DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Premier Morawiecki o Zielonym Ładzie i wyjątku dla Polski: to najlepsze rozwiązanie

Premier Morawiecki o Zielonym Ładzie i wyjątku dla Polski: to najlepsze rozwiązanie
Mateusz Morawiecki I Ursula von der Leyen, fot. Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki jest zdania, że wyjątek dla Polski polegający na wyłączeniu naszego kraju z zasady neutralności klimatycznej do 2050 roku, to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Szef rządu dodaje, że Polska będzie miała szansę na uzyskanie specjalnych środków na transformację energetyczną.

 

– Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej, zgodnie ze swoimi celami – poinformował premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu pierwszego dnia szczytu UE w Brukseli. Takie rozwiązanie ma pozwolić Polsce przeprowadzić transformację energetyczną w sposób bezpieczny i korzystny gospodarczo. Podczas posiedzenia przywódców państw Unii Europejskiej przyjęto projekt tzw. Zielonego Ładu, który ma prowadzić do uzyskania przez poszczególne kraje członkowskie tzw. neutralności klimatycznej.

 

Po zakończeniu szczytu w Brukseli, szef rządu podkreślił, że to najlepsze z możliwych rozwiązań, które pozwoli Polsce przeprowadzić odpowiednią i bezpieczną transformację energetyczną. Mateusz Morawiecki dodał, że w najbliższych miesiącach będą miały miejsce negocjacje dotyczące Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Wszystkie środki zgromadzone w tym budżecie mają liczyć nawet 100 mld euro.

 

Premier podkreśla, że celem funduszu będzie rekompensowanie poszczególnym krajom i regionom tego, że ich gospodarka będzie odchodziła m.in. od węgla. W opinii premiera, skorzystać ma na tym także Polska. Mateusz Morawiecki dodaje, że mechanizm pozwoli uzyskać realne pieniądze na transformację, ale także poprawi jakość życia zwykłej polskiej rodziny. – Prowadzimy bardzo ambitną politykę klimatyczną, ale racjonalną ekonomicznie. Musimy zapewnić takie tempo zmian, które będzie dostosowane do potrzeb polskiej gospodarki – podkreślił szef rządu.

 

Serwis informacyjny Kancelarii Premiera zwraca uwagę na to, że raz pierwszy od blisko 20 lat w konkluzjach po posiedzeniu Rady Europejskiej stworzono specjalny wyjątek dla jednego z państw UE, który wyłącza stosowanie niektórych postanowień konkluzji. – Nasz głos jest słyszalny w UE, jesteśmy podmiotowym i skutecznym graczem w UE i po raz kolejny waga naszych argumentów przekonała pozostałych partnerów unijnych do zajęcia takiego stanowiska – mówił premier.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl, premier.gov.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2019-12-13 18:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gwoli jasności to co wynegocjował Morawiecki to egzekucja rozłożona w czasie a kasa o jaką mamy się starać to nie dotacje tylko POŻYCZKI KTÓRE Z PROCENTEM MY I NASZE DZIECI ,WNUKI BĘDZIEMY MUSIELI ZWRÓCIĆ
10 miesięcy temu / MAX03
 
Brukseli patronuje marksistowski guru A.Spinelli twórca "Manifestu z Ventotene" ojciec projektu nowej "inwersji społecznej" gdzie wprowadza się zamęt semantyczny przez odwracanie znaczeń. Słowa nie muszą znaczyc to co powinny znaczyc; taka "nowomowa" była już w PRL -u,gdy mówili iż jest białe,to należało czytac,że jest czarne. Tak też i w tym przypadku,to nic pewnego czy będzie to sukces ta "neutralnośc klimatyczna",czy odwrotnie?
10 miesięcy temu / t
 
Jak napisał poeta Wergiliusz - obawiam się Greków nawet gdy niosą dary. Wygląd na to, że za każde otrzymane euro będziemy musieli zapłacić dziesięć.
10 miesięcy temu / Obserwator
 
Morawiecki wyznawcą globalnego oszustwa.
10 miesięcy temu / do wyborów
 
Obserwując zachowanie Polaków i słuchając, co mówią nasi współobywatele, obawiam się, że nigdy. Dotyczy to większości. Niestety. Zasłaniają oczy i uszy, by nie dopuścić do siebie prawdy.
10 miesięcy temu / 123
 
Załatwią nas w tej UE na cacy. Będziemy bulic ogromne kary, albo uwalą nam gospodarkę. Taki jest ich cel.
10 miesięcy temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.