DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Premier Morawiecki: nie damy się sprowokować kłamstwom zza wschodniej granicy

Premier Morawiecki: nie damy się sprowokować kłamstwom zza wschodniej granicy
źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki w zdecydowany sposób odpowiedział na komentarze ze strony Moskwy, które prowadzą do manipulacji historycznych działających na niekorzyść Polski. – Nie damy się zastraszyć, nie damy się sprowokować różnym kłamstwom i bredniom, które płyną zza wschodniej granicy – mówił szef rządu.

 

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego to kolejna wypowiedź padająca z ust przedstawicieli polskich władz, która nawiązuje do materiałów i komentarzy publikowanych przez stronę rosyjską, manipulujących prawdą historyczną. W ostatnich dniach Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej opublikowało dokumenty dotyczące działań wojsk sowieckich w latach 1944-1945. Instytut Pamięci Narodowej stwierdził, że pomijają one milczeniem sowieckie działania ukierunkowane na umożliwienie Niemcom likwidacji Powstania Warszawskiego. Dodano, że część z tych dokumentów była wytworzona przez sowiecki i komunistyczny aparat represji i propagandy.

 

– Dziś jesteśmy manipulowani, jesteśmy atakowani przez najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej. Mówimy temu stanowcze nie. Będziemy na całym świecie walczyć o dobre imię Polski, bo to nie tylko walka o przeszłość, o pamięć – mówił szef rządu. – My pierwsi, nasi przodkowie stawili czoła niemieckiej i sowieckiej barbarzyńskiej zarazie – podkreślił.

 

„Ile jeszcze tego typu bredni potrafią spreparować ci, którzy przez kilkadziesiąt lat zbrodnię w Katyniu przypisywali Niemcom, nie przyznawali się do tajnych układów z Hitlerem w sierpniu 1939 roku, w wyniku którego dokonano rozbioru Polski czy wywołania głodu na Ukrainie na początku lat trzydziestych, w wyniku którego śmierć poniosło ponad 8 mln Ukraińców, Rosjan, Kazachów i innych nacji, wchodzących w skład ówczesnego Związku Sowieckiego?” – zauważył Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu odniósł się do prób zakłamywania historii przez Rosję, zadając pytania prezydentowi Władimirowi Putinowi. „A jak Sowieci uzasadniali wywózki Polaków w 1940 roku? Że jest to „niepewny element”, a więc potrzeba ten element przesiedlić. Dlaczego natomiast pan Putin nie wspomina o współpracy NKWD i Gestapo przeciwko Polakom, o wspólnych konferencjach i spotkaniach obu tych instytucji jesienią 1939 roku?” – napisał.

 

„Dlaczego pan Putin nie wspomina, o spotkaniu Mołotowa z Hitlerem i Ribbentropem w Berlinie 12 – 13 listopada 1940 roku, podczas którego zaproponowano Sowietom wejście do Paktu Antykominternowskiego?” – brzmiało kolejne „pytanie” skierowane do prezydenta Federacji Rosyjskiej.

 

„Związek Sowiecki usprawiedliwiał wkroczenie do Polski 17 września 1939 roku, do spółki z Niemcami, dokonując faktycznego rozbioru Polski, argumentując stwierdzeniem, że państwo polskie nie istnieje i Związek Sowiecki musi bronić ludności ukraińskiej i białoruskiej” – przypomniał Mateusz Morawiecki.

 

W innym wpisie na Facebooku porównał współczesne manipulacje historyczne do światu George Orwella. „A wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego. Czyżby jednak był jego wielki comeback made in Russia?” – napisał.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, Facebook.com

WMa

 


DATA: 2020-01-19 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@szpulas11: Czepiasz się panu premieru. Dla POPiS to stan przejściowy. A potem? Zza Wisły zawsze będzie na wschód.
8 miesięcy temu / tunel g
 
:D to może tak. W szkołach specjalnych dla bankowców geografii nie uczą. Premier Polski nie musi wiedzieć z kim i gdzie ma granice Polska? Akurat z Rosją Polska ma granicę od północy:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Oni mają główne media. Dziś straciłam nadzieję, że ogół Polaków otworzy w końcu oczy. Nasze telewizyjne społeczeństwo nie jest już zdolne do samodzielnego myślenia i słuchania ze zrozumieniem kogokolwiek prócz panów i pań z telewizji oraz myślących podobnie jak oni. Jedynie garstka ma otwarte oczy. Pozostali dadzą się pokroić za jedną z głównych opcji. Myślący inaczej to w ich rozumieniu śmiertelni wrogowie. Niech nas Bóg broni przed złem, które nadchodzi.
8 miesięcy temu / @Zeper
 
Grzegorz Braun razem z Panem Nikt jako pierwsi ujawnili charakter powiązań Rosji i Izraela, wspólnotę interesów Moskwy i Tel Aviv, wskazywali komunistyczne pomniki Armii Czerwonej w Izraelu, jako pierwsi ostrzegali o wspólnocie obu państw w prowadzonej polityce historycznej wobec Polski. Od tego momentu minęło już sporo czasu. W nagrodę PiSowcy rządowi i nierządni wyzywali Brauna i Konfederację od ruskich agentów a przed wyborami urządzili Konfederatom podły seans nienawiści i oszczerstw. Pana Grzegorza Brauna określono ostatnio mianem skandalisty. PiS jest po prostu obrzydliwy i zachowuje się haniebnie. O PO nie piszę, nie ma o czym. Kim są te wszystkie systemowe popychadła? Wiadomo.
8 miesięcy temu / zeper
 
Mięciutko o tych przesiedleniach pan premier wspomniał. Słabo. Nie było to przesiedlenie z Wawy do Poznania, tylko na Syberię - na głód, na mróz i przymusową pracę od 5-tego roku życua, tylko z walizeczką. Taką którą dało się spakować w 10 minut. Ludzie jechali w wagonach bydlęcych kilka tygodni. Wypróżniali się na podłogę, umierali na stojąco. Do jedzenia dostawali trochę chleba i wrzątek. Większość z nich nie wróciła żywa. To nie jest przesiedlenie tylko eksterminacja, wzorcowa czystka etniczna panie premierze. I skoro już odpowiadamy to warto używać właściwych słów. Związek Sowiecki przeprowadził na Polakach czystkę etniczną. Rozpoczął w 1938 roku, tzw. akcją polską prowadzoną przez NKWD, potem były 3 wywózki 1939-1940. No i finalnie sławetne "wyzwolenie" które trwało do 1953 roku.
8 miesięcy temu / Mięciutko o ty
 
PprMorawiecki,trzeba mocno prężyć muskuły,przecież za niedługo wybory na prezydenta i jeżeli by się tak stało,że prDuda nie wygra wyborów to będzie się p zwijał że swoją dobrą zmiana. Niech p przypomni wyborca co p zrobił z ustawą oIPN potrzebowaliscie niepełnej doby i była nowa ustawa a takich roznych ustaw było wiele.
8 miesięcy temu / Kazimierz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.