DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Premier Morawiecki rozmawiał z kanclerz Merkel. Potwierdził gotowość do weta budżetu

Premier Morawiecki rozmawiał z kanclerz Merkel. Potwierdził gotowość do weta budżetu
Rozmowa Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel, fot. Krystian Maj/KPRM

Kancelaria Premiera poinformowała, że Mateusz Morawiecki rozmawiał z Angelą Merkel na temat stanowiska Polski i Węgier i weta budżetu UE. Szef polskiego rządu podkreślił, że oba kraje są gotowe do zawetowania ustawy budżetowej, jeśli nie będzie „satysfakcjonującego porozumienia w sprawie powiązania praworządności z budżetem UE”.

 

„Stan negocjacji związanych z kolejnym wieloletnim budżetem Unii Europejskiej był głównym tematem rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Polska konsekwentnie stoi na stanowisku, że proponowane regulacje unijne nie są zgodne z traktatami i konkluzjami Rady Europejskiej. Arbitralne i politycznie motywowane mechanizmy mogą w przyszłości zagrozić spójności Unii Europejskiej” – czytamy na stronie internetowej Kancelarii Premiera.  

 

Podczas rozmowy z Angelą Merkel, premier rządu zapewnił, że Warszawa i Budapeszt będą dążyły do wybrania satysfakcjonującego wszystkich scenariusza. Dodał jednocześnie, że „prawo weta” poszczególnych państw jest „wentylem bezpieczeństwa” i musi istnieć jako gwarancja uwzględniania racji i obaw wszystkich państw członkowskich.

 

Warto przypomnieć, że weto Warszawy i Budapesztu ma związek z próbą połączenia tzw. praworządności z wypłatami środków Unii Europejskiej. Praworządność wg Brukseli jest na tyle szerokim pojęciem, że znajdują się w nim m.in. sprawy związane z propagandą LGBT. Wobec tego można podejrzewać, że wypłacanie Polskie i Węgrom należnych środków z budżetu UE prawdopodobnie byłoby uzależnione np. od kwestii legalizacji związków partnerskich oraz tzw. „małżeństw homoseksualnych”.  

 

„Dotychczasowy projekt rozporządzenia w sprawie ochrony budżetu UE w przypadku uogólnionych braków w zakresie praworządności w państwach wspólnoty nie został zatwierdzony i nie może zostać przyjęty. Sprzeciw zgłosiliśmy my oraz Węgrzy. Zaznaczyłem wyraźnie, że wentyl bezpieczeństwa w postaci weta musi istnieć jako gwarancja uwzględniania racji i obaw wszystkich państw członkowskich” – napisał premier Morawiecki po rozmowie z Angelą Merkel.

 

„Oświadczyłem dziś Pani Kanclerz, że Polska oczekuje dalszych prac pozwalających na możliwie szybkie znalezienie rozwiązania, które zagwarantuje prawa wszystkich państw członkowskich oraz poszanowanie procedur traktatowych” – czytamy we wpisie szefa rządu w mediach społecznościowych.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, Facebook.com, premier.gov.pl

WMa

 


DATA: 2020-11-28 17:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale w sprawie wirusologii doskonale wspolprauja a i tak realizuja w ukryciu jeden sluszny cel zniszczenia wszystkich przedsiebiorcow aby pozostaly molochy koncernowe w sumie wg;podzialu czyli niemieckie i angielskie :ANGLOSASI i bankierzy
1 miesiąc temu / zbigniew
 
gadał dziad do obrazu
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Gdzie mogę odsłuchać zapis CAŁEJ rozmowy?
1 miesiąc temu / Gość
 
Współczesna polityka imperialna Niemiec to demoralizacji i depopulacji, przejawia się w promowaniu zabijanie dzieci i wszelakiej seksualności wbrew prawom natury; realizują swoje cele rękoma lewackich " pożytecznych idiotów". Jeszcze nie zadośćuczynili Polsce za popełnione kradzieże i zbrodnie a już pouczają " o wydumanej " praworządności jako pałki służącej do niemieckiej dominacji w Europie.
1 miesiąc temu / t
 
Morawiecki: Jawohl Frau Bundeskanzlerin!
1 miesiąc temu / Krysia
 
Znaczy się : Składał raport? Po co ponownie definiował nasze oczekiwania skoro już wcześniej je określił? COŚ ZA DUZO TYCH POHUKIWAŃ - NIE ODDAMY ANI GUZIKA !!! Tzw. Oni dobrze rozumieją o co nam chodzi- przecież za WSZELKĄ CENĘ nie chcą do tego dopuścić- wyraziliśmy DECYZJĘ a reszta należy do nich. Co powtarza Premier, i po co? Tutaj deklaracje nie mają sensu; istotne jest tylko DZIAŁANIE. Człowiek który ma Rację i chce się jej trzymać - nie ma o czym RAPORTOWAĆ. TYLKO JEDNOZNACZNE ODRZUCENIE ZŁA daje szansę.
1 miesiąc temu / CzepiaczEk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.