DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Premier Holandii Mark Rutte chciałby stworzenia nowej UE - bez Polski i Węgier

Premier Holandii Mark Rutte chciałby stworzenia nowej UE - bez Polski i Węgier
By World Economic Forum from Cologny, Switzerland [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Holenderski premier Mark Rutte jest znanym i głośnym krytykiem Polski i Węgier. Ten nominalnie chadecki polityk nie może przeboleć, że w obu wymienionych krajach lewicow euroagenda nie jest realizowana w odpowiednim tempie. Teraz stwierdził, że jeśli sprawy dalej będą wymykać się Brukseli spod kontroli, to należałoby powołać nową Unię - już bez Warszawy i Budapesztu. 

 

Premier Mark Rutte od dawna zwalcza na forum Unii Europejskiej rządy Polski i Węgier. W lipcu zrobiło się o polityku bardzo głośno, a to za sprawą jego ostrych ataków na Budapeszt i Warszawę przy okazji szczytu 27 państw Wspólnoty dotyczącego wieloletniego budżetu. Rutte tak silnie upierał się przy mechanizmie powiązania wypłat środków unijnych z tak zwaną praworządnością, że szczyt przeciągał się i ostatecznie zakończył dość kiepskim dla naszego kraju kompromisem. Rutte Polskę i Węgry krytykował także wcześniej; od chwili objęcia urzędu premiera Holandii w roku 2018 lubi używać sobie na obu niesfornych z perspektywy eurolewicy krajach.

 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Remarkable: tonight in the Dutch Parliament PM Mark Rutte appeared to have mentioned the ‘re-establishment of the EU’ as an ultimate option in case the rule of law situation in Poland and Hungary further gets out of hand <a href="https://t.co/ysPvi1Wc0y">https://t.co/ysPvi1Wc0y</a></p>&mdash; Caroline de Gruyter (@CarolineGruyter) <a href="https://twitter.com/CarolineGruyter/status/1303807630293504016?ref_src=twsrc%5Etfw">September 9, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

 

Według holenderskich mediów teraz Rutte zasugerował, że Unia mogłaby w ostateczności... powstać na nowo, już bez Polski i Węgier. Jego wystąpienie zawierające taką propozycję padło na forum holenderskiego parlamentu. Polityk miał stwierdzi, że jeżeli sytuacja praworządności w obu wymienionych krajach będzie dalej wymykać się spod kontroli, to należałoby po prostu usunąć Warszawę i Budapeszt ze Wspólnoty.

 

Pach


DATA: 2020-09-11 18:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem za. Niech holenderscy pederaści, pedofile, zoofile, eugenicy, narkomani, sataniści, kiszą się w swoich zamkniętych granicach.
1 miesiąc temu / Marzena
 
Juz dawno sami powinnismy to zrobic, a jak teraz chca nam jeszcze w tym pomoc, to skorzystajmy z oferty!!! Juz w jednym zwiazku bylismy, niestety z duza strata dla nas, wiec madrzejsi ta nauka, wyjdzmy z tego nowego zwiazku republik europejskich, poki jeszcze nie za pozno!!!
2 miesiące temu / Dan
 
Panir Rute a gdzie maska a gdzie turban ?
2 miesiące temu / eeeeee
 
W komentarzach zachwyt i sny o Trójmorzu haha. Z kim? Z Węgrami? Oni morza je mają; a pozostałe kraje centralnej i wschodniej Europy we wspólnocie chcą zostać i zostaną. Skończymy jak Serbia na Bałkanach. Znienawidzona przez sąsiadów, izolowana i bratajaca się tylko z ... Rosją.
2 miesiące temu / Realista
 
Jeśli taka wola Boża, to niech się tak stanie już jutro!!!
2 miesiące temu / Grzegorz
 
Przypomina się scena skazania na śmierć Pana Jezusa przez Sanhedryn. Najwyższy arcykapłan powiedział wówczas, że lepiej będzie dla narodu, gdy jeden Człowiek umrze. Analogia narzuca się się sama. Ten biedny polityk z Holandii nie rozumie, że taki projekt, to początek drogi w kierunku tragedii jego krau i całej zresztą UE. Bowiem ta jego praworządność o nic innego jak sprzeciw wobec Boga...
2 miesiące temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.