DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Premier Morawiecki: dopóki będzie rządził PiS Polska nie będzie wypłacać odszkodowań wojennych

Premier Morawiecki: dopóki będzie rządził PiS Polska nie będzie wypłacać odszkodowań wojennych
źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

Nie ma naszej zgody na to, żeby Polska komukolwiek miała wypłacać jakiekolwiek odszkodowania, związane z II wojną światową – mówił podczas konwencji PiS w Łodzi premier Mateusz Morawiecki. – Tak długo jak rządzi PiS, nie będzie naszej zgody – dodał.

 

Premier Morawiecki przypominał o niemieckich zbrodniach na terenie Łodzi podczas II wojny światowej i grabieniu mienia przez niemieckich najeźdźców. – To mienie jest być może cały czas dzisiaj w jakichś niemieckich domach – zaznaczył.

 

Szef rządu przypominał, że Niemcy w czasie wojny „mordowali młode dziewczęta i młodych chłopców”, a miliony Polaków zostało przez nich wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie czekała na nich śmierć w męczarniach. – To była działalność, która pozbawiła nas mienia, przyszłości, niepodległości, wolności, miliony osób pozbawiła również życia. To nie wymaga komentarza – podkreślił.

 

Premier przypomniał o 200 tysiącach „naszych obywateli, którzy zostali zamordowani w getcie łódzkim”. – Czy śmierć ma jakąś cenę? Czy można w jakikolwiek sposób handlować prawdą historyczną? Nie można. Czy życie ludzkie w jakiś sposób możemy wycenić? – pytał.

 

Dlatego dzisiaj, jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość – oświadczył Morawiecki.

 

Szef rządu zwracał również uwagę, że „jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”. – I dlatego nigdy na to nie pozwolimy – oświadczył.

 

Źródło: TVP Info

TK


DATA: 2019-05-17 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziękuję Panie Premierze. Pana postawa i polityka Rzadu RP sprawia, że jestem dumny jako Polak.
4 miesiące temu / Polak
 
Odszkodowań wojennych to pewnie nie, ale uroszczenia to już tak. "Safari Nigdy, Nigdy; nigdy nie wybieraj się z nami w drogę, bo nigdy już nie wrócisz do domu". Nie po drodze mi z wami Parobki.
5 miesięcy temu / agricola
 
Zwykły szantaż PiS i PO. Będziecie zwiewać z naszego kraju. Naród się wzburzy i sprawiedliwość Was dosięgnie za zdrady, jakich sie dopuściliście wobec Polaków.
5 miesięcy temu / bodzio
 
Premier ma rację. To my byliśmy ofiarami a nie katami.
5 miesięcy temu / Andrzej
 
Biada Polsce z takim premierem
5 miesięcy temu / Kolego
 
Dobrze wie że tu nie chodzi o roszczenia,tu chodzi o ustanowienie spadkobiercy mienia bez spadkowego,a kto to będzie dziedziczył?Chyba wszyscy dobrze wiedzą
5 miesięcy temu / olo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.