej PO-PSL i SLD) skąpi funduszy na ośrodki dla niepełnosprawnych intelektualnie. Vide: groźba likwidacji Warsztatów Terapii Zajęciowej, którym grozi likwidacja. Inna sprawa, że episkopat Polski też w tej sprawie nie mówi jednym głosem” – napisał w mediach społecznościowych ks. Isakowicz-Zaleski.

 

Przypomnijmy, że szef rządu w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” zwrócił uwagę, że jego ekipa polityczna musi odpowiadać za skutki swoich działań i brać pod uwagę to, co wydarzyło się w innych krajach. – Wiemy na przykładzie Hiszpanii i Irlandii, co się stało, kiedy lewicy udało się rozhuśtać nastroje społeczne wokół tego tematu. Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości – podkreślił premier.

 

 

Źródło: Facebook, rp.pl, Gość Niedzielny, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2019-09-28 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zawiódł mnie ksiądz,ale także zawiódł mnie pan Braun.Oni nawet nie wiedzą,że wzmacnianie kanapowych partyjek w obecnej sytuacji jest na rękę przeciwnikom zmian w Polsce.Wymyślona i nieprawdziwa teza o tym,że PiS jest przeciw aborcji,a nawet za aborcją jest podła,kłamliwa i nikczemna.Gdyby ktokolwiek spoza Polski czytał takie artykuły z wypowiedziami w/w i ich zwolenników,to pomyślałby,że jedynym problemem umęczonej po 45 latach komunizmu Polski jest prawo lub nie do aborcji!Podziwiam więc dobre samopoczucie panów i radzę zastanowić się skąd płyną pieniądze na tak rozbujaną na rożnych forach reklamę Konfederacji?A forumowiczom,którzy bredzą o Kaczyńskim,że jest wrogiem Kościoła radzę przyjrzeć się raczej hierarchom tegoż Kościoła,ale także niektórym kapłanom,gdzie jest ich miejsce w tym całym zamęcie w Kościele?Czyż to nie oni są największymi nieprzyjaciółmi Kościoła,dzięki którym ludzie wiary masowo odchodzą nie tylko od Kościoła, ale nawet od Boga?
7 miesięcy temu / Maryna
 
Nie można zgadzać się na "kompromis" gdy chodzi o Prawo Boże do życia.
7 miesięcy temu / Katolik
 
Kaczyński miał bronić Kościoła a występuje przeciw niemu. Gadka szmatka i obiecanki cacanki a głupiemu okupacja żydow z UE i USA. PiS jak zwykle w obietnicach kłamie i nie dotrzymuje słowa. A zresztą Morawiecki były doradca Tuska, Gowin startował na szefa PO.. Można wyliczać dużo więcej transferów. PiS to POPiS.
7 miesięcy temu / erwu
 
Głosowanie na Konfederację wzmocni prawicę w Polsce. Jest to najlepszy wybór dla katolika, który zraził się do PIS-u. Nieprawdą jest że głosowanie na Konfederację wzmocni lewicę. Telewizja TVP sama wypromowała lewicę, a wcześniej sodomitów Biedronia zapraszając przedstawicieli tych partii do rozmów, a zamilczając istnienie Konfederacji. Jest to wyjątkowo obłudne postępowanie telewizji TVP, która z załozenia jest telewizją publiczną, a w rzeczywistości zupełnie nie jest obiektywna i wiarygodna.
7 miesięcy temu / tradycja
 
Bez przyjętej w Prawdzie Objawienia "polaryzacji" wszyscy skazujemy siebie za wspieranie Zła na potępienie. A więc temu panu Moravetz zdecydowanie dziękujemy.
7 miesięcy temu / gość katolik
 
Nie powinnismy działać pod presja nadchodzących wyborów i przestać wreszcie wybierać "mniejsze" zło, ponieważ owoce "mniejszego" zła są dokładnnie takie same jak tego drugiego. Rządy PIS-u nie oznaczaja zadnej zmiany na korzyść Polaków.W najlepszym razie służa tylko powolniejszej erozji normalnosci i to tylko w pewnych sprawach .Nic nie rozwala lepiej społeczeństwa od przerzucenie z ludzi odpowiedzialności za swoje zycie na rząd rozdający zasiłki.Edukacyjne młyny ogłupiające dzieci i młodzież pracuja pełną parą . To samo robia "nasze", rządzone przez PIS media. Rewolucja wre za PIS-u tylko omija kilka najbardziej drażliwych obszarów. Nadchodzące wybory są pewna szansą na dokonanie zmiany . Ta zmiana polega na wprowadzeniu do sejmu , czyli miejsca w którym rzeczywiście zapadaja decyzje , kilku katolików . Po raz drugi po Janie Łopuszańskim w ciagu ostatnich 30 lat.Te kilka osób byłoby pierwszym krokiem do odzyskania władzy nad własnym krajem po 320 latach
7 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.