DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2018 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Premier Bułgarii: Donald Tusk nie powinien ingerować w politykę polskiego rządu

Premier Bułgarii: Donald Tusk nie powinien ingerować w politykę polskiego rządu
Premier Bułgarii Bojko Borisow, fot. REUTERS/OgnenTeofilovski

Podczas rozmowy premiera Bułgarii Bojko Borisowa z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem pojawił się także komentarz poświęcony polityce prowadzonej przez polski rząd. Zdaniem Borisowa, Tusk nie powinien ingerować w wewnętrzne sprawy Polski. Premier Bułgarii podkreślił, że politycy należący do formacji EPP powinni pozostać w tej sprawę bezstronni.

 

Do spotkania pomiędzy bułgarskim premierem a szefem Rady Europejskiej doszło w Sofii podczas inauguracji przewodnictwa Bułgarii w Unii Europejskiej. Jak relacjonuje portal Politico.eu, podczas rozmowy Bojko Borisow miał powiedzieć, że Donald Tusk nie powinien ingerować w wewnętrze sprawy polityki prowadzonej przez rząd PiS. Podkreślił przy tym, że politycy należący do europejskiej frakcji EPP powinni zachowywać się bezstronnie. – Politycy należący do jednej rodziny centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej są przyjaciółmi, ale musimy zachować bezstronność i neutralność – powiedział.

 

Borisow odniósł się również do kwestii uruchomienia przez Komisję Europejską art.7, który może w konsekwencji doprowadzić do ukarania Polski za „łamanie praworządności”. Premier Bułgarii podkreślił, że bardzo trudno stwierdzić czy do tego rzeczywiście doszło. Dodał, że „rządy prawa muszą być mierzone według jasno określonych kryteriów”. – Nie mogę powiedzieć, że nasi polscy przyjaciele nie przestrzegają praworządności. To bardzo trudne do ustalenia. Zawsze jak chce się kogoś urazić, sięga się po praworządność – powiedział Bojko Borisow.

 

Premier Bułgarii wyraził również nadzieję, że europejscy politycy nie będą musieli się pochylać nad kwestią ukarania Polski, ponieważ wszystkie nieścisłości zostanę wcześniej wyjaśnione. – Gdy rozmawiałem z polskim premierem, zostałem zapewniony, że Polska zrobi wszystko co w jej mocy, aby sprawa art 7. nie trafiła na posiedzenie Rady. To byłby bardzo niebezpieczny precedens. Powinniśmy znaleźć rozwiązanie, zanim do tego dojdzie – tłumaczy Borisow.

 

 

Źródło: wprost.pl, politico.eu, tvp.info

WMa

 

 

 

 

 


DATA: 2018-01-12 18:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze powiedział.
6 miesięcy temu / Aldona
 
Dobry i madry prezydent czy premier nigdy nie jest zly.
6 miesięcy temu / Ivanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.