DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Premier Morawiecki zapowiada globalny kryzys

Premier Morawiecki zapowiada globalny kryzys
Fot. Reuters / Forum

– Sytuacja, przed którą stajemy, jest bezprecedensowa. Rozpoczyna się kryzys o charakterze globalnym, który przeora całą gospodarkę światową, europejską i polską. Stoimy wobec wyzwań, przed którymi nasi poprzednicy nie stawali – powiedział premier Morawiecki w trakcie senackiej debaty poświęconej tak zwanej tarczy antykryzysowej.

 

 

Ten kryzys, który się zbliża, ma charakter specyficzny. (…) On nie dotyczy strony tylko podażowej bądź popytowej. Często ekonomiści określają to albo jako asymetryczny szok popytowy, albo kryzys surowcowy, albo kryzys finansów publicznych jak w 2011 i 2012 roku, albo kryzys sektora finansowego jak w 2007-2008 – mówił szef rządu.

 

Premier wyjaśniał, na czym jego zdaniem, polega dolegliwość czekającego nas poważnego problemu. – W niespodziewany dla kogokolwiek sposób dotknął bardzo głęboko samej tkanki gospodarczej; dotyczy zarówno przedsiębiorców jak i obywateli, samorządów, budżetów państw i organizacji międzynarodowych, wszystkich w jednakowym stopniu – podkreślał.

 

Premier przytoczył prognozy odnoszące się do gospodarki niemieckiej, w znacznej mierze powiązanej z naszą. Ma ją dotknąć recesja na poziomie 5 – 10 procent PKB. To sytuacja bezprecedensowa w okresie powojennym.

 

Brak też dobrych wiadomości dla Stanów Zjednoczonych. W II kwartale obecnego roku recesja ma wynieść od -14 do -18 procent. Mateusz Morawiecki nazwał ją „nieporównywalną z czymkolwiek od 1929 i 1930 roku”.

 

 

Źródło: biznes.wprost.pl

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


Czytaj także:
DATA: 2020-03-31 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie co oni z nami robią ciemnotę wbijają ,ludzie nie pracują z czego mają żyć .Kredyty odroczone hm tak ale odsetki potem trzeba płacić to co to za wakacje ja się pytam .Będzie bieda ,a rząd dalej będzie przy swoim ,bo korona i pandemia.Rocznie umierało tyle ludzi na raka choroby współistniejące i nie ogłaszali ,a teraz test a co w tym teście jekies biologicza chemia i już wynik pozytywny .Cały świat jest na bombie i co dalej .Kochany rządzie otwórz serce i zacznij działać wybory poczekają.
2 miesiące temu / Ego
 
Co Ty piszesz? Pięć osób oprócz sprawujących posługę może być. W tym nic się nie zmieniło. Byłam. Straszne przeżycie, dla księdza w szczególności. Każdy wierny ma dla siebie cały rząd składający się chyba z kilkunastu długich ławek. Kaplice całkowicie puste. Trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Nasz kościół podczas kilku środkowych Mszy św. wypełniony po brzegi. Do czego to wszystko doprowadzi? Z drugiej strony ludzie dużo więcej modlą się w domach.
2 miesiące temu / @Polak
 
Naprawdę widzę tu OGROM wypowiedzi internautów - zwolenników tzw. teorii spiskowej
2 miesiące temu / MówiJakJest
 
Morawiecki zabiera ludziom pracę, a potem mówi że będzie kryzys. Panie Morawiecki, wszyscy ludzie są zarażeni koronawirusem, panie Szumowski, pan też ma koronawirusa, konia z rzędem temu, kto go nie ma
2 miesiące temu / Art
 
No to kurde, czas na zamkniecze granic tez ekonomicznych od sąsiedzi. Czy rolnik nie wychoduje produktów, czy mechanik nie naprawi maszyn a budowlaniec nie wybuduje budynku bez Niemiec i Chin? Czego sie bać? Że pieniądz zniknie a zamiast niego będzie inny rozdział dobr spolecznych?! Czy ten rozdział był taki świetny do tego czasu?
2 miesiące temu / Stary
 
To nie kryzys, to plan, tak sobie banksterka zażyczyła. Dopóki będziemy akceptować produkcję pieniądza z powietrza plus wysoki lichwiarski nań procent, dopóty normalności nie będzie, w takim przypadku to kogo posadzą w rządach państw jest bez znaczenia...Do Krzyśka- odpuść sobie te słowa-wytrychy, tak się składa, że np.problemy włoskiej służby zdrowia to efekt prywatyzacji głównie przez hamerykńców włoscy politycy,sędziowie którzy się temu przeciwstawiali marnie kończyli,do tego hameryka wykorzystywała z kolei włoską mafię zresztą z nią współpracowałą też w czasie II wojny...Raporty Bloomberga z ostatnich lat pokazywałybardzo niską efektywność hameryk ochrony zdrowia, w stosunku do wydatków i poziomu zdrowotności mieszkańców na 55 czy 56 państw mieli ostatnie miejsce, chyba ex equo z Rumunią czy Mołdawią, nie pamiętam teraz.
2 miesiące temu / ccc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.