DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Premier Morawiecki w specjalnym wystąpieniu mówi o nowych rygorach

Premier Morawiecki w specjalnym wystąpieniu mówi o nowych rygorach

Premier Mateusz Morawiecki skierował dzisiaj specjalne przemówienie do Polaków. W nagraniu wyemitowanym przez stacje telewizyjne oraz opublikowanym w internecie powiedział, że rząd musiał podjąć trudne decyzje celem walki z epidemią; zapewnił, że polski naród, dzięki swojej odwadze, ofiarności i solidarności zwycięży w walce z koronawirusem.


Szef rządu mówił o ogłoszonych w piątek kolejnych restrykcjach. To przede wszystkim objęcie całego kraju czerwoną strefą; zamknięcie restauracji, barów i pubów (za wyjątkiem serwowania posiłków na wynos); ograniczenie edukacji w klasach 4-8 w szkołach podstawowych do formy zdalnej; zakaz poruszania się przez młodzież do 16. roku życia w godzinach 8-16 bez opieki rodziców, za wyjątkiem dojścia do szkoły i powrotu z niej. Morawiecki mówił, że restrykcje te są efektem bardzo trudnej sytuacji epidemicznej.


- Wirus powrócił z siłą znacznie większą niż wiosną tego roku. Rekordy zakażeń padają na całym kontynencie. Także w Polsce zmagamy się z rosnącą każdego dnia liczbą zakażeń - powiedział.


- Dlatego od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa: cała Polska będzie czerwoną strefą, a dzieci i młodzież od czwartej klasy szkoły podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne - stwierdził premier.


- Długa i wyczerpująca walka z pandemią koronawirusa budzi różne emocje i wątpliwości. Jednak rząd musi w swoich działaniach być ponad nimi i dokonywać kluczowych rozstrzygnięć, które są w interesie wszystkich Polaków. To jest nasza odpowiedzialność - dodał.


Według premiera Polska idzie w walce z koronawirusem "drogą środka", odrzucając skrajności. Jak podkreślił, kluczowe są trzy filary: zabezpieczenie wytrzymałości systemu zdrowia, zagwarantowanie stabilności gospodarczej, otoczenie opieką najsłabszych.


Polityk zaznaczył, że Polska dobrze przygotowała się do drugiej fali epidemii, między innymi kupując respiratory i inny sprzęt potrzebny do pomocy chorym na Covid-19.


Premier zapowiedział, że władze będą reagować na łamanie obowiązujących reguł i nieprzestrzeganie środków zapobiegawczych.


Polityk podkreślił też konieczność zachowania politycznej jedności w walce z koronawirusem; wezwał opozycję do współpracy.


Wreszcie zachęcił do tego, by stosować się do polecanych lub nakazywanych przez rząd rozwiązań.


- Proszę, nie lekceważmy zagrożenia, stańmy razem do walki z wirusem. Wszędzie, gdzie jesteśmy, stosujmy żelazną zasadę DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Dbajmy o częste wietrzenie pomieszczeń. Zadbajmy również o swoje bezpieczeństwo korzystając na telefonie z aplikacji STOP COVID. Pamiętajmy, aby nieść pomoc osobom starszym, które powinny zostać w domach. Bądźmy odpowiedzialni – dbając o siebie, dbamy też o innych - powiedział.


- Musimy pokonać tę epidemię. Jako Naród zawsze potrafiliśmy być odważni i ofiarni. Solidarni – zwyciężymy! - zakończył premier.

 

Pach


DATA: 2020-10-23 20:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak ja żałuję, że na tych bandziorów głosowałem. Wstyd mi przed moimi dziećmi.
30 dni temu / Jacek
 
Parafrazując jednego towarzysza :COVID 19 opium dla ludu
1 miesiąc temu / IzajaszGB
 
Przodownicy z miast i wsi jednoczmy swe siły w poddawaniu się represjom i ograniczeniom wolności osobistej. Tylko jako zjednoczeni w niewolnictwie pokonamy największego wroga, jakim jest wolność, a wtedy żaden koronawirus nie będzie nam straszny.
1 miesiąc temu / Polka
 
TA WOJNA JEST JUŻ PRZEGRANA,PADNIJMY PRZED COVIDEM WSZYSCY NA KOLANA....
1 miesiąc temu / REBELIAN
 
@seniorka Ma Pan/Pani całkowitą rację, teraz bandyci będą robić lepsze przekręty niż na wnuczka. Policja jest zajęta ściganiem obywateli za maseczki i po kościołach więc takimi sprawami nie będzie sobie zawracać głowy. Te akcje pomocy dla seniorów to raczej pomoc w szybszym opuszczeniu tego świata.
1 miesiąc temu / Johnny
 
A czego spodziewacie się po bandytach z PiSdemii. Jeszcze nas tak załatwią, że sami będziemy chcieli opuścić ten świat.
1 miesiąc temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.