DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2018 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Premier Morawiecki apeluje o kierowanie się zasadami patriotyzmu gospodarczego

Premier Morawiecki apeluje o kierowanie się zasadami patriotyzmu gospodarczego
Fot. Krystian Maj/Forum

Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach – powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Polskie produkty powinny być sprzedawane w ogromnej większości, tak jest to w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków – dodał.

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił wagę kierowania się zasadami patriotyzmu gospodarczego. Zwrócił przy tym uwagę na znaczenie pracy polskich rolników i producentów żywności, których produkty powinny być doceniane nie tylko przez konsumentów, ale również przez sieci handlowe. Podkreślił, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której wręcz niemożliwa jest sprzedaż polskich produktów do zagranicznych sieci handlowych.

 

Morawiecki zauważył również, że sieci handlowe organizują promocyjne tygodnie tematyczne, np. włoskie, portugalskie, hiszpańskie czy francuskie. Zaapelował, by takie inicjatywy dotyczyły także polskich produktów. – Polskie produkty powinny być sprzedawane w ogromnej większości, tak jest to w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków, mimo tego, że wszyscy jesteśmy częścią jednolitego rynku europejskiego – podkreślił.

 

Według premiera, wielkie sieci handlowe w Polsce są zdominowane przez zagraniczny kapitał. – Jesteśmy częścią UE, szanujemy to. Proszę o patriotyczne zachowanie się również tych sieci. Niech one traktują polskich producentów i rolników nie tylko z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi, ale przede wszystkich w relacjach handlowych dotyczących np. ceny skupu i sprzedaży – powiedział.

 

Zdaniem szefa rządu, powinny powstawać grupy producenckie, ponieważ mają one większą siłę przebicia i możliwości sprzedaży swoich produktów. Są lepiej wyposażone w instrumenty marketingowe, sprzedażowe i dystrybucyjne.

 

– Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach. Żebyśmy nie byli dyskryminowani względem tego, jak polskie produkty traktowane są za granicą – powiedział szef rządu. – Patriotyzm Polski dotyczy również polskich produktów – dodał.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-01-12 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

On tak na poważnie? Ten Gostek kompletnie nie kuma Bazy. "Wredni" polscy przedsiębiorcy nie chcą sprzedawać polskich towarów, których nie mogą wyprodukować, w sklepach, które tymi towarami, których nie ma, nie są zainteresowane dzięki socpolityce Ubekistanu, którego ministrem ów Mateuszek jest.
5 miesięcy temu / agricola
 
Miło by było gdyby polskie firmy też wspierały polskich producentów. Sytuacja z dziś. Jestem na orlenie i chcę kupić cisowiankę i co? Nie ma. Czemu mnie zmuszają do zakupu produktów z zagranicy kiedy jak chcę się typowo polskiej wody napić?
6 miesięcy temu / juras
 
Bardzo patriotyczny premier Morawiecki, który chwali się tym, że wpuszcza do Polski gigantyczny bank z Manhatanu. Równie patriotycznie pochwalił się swoimi żydowskimi korzeniami. Niech spada, mi oczu nie zamydli.
6 miesięcy temu / Hmmm
 
Jakoś Pan nie bronił polskiego rynku wciskajac rekami swoich pracowników felerne instrumenty finansowe z bezprawnymi zapisami w umoawach zwane kredytami? Hipokryzja Premiera nie zna granic
6 miesięcy temu / Pokrzywdzony
 
Większość produktów spożywczych sprzedawanych w marketach, to produkty polskie. Nie opłaca sie wozić mleka czy masła z Francji lub Holandii. Podobnie jest z mąką, chlebem, makaronami, nabiałem jabłkami itp. itd. Te produkty mają różne marki i nazwy, ale powstają w Polsce, a zatem są one polskie.
6 miesięcy temu / Gość Janek
 
A dlaczego premier daje 1mld zł dotacji firmie orange w ramach programu popc zamiast zrobic konkursy z których wszyscy operatorzy mogą skorzystać?
6 miesięcy temu / Wasyl-krk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.