DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Premier Mateusz Morawiecki: to nasz główny cel na 2018 rok

Premier Mateusz Morawiecki: to nasz główny cel na 2018 rok
fot. TT

Podstawowy plan to zapewnienie bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin i dbałość o to, żeby było jak najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w TVP.

 

Gość „Wiadomości” premier Mateusz Morawiecki, pytany był o najważniejsze wyzwania stojące przed rządem w 2018 roku. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa finansowego rodzin i dbałości o miejsca pracy szef rządu wskazał również na uporządkowanie służby zdrowia.

 

- System służby zdrowia trzeba naprawić. Nie może być tak, że jest leczenie na państwowym sprzęcie, a środki idą do prywatnych kieszeni, czyli upaństwowienie kosztów i prywatyzacja zysków - podkreślił. Premier poprosił o cierpliwość młodych lekarzy, którzy jego zdaniem „zbyt mało zarabiają”.

 

Wśród priorytetów rządowych wymienił m. in program Mieszkanie Plus, sprawy związane z rolnictwem i polską wsią, handlem międzynarodowym, gospodarką, dalszym uszczelnianiem systemu podatkowego.

 

Premier odniósł się również do słów swojego ojca, który niedawno w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” stwierdził, że Polska powinna przyjąć 7 tys. uchodźców.

 

- Może on mieć poglądy, jakie chce. Mój ojciec ma ciekawe poglądy w niektórych sprawach, radykalne w innych, nie zmienia to stanowiska naszego rządu, w jaki sposób będziemy podchodzić do uchodźców - podkreślił.

 

Premier zadeklarował, że „stoimy niezmiennie na stanowisku, że nie będziemy przyjmować uchodźców, migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki do Polski. Chcemy zapewniać bezpieczeństwo polskim rodzinom i naszym obywatelom”.

 

Morawiecki przypomniał, że Polska aktywnie uczestniczy w pomocy dla ofiar wojen na Bliskim Wschodzie. Jak podkreślił tej pomocy potrzebują szczególnie „nasi bracia chrześcijanie”.

 

Dopytywany przez Danutę Holecką o opinię o tzw. korytarzach humanitarnych, o których powstanie upominają się polscy hierarchowie, premier z jednej strony przypomniał o zasługach Kościoła w świadczeniu pomocy poszkodowanym, ale równocześnie podkreślił konieczność jej świadczenia na miejscu.

 

 

luk

 

 


DATA: 2018-01-02 13:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I z "buźki" i z "wiary", na miarę "naszych" możliwości, taki nowy Minc Hilary.
ponad 2 lata temu / agricola
 
albo dobre płace, albo sprowadzanie do Polski Ukraińców. Jedno i drugie wzajemnie się wyklucza.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 
a gdzie mój komentarz..polska nie jest rządzenia przez Polaków..to slugusy i zdrajcy..ludzie edukację się otwórzcie serce i umysł.ojcem kłamstwa jest diabeł
ponad 2 lata temu / liść dębu
 
Ble ,ble, ble itd. itp. Lud popisowy ukontentowany.
ponad 2 lata temu / Wojciech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.