DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Premier Morawiecki jasno: Tak dla UE, nie dla „karcących mechanizmów”

Premier Morawiecki jasno: Tak dla UE, nie dla „karcących mechanizmów”
Fot.Marek Kuwak/FORUM

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sporze dotyczącym uzależniania środków unijnych od „praworządności”. Szef rządu określił też jaki jest plan Polski względem funkcjonowania w strukturach Unii Europejskiej.

 

„Mówimy głośne tak Unii Europejskiej i głośne nie karcącym mechanizmom. Jesteśmy za przestrzeganiem europejskich traktatów. Ale trzeba powiedzieć wyraźnie, że nikt nie będzie nas zmuszał do realizacji cudzych wizji” – skomentował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

 

To odpowiedź na wydarzenia ostatnich dni, w których Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania środków unijnych z tzw. praworządnością. Rozporządzenie przyjęto większością kwalifikowaną państw członkowskich.

 

Rozmowy na forum UE będą kontynuowane, Angela Merkel zapowiedziała, że Niemcy, które obecnie sprawują prezydencję w UE, zbadają wszystkie możliwe opcje.

 

Źródło: wpolityce.pl, Facebook

MA


DATA: 2020-11-23 12:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co premier ma pod nosem jak W piosence ach wąsik ach ten wąsik...
2 miesiące temu / ztula
 
były takie popularne wypowiedzi o rękodzielnikach i rzeżbiarzach. Że, co poniektórzy, wystrugają drewnianą podporę do chodzenia za nic.
2 miesiące temu / szpulas11
 
P pr Morawiecki tylko mowi,przecież jest podobno demokracja więc może mówić co chce,dostanie dwa paciorki od szkopow ,i na kolanach zrobi co zawsze,do końca grudnia jeszcze trochę czasu,więc pręży muskuły przed gawiedzią,a my to wszystko łykamy i cieszymy się jaki to wspaniały mamy rzad,przecież nie może zawieść swoich w kołchozie UE
2 miesiące temu / Kazimierz
 
Zaorywują Polskę. Powoli od 30 lat stajemy się rynkiem zbytu i wyzysku nieowlniczego, degeneracji oświaty i kultury. Ostatni czas na powstrzymanie. Czy Polacy są gotowi zasisnąć pasa i zacząć oddłużać państwo. Żadnych nowych kredytów. Potrzebujemy podejście gospodaża a nie niewolnika.
2 miesiące temu / Robi1
 
W lipcu podpisał konkluzje szczytu UE dot. mechanizmu praworządności a teraz odgrywa teatr dla gawiedzi, całe szczęście, ze Orban wetuje. MMM ciągle mówi a nie robi tego co dla Polski ważne, a jak mówi to widać mimo szkolenia, uważni widzą zmrużone oczy, trzymanie się kurczowo mównicy, gdy łże najbardziej.Jak można wierzyć premierowi, który wprowadza absurdalne obostrzenia nieadekwatne do sytuacji, nie mówi o leczeniu, choć są leki tylko kupuje szczepionki, eksperymentalne i niesprawdzone, bo w krótkim czasie to niemożliwe, a jednocześnie zwalnia koncerny z odpowiedzialności za NOPy i nie tworzy funduszu odszkodowań za powikłania jakie funkcjonują na Zachodzie.
2 miesiące temu / finka
 
To premierze IDEA FIX ! Z Niemcami to niemożliwe. Oni nigdy sie nie wyrzekna swojego imperializmu.
2 miesiące temu / retro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.