DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Premier Morawiecki chce Europy suwerennych państw, silnej militarnie i gospodarczo

Premier Morawiecki chce Europy suwerennych państw, silnej militarnie i gospodarczo
fot. KPRM / www.flickr.com

– Widzę silną Europę militarnie i gospodarczo, Europę suwerennych państw, które decydują na poziomie narodowym i współpracują ze sobą na zasadzie budowy silnego i jednolitego rynku – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dyskusji na szczycie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej.

 

Prezes Rady Ministrów uczestniczył w posiedzeniu premierów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, gdzie omówiono bieżącą sytuację w Europie i temat przyszłości Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki podkreślał, że w jego koncepcji, Europa powinna być silna militarnie i gospodarczo.  

 

– Moja wizja Europy, to w co ja wierzę, to bardzo silna Europa, Europa zintegrowanych i suwerennych państw i ojczyzn, która ma wspólne cele – stwierdził polski premier. Jak dodał, być może Unia Europejska będzie miała wspólną armię, ponieważ jest ona potrzebna, aby bronić się przed agresją ze Wschodu, terroryzmem czy też kryzysem migracyjnym. Premier Morawiecki zwracał również uwagę na współczesne zagrożenia dla rozwoju państw Europy środkowo-wschodniej. Podkreślił przy tym, że wzmocnienie krajów Europy centralnej będzie oznaczało wzmocnienie całej Unii Europejskiej.

 

– Dzisiejsze pułapki w jakich się znajdujemy wytyczają jednocześnie drogę rozwiązań na przyszłość, która będzie dobra dla całej Europy, ponieważ silne kraje centralnej Europy oznaczają też dużo silniejszą całą Europę – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że kraje tej części Europy wpadły w kilka pułapek, a pierwszą z nich jest pułapka rozwoju zależnego. Według premiera receptą na ten problem może być konkurencyjna gospodarka.

 

Kolejną pułapką, zdaniem szefa rządu, jest słabość instytucjonalna, która spowodowana była różnego rodzaju słabościami odziedziczonymi z przeszłości. Mateusz Morawiecki podkreślił, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się w ciągu 1,5 roku w widoczny sposób zwalczyć wyłudzenia VAT-u. Prezes Rady Ministrów stwierdził również, że Polska posiada niedoskonałe instytucje w obszarze wymiaru sprawiedliwości.  – Mamy jedne z najgorszych notowań w Europie i na świecie w zakresie efektywności i transparentności wymiaru sprawiedliwości – powiedział Morawiecki.  –  Chcemy zmieniać to dla dobra inwestorów, dla dobra obywateli, by wymiar sprawiedliwości był jak najbardziej niezależny i obiektywny – zaznaczył.

 

Trzecią pułapką, jak stwierdził premier, jest pułapka niskich marż i braku marek narodowych. Zdaniem Morawieckiego wynika to z pozostania po drugiej stronie żelaznej kurtyny, przez co pozbawieni zostaliśmy możliwości rozwijania i eksportowania marek narodowych.  – Powinniśmy to zmieniać, ponieważ jakość naszej pracy jest bardzo wysoka, a pracowitość ludzi jest znana na całym świecie – podkreślił Prezes Rady Ministrów.

 

Pułapka średnich dochodów jest czwartą z kolei, według szefa rządu, pułapką, która powoduje, że Europa Zachodnia przyciąga magnesem naszych polskich pracowników oferując im wyższe wynagrodzenia.  – Musimy ten drenaż zatrzymać i przyciągnąć do siebie ludzi z całego świata, wtedy my będziemy jeszcze szybszym i lepszym motorem rozwoju gospodarczego i politycznego dla całej Europy na przyszłość – dodał.

 

Premier zwrócił uwagę na fakt, iż trzy z czterech swobód europejskich działają w sposób pełny, tj. swoboda przepływu dóbr, osób i kapitału, służąc bogatszym państwom Unii Europejskiej. Jak dodał premier, dzisiaj, kiedy nasi przedsiębiorcy odnoszą coraz to większe sukcesy, to pojawia się dyrektywa o pracownikach delegowanych, dyrektywa transportowa, która uniemożliwia pełną konkurencyjność.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2018-01-26 19:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze gada
ponad 2 lata temu / A
 
Wizjoner się znalazł! Internacjonalny Sutenariat mu się marzy, na psa urok. Minc Hilary byłby dumny ze swojego nowego wcielenia. A mówią, że reinkarnacja to ściema... Boże! Może jakiś malutki virusik? Rozsmakowany w czerwonym gównie?
ponad 2 lata temu / agricola
 
Czy po odwołaniu ministra AM, inicjatora minimum dwustutysiecznej Armii i bez własnej waluty bitej przez suwerenne Państwo Polskie, będzie naprawdę silne?
ponad 2 lata temu / Stan
 
To masoneria buduje wspólne państwo to chciał Lenin Hitler wspólna armia czyli nie ma narodów a kto będzie przewodził jak teraz to Niemcy.Dlatego usunięto Macierewicza bo odradzał polskie narodowe wojsko które miało być przepojone miłością do Polski.Tak nie może być w unii którą wyraźnie zapowiada Morawiecki.Należy też wykluczyć złotówkę.Na urąganie Polacy będą karani strasznie za gnębienie zwierzątek ale z dziećmi nienarodzonymi będzie cichutko.Mamy jednak ufać tak jak Mazowieckiemu Walensie Gierkowi Itp wszystko tak samo
ponad 2 lata temu / Zbigniew
 
Morawiecki ciekawie to rozgrywa. Zobaczymy jak będzie dalej.
ponad 2 lata temu / Lola1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.