DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Premier Mateusz Morawiecki: szczepienie przeciwko COVID jest patriotycznym obowiązkiem

Premier Mateusz Morawiecki: szczepienie przeciwko COVID jest patriotycznym obowiązkiem
fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień - powiedział premier w wywiadzie opublikowanym na łamach „Gazety Polskiej”.

 

Jego zdaniem, możliwie jak najszybsze rozpoczęcie akcji szczepień potrzebne jest nie tylko do powstrzymania rozprzestrzenianie koronawirusa, ale i do przywrócenia normalności. Dlatego, poddanie się szczepieniu premier uznaje w kategoriach „patriotycznego obowiązku”. Co więcej, Mateusz Morawiecki wzywa do szybszej reakcji na arenie międzynarodowej.

 

„Każdy dzień bez szczepień to ludzkie tragedie, ale też ogromne straty dla gospodarki. Kilka dni temu rozmawiałem z szefową Komisji Europejskiej i poruszałem ten temat. Na Radzie Europejskiej mocno apelowałem o to, by nie czekać, lecz działać. Przyspieszyć proces rejestracji szczepionki, rozpocząć szczepienia. Każdy dzień jest na wagę złota, bo oznacza uratowane życia. Cieszę się, że mój głos został wysłuchany i wszystko wskazuje na to, iż uda się dopuścić pierwszą szczepionkę do użytku na terenie Wspólnoty szybciej – zacząć szczepienia jeszcze w tym roku” – powiedział „GP”.

 

Wprowadzone w okresie świątecznym obostrzenia mają w opinii rządu przygotować kraj na zbliżającą się, trzecią falę koronawirusa. W przypadku braku jakichkolwiek działań, wzrastająca liczba zakażeń mogłaby – w opinii rządzących – doprowadzić do załamania służby zdrowia.

 

 „Gdyby założyć, iż ta trzecia fala doprowadzi tylko do pięciokrotnego wzrostu, to mielibyśmy 50 tysięcy chorych każdego dnia. To by oznaczało wyczerpanie możliwości naszego systemu zdrowotnego, jego załamanie. Wtedy nasza czwarta linia obrony, szpitale rezerwowe, mogłaby nie wystarczyć. Wprowadzamy zatem ograniczenia nie po to, by kogoś pognębić czy dla naszego widzimisię, ale dlatego, by uchronić nas wszystkich przed tragedią” – powiedział Morawiecki.

 

Źródło: wgospodarce.pl

PR


DATA: 2020-12-22 09:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Patriotyzmem jest kształcenie swoich dzieci w polskich szkołach a nie wysyłanie do szkół rabinistycznych.
1 dzień temu / Bartosz
 
Premier Morawiecki sam nie wie co mówi. Przede wszystkim KONSTYTUCJA RP zabrania eksperymentów medycznych bez zgody zainteresowanych. Premier RP łamie konstytucję i powinien stanąć przed sądem, również za rujnowanie gospodarki i doprowadzanie do zubożenia Polaków, upadku firm rodzinnych będących dorobkiem 2 pokoleń. Wszelkie RESTRYKCJE I OBOSTRZENIA są NIELEGALNE, bo NIEZGODNE z Konstytucją RP. W czyim interesie rząd robi to co robi?????
1 dzień temu / metrios
 
CZY UMIERANIE JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY POLEK I POLAKÓW JEST TEŻ - WEDŁUG PANA - "PATRIOTYCZNYM OBOWIĄZKIEM"?! NIECH PAN NIE BEDZIE HIPOKRYTĄ! CHCE SIĘ PAN "WYSZCZEPIAĆ"? PROSZĘ BARDZO, A NAM PROSZĘ DAĆ ŚWIĘTY SPOKÓJ!
3 dni temu / Józia
 
Znam bardziej patriotyczne obowiązki niż szczepienie wątpliwej jakości szczepionką! Takie granie na emocjach nie zawiedzie Was daleko drodzy rządzący. Już straciliście przez tę plandemię wielu wyborców, którzy nie dadzą się omamić i samodzielnie potrafią myśleć i układać układankę covidową!
9 dni temu / B
 
Ten człowiek sie już całkowicie skompromitował!!!
10 dni temu / ata
 
Patrioci to w Smoleńsku polegli. Reszta to cwaniaki przy korycie.
12 dni temu / nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.