DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Premier Izraela przestrzega Obamę przed złagodzeniem polityki wobec Iranu

Premier Izraela przestrzega Obamę przed złagodzeniem polityki wobec Iranu
Premier Izraela, Benjamin Netanjahu
#USA    #IZRAEL    #OBAMA    #IRAN    #SANKCJE    #NETANJAHU    #BROŃ NUKLEARNA    #PREMIER IZRAELA    #ROUHANI

Premier Izraela Benjamin Netanjahu apeluje do prezydenta USA, by nie dał się zwieść nowemu przywódcy Iranu, Hasanowi Rouhani i nie zniósł sankcji wobec tego kraju.

 

Amerykański sekretarz stanu, John Kerry poinformował kilka dni temu, że Ameryka może w ciągu kilku miesięcy znieść sankcje wobec Iranu, które zostały nałożone w związku z prowadzeniem przez ten kraj badań dotyczących pozyskania broni jądrowej. Netanjahu twierdzi, że „Iran używa pojednawczych gestów jako zasłony dymnej, aby ukryć swój niesłabnący marsz w kierunku pozyskania bomby atomowej”.

 

Izraelski przywódca zamierza przedstawić Amerykanom nowe dane wywiadowcze w tej sprawie. Przed odlotem do Waszyngtonu Netanjahu stwierdził: - Mówienie prawdy ma dziś kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i pokoju na świecie ,i naturalnie, dla bezpieczeństwa Izraela.

 

Izraelscy politycy z przerażeniem obserwowali przemówienie nowego prezydenta Iranu, Hassana Rouhani na forum ONZ. Mówił on, że jego kraj nie ma zamiaru budować broni nuklearnej. Zadeklarował także gotowość do nowych negocjacji z Zachodem.

 

Amerykański prezydent odbył też 15-minutową rozmowę telefoniczną z irańskim liderem. Następnie Obama zasugerował, że może nastąpić odwilż w polityce wobec Iranu. Przywódcy zachodni zauważyli, że to znacząca zmiana w amerykańskim nastawieniu wobec Teheranu.

 

Izraelski premier twierdzi, że obecna taktyka prezydenta Rouhani ma złagodzić sankcje międzynarodowe i „kupić czas” w celu swobodnego rozwijania programu jądrowego.

 

Netanjahu domaga się od Waszyngtonu nie tylko zachowania dotkliwych sankcji gospodarczych wobec Teheranu, ale nawet ich zaostrzenia. Co więcej, chce także wzmocnienia groźby użycia siły w razie zagrożenia. Izraelski przywódca porównał Iran do Korei Północnej, której władze – pod pozorem prowadzenia negocjacji międzynarodowych – potajemnie rozwijają arsenał broni jądrowej.

 

Izraelskiego przywódcę w sprawie ostrej polityki wobec Iranu popiera blisko 80 proc. społeczeństwa.

 

 

Źródło: Newsmax.com, AS.


DATA: 2013-10-01 07:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczegóż to Izrael ma prawo do posiadania bomby jądrowej, a Iran nie?
ponad 6 lat temu / MR
 
Proszę zwrócić uwagę na określenia charakteryzujące zachowanie p. Netanjahu:- on nie prosi, nie apeluje, nie przekonuje, ale domaga się, chce itp. Taki jest ton w dyskusji Izraela z USA ! Więc co dopiero mówić o dyskusji Izraela z Polską ?
ponad 6 lat temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.