DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Premier Morawiecki rozmawiał z eurokratami o sytuacji na Białorusi

Premier Morawiecki rozmawiał z eurokratami o sytuacji na Białorusi
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Szef polskiego rządu odbył rozmowę telefoniczną z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz komisarzem UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Olivérem Várhelyim.

 

KPRM opublikowała komunikat dotyczący przeprowadzonych przez premiera rozmów.

 

„Wszystko z powodu trudnej sytuacji, która obecnie ma miejsce za wschodnią granicą naszego kraju. Po wyborach prezydenckich, które odbyły się w miniony weekend i wynikach exit poll, Białorusini w całym kraju wyszli na ulice. Sytuacja na Białorusi i pełne przemocy wydarzenia z nocy z niedzieli na poniedziałek budzi w Polsce poważny niepokój. Niestabilna sytuacja i ewentualna eskalacja konfliktu za wschodnią granicą UE, to bardzo duże ryzyko dla bezpieczeństwa Polski, ale i całej Wspólnoty”, napisano.

 

„Rozmowa telefoniczna z unijnymi przywódcami była następstwem listu, który rano premier Mateusz Morawiecki skierował do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela oraz przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Szef rządu wskazał, że jako państwa Zjednoczonej Europy mamy obowiązek solidarnego działania wobec Białorusinów. UE, która powinna być globalnym liderem na arenie międzynarodowej, musi aktywnie zaangażować się w rozwiązanie sporu i zapobiec narastaniu konfliktu. Premier przypomniał także, że w niedalekiej przeszłości podobne kryzysy nierzadko kończyły się niekontrolowaną eskalacją i prowadziły do wielu ofiar. UE nie może abdykować ze swojej roli i pozostawić narodu białoruskiego bez wsparcia”, czytamy.

 

Źródło: premier.gov.pl

TK


DATA: 2020-08-10 19:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mój poważny niepokój to budzą rządy będące na smyczy Brukseli, Tel-Avivu i Waszyngtonu.
1 miesiąc temu / Johnny
 
"Sytuacja na Białorusi i pełne przemocy wydarzenia z nocy z niedzieli na poniedziałek budzi w Polsce poważny niepokój". Bez PRZESADY panie Premierze. To POLITYKA. Niech się każdy martwi o swoje sprawy. Zabawne i DZIWACZNE jest "wspólne BIADOLENIE" z eurokratami brukselskimi nad sytuacją polityczną na Buałorusi jeśli to oni czyli EUROKRACI nas REPRESJONUJĄ i martwią się, że w Polsce jest łamana praworządność. Więcej godności. Jeszcze jedno. Każdy naród sam musi stanowić o sobie. Nie ma pewności, że Białorusini chcą ZMIANY. To Nowe pokolenie zapatrzone w internet i wolność bez granic, bez odpowiedzialności chce unijnego raju włącznie z lgbt i NADZOREM KOMISARZY UNIJNYCH. Nasi sąsiedzi z Białorusi widzą w jakiej OPRESJI znaleźli sie Polacy po wejściu do u.e. i NIE POTRZEBUJĄ RAD MEDRCÓW EUROPY.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Okupacja narodu przebranego stosuje nam metodę gotowanej żaby, i jest duże prawdopodobieństwo, że podzielimy los wymarłych plemion.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Komunizująca EU, Mossad, masońskie USA, tęskniący za absolutną dominacją "wyposzczeni" Niemcy, zjednoczona wspólnym celem na pewnym tylko etapie organizują jak widać następny majdan kolorową rewolucjętym razem w Europie wschodniej, w bliskiej polskim patriotom Białorusi, w kolejnym kraju słowiańskim. Powiodło im się na słowiańskich Bałkanach, Ukrainie, teraz kolej na następne kraje. Logicznie biorąc jeśli powiedzie się z Białorusią trzymane jeszcze na wodzy strategiczne plany będą realizowane w przyśpieszonym tempie i z żelazną konsekwencją. Rozpocznie się następnie walka o wyzwolenie i zaprowadzenie demokracji na Sląsku, który cierpi w jarzmie Polski... Tutaj kagańcowy rząd PiS-u i cały układ "okrągłostołowy, dbający w pierwszym rzędzie o obce interesy: izraelskie,amerykańskie czy niemieckie, odda na początek np. Sląsk i Pomorze Gdańskie bez walki. Wszak zachowanie władzy i przywilejów warte jest każdej "ofiary". Oczywiście nie wolno nam tego popierać!
1 miesiąc temu / Lesław
 
Pan Morawiecki znowu występuje jako dyktator, a nie jako premier. Premier ma dbać o swój Kraj, a nie wściubiać swój niezamaskowany nochal w nie swoje sprawy. Niech się lepiej zajmie panem Szumowskim, który najwyraźniej już stracił kontakt z rzeczywistością.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Co ich obchodzi wolna od gangsterów mafii bankowej Białoruś !!!! Niech się zajmą Chinami lub Koreą Płn. DEMONkraci z UE.
1 miesiąc temu / demagog
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.