DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Premier Morawiecki ocenił debatę w PE. Zobacz co sądzi o unijnej „trosce” o praworządność w Polsce

Premier Morawiecki ocenił debatę w PE. Zobacz co sądzi o unijnej „trosce” o praworządność w Polsce
Fot. Krystian Maj/Forum

„Debata w Parlamencie Europejskim nie była łatwa, ale z drugiej strony była bardzo budująca” – powiedział w środę po debacie w siedzibie Parlamentu Europejskiego premier Mateusz Morawiecki. Debata miała dotyczyć „przyszłości Unii Europejskiej”, ale w rzeczywistości jej głównym tematem była reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości i zamieszanie, jakie powstało w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie właśnie w środę – 4 lipca.

 

Podczas wystapienia w PE premier Mateusz Morawiecki  zwrócił uwagę na liczne kryzysy (ekonomiczny, migracyjny etc.), jakie w ostatnich latach targają Europą. Szef polskiego rządu stwierdził, że UE znalazła się na zakręcie i jedynym dobrym wyjście z obecnej sytuacji jest „ponowne wsłuchanie się w głos swych obywateli”.

 

Po zakończeniu debaty Morawiecki powiedział w Polsat News, że dyskusja w PE „na pewno nie była łatwa, ale z drugiej strony (była) bardzo budująca”. – Mogłem zaprezentować szeroką wizję Unii Europejskiej, przedstawić nasze priorytety, ale też pewną ścieżkę dojścia do Unii Europejskiej, silnej, z silnymi państwami – podkreślił.

 

Premier  zapytany, czy zamierza wziąć pod uwagę argumenty eurodeputowanych w sprawie „praworządności w Polsce”. – Muszę powiedzieć, że przede wszystkim dziękuję za ostatni głos polskiego europarlamentarzysty, który powiedział, że łamanie praworządności w Polsce polega na tym, że obniżyliśmy emerytury (...) dawnym funkcjonariuszom służby bezpieczeństwa, bo to jest taka kwintesencja nieporozumienia właśnie i częstych głosów, które tutaj się pojawiają – odpowiedział. Dodał, że negatywne głosy pod adresem Polski wynikają „po prostu z niezrozumienia i z nieporozumienia”. – A niektóre są oczywiście motywowane politycznie. Trudno, taka jest służba publiczna, trzeba czasami sobie radzić z wieloma głosami przeciwnymi – zaznaczył.

 

Na pytanie, czy zagraniczni eurodeputowani mają prawo, aż tak bardzo „troszczyć się o losy Polski”, premier odparł: „Oczywiście. My tak samo troszczymy się o losy różnych państw UE, ale nie jesteśmy takim bardzo dociekliwym doradcą w niektórych wewnętrznych sprawach, mamy wiele spraw do naprawienia u nas w Polsce”.

 

Cieszę się, że wielu ludzi dzisiaj na pewno zrozumiało tą polską wersję wydarzeń i usłyszało więcej o polskiej racji stanu – podsumował Morawiecki.

 

Zdecydowana większość liderów poszczególnych frakcji w europarlamencie nie była zainteresowana dyskusją o „przyszłości UE”. Zamiast tego zajęli się oni ostrą krytyką polskich władz za reformę wymiaru sprawiedliwości.

 

źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2018-07-05 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gratuluję P. Premierze Morawiecki wystąpienia dot. sytuacji w Polsce i odniesionego sukcesu. Jestem dumna, że wreszcie mamy prawdziwy Polski Rząd, który dobrze wypełnia swoją misję. Gratuluję i prosimy o dalszą służebną pracę dla naszej kochanej Ojczyzny.
ponad 1 rok temu / Chamir
 
Szkoda ze Morawiecki robi wszystko dokładnie odwrotnie niż mówi.
ponad 1 rok temu / ert
 
P Pr Morawiecki bardzo mi się podobało P wystąpienie w PE tak właśnie należy z tymi lewakami rozmawiać i nie cofać się juz ani o krok niech sobie robią co chcą my wyborcy popieramy takie wystąpienia a nie ciagle wycofywanie się w ten sposób PIS traci swój twardy elektorat tak trzymać a będzie dobrze życzę dalszych sukcesów sądowi i nam wyborcom pozdrawiam
ponad 2 lata temu / Kazimierz
 
Nie, "funkcjonariusza" który był NA szkole w Legionowie nie można nazwać sb-kiem, tylko kominiarzem. Tak przy okazji, taką "wiedzę" i bełkotliwy styl pisania, nie wspominając o ortografii, wpoili ci w WUML-u, tak? :)
ponad 2 lata temu / do ela
 
Tak to już jest jak wybrało się taką ścieżkę z Żydami pod rękę. Jesteśmy teraz chłopcem do bicia w UE. Ale przyjdzie jeszcze taki czas że wstaniemy naprawdę z kolan choć szybko to nie nastąpi.
ponad 2 lata temu / Quo vadis
 
Przykre jest że przywódca dużego i dumnego państwa musiał na tym forum tłumaczyć się jak uczeń z pytań nie w temacie debaty. Zrobił to jednak dobrze, choć jego argumenty zostały przemilczane w głównych mediach zagranicznych
ponad 2 lata temu / Toni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.