DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Premier Cameron: jeśli Wielka Brytania chce bronić politycznych interesów Izraela musi pozostać w UE

Premier Cameron: jeśli Wielka Brytania chce bronić politycznych interesów Izraela musi pozostać w UE
Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron fot.POOL/Reuters/FORUM

David Cameron tuż przed referendum w sprawie Brexitu, na obiedzie z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii przekonywał, że jego kraj musi pozostać w UE, aby pilnować interesów Izraela. Uderzył także w „nietolerancyjną” kampanią partii eurodeputowanego Nigela Farage’a.


Poprzez obecność w UE wpływy Wielkiej Brytanii uległy wzmocnieniu w kwestiach dot. gospodarki, zmian klimatycznych i polityki wobec Iranu – stwierdził brytyjski premier.

 

Przemawiając na dorocznym obiedzie Jewish Care, który kosztował ponad 5,1 mln funtów, Cameron pytał: - Kiedy walczymy z terroryzmem i ekstremizmem islamistów, to lepiej to robić na własną rękę czy też walczyć wspólnie z naszymi europejskimi partnerami? Kiedy Europa dyskutuje swoją postawę wobec Izraela, to chcecie Wielkiej Brytanii – największego przyjaciela Izraela – w Unii, aby przeciwstawić się bojkotowi, czy też wolicie być poza UE razem z nami, bezsilni wobec przebiegu rozmów?


Premier mówił o "miłości" do swojego kraju. Dodał, że brytyjska społeczność żydowska jest jedną z najbardziej patriotycznych wspólnot na Wyspach. Wspominał o Winstonie Churchillu, który podjął trudną i „jedną z najważniejszych decyzji w historii Wielkiej Brytanii, gdy zdecydował się walczyć z Hitlerem".

 

Brytyjski lider ostro zaatakował kampanię prowadzoną przez partię UKP, chcącej wyjścia Brytyjczyków z UE. Cameron potępił plakat „Breakimg Point,” przedstawiający imigrantów zalewających Europę. Rzekomo nawiązuje on do faszystowskich zdjęć z lat. 30. ub. wieku.

 

- Kiedy patrzę na ten plakat, na którym stoi Nigel Farage, domagający się opuszczenia UE, widzę przeciwieństwo wszystkiego, co sprawia, że nasz kraj jest wielki – powiedział Cameron do tysiąca gości zgromadzonych w Grosvenor House Hotel. - Jestem dumny, że Wielka Brytania jest domem dla ludzi, którzy uciekli przed prześladowaniami, w tym dla tych, którzy uciekli przed nazistami i rosyjskimi pogromami. Trzeba powiedzieć Farage’owi i jego kampanii podziałów oraz nietolerancji: nie chcemy twojej wizji Wielkiej Brytanii. Nie chcemy tego, co nam sprzedajesz. Nie chcemy tego rodzaju kraju dla nas samych i naszych wnuków – dodał.

 

Premier zastrzegł, że konieczna jest walka z wszelkimi przejawami nienawiści. Ubolewał nad wzrostem antysemityzmu na świecie i w Wielkiej Brytanii. – Nie mogę znieść faktu, że ta plaga powróciła do tego świata, a szczególnie w naszym kraju. Obiecuję wyplenić wszelkie przejawy antysemityzmu,  począwszy od wypowiedzi polityków aż po obraźliwe graffiti na ścianach synagog i domów. Tak długo, jak będą premierem, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby się jej pozbyć – obiecał. Cameron co roku będzie przeznaczał na ten cel 10 mln funtów.

 

W swojej przemowie, lider Wielkiej Brytanii zapewnił ambasadora Izraela Marka Regeva, że zaangażowanie Wielkiej Brytanii w bezpieczeństwo Izraela jest „niezbywalne.” - Zawsze będę walczyć o prawo i obowiązek Izraela do obrony swoich obywateli. Jest to norma, wynikająca z prawa międzynarodowego, z naturalnej sprawiedliwości i fundamentalnej moralności. Nigdy nie opowiem się za bojkotem państwa Izrael – deklarował Cameron.

 

Premier pochwalił pracowników i wolontariuszy żydowskiej organizacji charytatywnej Jewish Care, mówiąc, że są "najlepszą wspólnotą żydowską i najlepszymi Brytyjczykami.” - Kocham Was. Kocham Was wszystkich indywidualnie – mówił -  Kocham Jewish Care i wszystko, co robicie. Nie zostawiacie  tego rządowi. Pomagacie innym. To jest wielka aktywna wspólnota.Źródło: timesofisrel.com., AS.

 

 

 


DATA: 2016-06-23 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W. Brytania ewidentnie nie chce bronic interesow Izraela. Obowiazek ten przejmie radosnie PiS bo nie mozna Izraela pozostawic bez pomocy w UE.
ponad 4 lata temu / Faszysta
 
Jednym z powodów odwrócenia się Anglii od Unii była sprawa imigrantów.. Niech będzie to ostrzeżeniem dla biskupów, którzy chcą tworzyć korytarz powietrzny i sprowadzać samolotami do Polski islamistów. Polacy nie chcą islamistów w Polsce.!!! i niech biskupi o tym pamiętają.
ponad 4 lata temu / Damian
 
Chociaż Cameron wydaje się być szalonym,to nasz Kaczyński jest taki sam.Przed kilku laty na spotkaniu z żydami w izraelu powiedział niemal to samo!Naturalnie można to obejrzeć na YT.
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
EU zmieniła się w darmozjadów i instrument drenażu narodów.Dlatego najpierw BREXIT,potem POLEXIT.
ponad 4 lata temu / gość
 
no a ja myślał, że taki poważny kraj jak Wlk. Brytania to zawsze i wszędzie broniła swoich interesów, a choćby i politycznych; to pokazuje, że programy w szkołach, a nawet i w żłobkach, i w przedszkolach trzeba napisać od nowa;
ponad 4 lata temu / JARO
 
Jak Cameron myślą (bądź muszą tak myśleć) inni przywódcy państw, bo tak jest skonstruowane sito wyborcze. I tylko w przypadkach ekstremalnych, jak Brexit, przekazują to otwartym tekstem ludowi. Spytajcie choćby PAD, zapalającego świeczki.
ponad 4 lata temu / cibail
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.