DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Premier Manuel Valls pozwoli francuskim policjantom na… noszenie broni?

Premier Manuel Valls pozwoli francuskim policjantom na… noszenie broni?
By Briand (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Francuskie władze ogłosiły plan wzmocnienia bezpieczeństwa publicznego, zakładający m.in. zatrudnienie dodatkowych 8,5 tysiąca funkcjonariuszy. Premier Manuel Valls stwierdził, nawet, że rozważy… umożliwienie policjantom noszenia broni, nawet po służbie!

 

Francois Hollande ogłosił w poniedziałek plan „naprawy” bezpieczeństwa publicznego, zakładający zatrudnienie 8,5 tysiąca nowych funkcjonariuszy. Nowe etaty miałyby zostać stworzone głównie w policji. Podobną zapowiedź socjaliści zaprezentowali po ataku na redakcję „Charlie Hebdo”. Dodatkowi policjanci trafiliby na ulice najwcześniej w roku… 2017.

 

Kiedy 7 stycznia 2015 roku francuscy policjanci pojawili się pod redakcją „Charlie Hebdo”, musieli… ratować się ucieczką. Terroryści byli uzbrojeni m.in. w karabinki AK. Zgodnie z przepisami, nie mieli przy sobie broni palnej. Od tego czasu przedstawiciele związków zawodowych wpływali na administrację, by absurdalne przepisy zostaną zmienione. Funkcjonariusze tłumaczyli socjalistom, że do walki z przestępczością… potrzebują broni.

 

W ciągu ostatnich dni premier Manuel Valls zapowiedział, że jest gotów… zezwolić francuskim policjantom na noszenie broni. Nawet po służbie.

 

Jak zauważają komentatorzy, choć wzmocnienie – także etatowe – francuskiej policji jest koniecznością, to w budżecie Francji zabraknie środków na sfinansowanie zapowiedzianych 8,5 tysiąca nowych etatów. W tym roku najprawdopodobniej po raz 7 pod rząd przekroczony zostanie limit deficytu budżetowego.

 

źródło: rfi.fr

mat
DATA: 2015-11-18 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obetnijcie zasiłki imigrantom, przestańcie finansować im wszystko, to kasę na policję i obronę SWOICH obywateli znajdziecie. Ale skoro wolicie dziesiątki tysięcy uchodźców o nieustalonej tożsamosci i są oni dla was - lewackich idiotów ważniejsi...
ponad 4 lata temu / ...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.