DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Premier Morawiecki: powołamy państwową komisję ds. badania przypadków pedofilii

Premier Morawiecki: powołamy państwową komisję ds. badania przypadków pedofilii
Fot. Krystian Maj/Forum

Zdecydowaliśmy o powołaniu państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

 

Działania komisji, jak zapowiedział premier, obejmą środowiska duchowne, artystyczne, nauczycielskie oraz te, „gdzie jest zwłaszcza styczność z dziećmi”. – Wszystkie przypadki pedofilii trzeba wypalić żelazem, wypalić je bardzo jednoznacznie i nie może być żadnej taryfy ulgowej dla kogokolwiek – podkreślił. Dodał, że oprócz walki z pedofilią komisja zajmie się również „wszelkimi przypadkami tuszowania” tego typu spraw.

 

Chcemy też nadać temu problemowi pedofilii rangę systemową, dlatego ważne są działania o charakterze z jednej strony legislacyjnym, stąd bardzo ważne zmiany w Kodeksie karnym – powiedział Morawiecki.

 

Podczas konferencji prasowej szef rządu wystosował zaproszenie do przedstawicieli opozycji do wzięcia udziału w pracach komisji. – Chcemy, żeby komisja miała formułę społecznie jak najbardziej otwartą, żeby była praktyczna i nie rozmywała tego tematu – oświadczył premier.

 

- Chcemy urwać łeb tej hydrze, żeby nie było przypadków pedofilii - dodał premier i zapowiedział, że założenia powołania i pracy komisji powinny zostać dobrze przedyskutowane.

 

- W bardzo szybkim tempie chcemy zaproponować rozwiązania wiarygodne dla społeczeństwa, bo nie ma najmniejszego przyzwolenia na jakąkolwiek pedofilię - powiedział Mateusz Morawiecki. Szef rządu przypomniał też, że projekt komisji to część zmian w prawie karnym, które zaproponował jego gabinet. - Idzie zaostrzenie Kodeksu karnego i powstanie rejestru pedofilów. Taki rejestr jest skuteczną metodą walki i braku tolerowania tego typu zbrodni. Zero tolerancji dla pedofilii - dodał Mateusz Morawiecki.

 

Ani mundur, ani koloratka, ani fartuch lekarski, ani waciak, ani Nagroda Nobla, ani żadne inne tytuły, czy stroje nie mogą służyć, jako zasłona dymna, jako unikanie odpowiedzialności. (…) Nie ma tutaj żadnych osób, które mogą unikać odpowiedzialności, jeżeli chodzi o pedofilię - to jest fundamentalnie ważne – zakończył premier.

 

Źródło: Polsat News

TK


DATA: 2019-05-21 13:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jurek Ty mój kochany medialny potworku, ubawiłeś mnie tym oryginalnym wpisem
ponad 1 rok temu / Marek
 
Po co kolejna komisja? Sprawy kierować od razu do sądu.
ponad 1 rok temu / ?
 
No to niemieckie gadzinówki sobie POużywają, a dzięki kasie Sorosa rozkwitnie przemysł POgardy.
ponad 1 rok temu / Jurek
 
yuma...wyrazy współczucie z powodu krótkiej pamieci- jak widac tesknota do przewałów na gigantyczną skalę za czasów Peło jest przeogromna. Kasta zlodzeji zrobi wszystko aby pieniadze nie trafiały do Polakow
ponad 1 rok temu / Bilobil
 
Kiedy Morawiecki wypowie Konwencję Stambulską i zakaże homopropagandy zamiast na koszt podatników bohatersko walczyć z problemem przez siebie stworzonym? Etatyzm Morawieckiego i Kaczyńskiego kwitnie a ty Polaku płać.
ponad 1 rok temu / yuma
 
@fensys zawsze krewnym i znajomym królików coś ekstra wpadnie w kieszeń. Pieniądze nie śmierdzą, mówił Jeden Taki w 70 roku wprowadzając nowy podatek, od kibli.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.