DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Premier Beata Szydło o tekście „Nowi europejscy faszyści”: zbudowany na oszczerstwach i kłamstwach

Premier Beata Szydło o tekście „Nowi europejscy faszyści”: zbudowany na oszczerstwach i kłamstwach
Fot: Krystian Maj/FORUM

Szefowa rządu skomentowała ostatni tekst „Nowi europejscy faszyści” autorstwa laureata Pulitzera Chrisa Hedges'a. Jak podkreśliła premier „jest to artykuł zbudowany na oczywistych oszczerstwach i kłamstwach”.  

 

- Jesteśmy zdecydowani na to, żeby wszelkie przejawy ataku na państwo polskie oczywiście w odpowiedni sposób komentować i MSZ zdecydowanie zawsze podejmuje takie kroki, natomiast zastanawiamy się, czy ten tekst jest tego wart - stwierdziła Beata Szydło. - Zakładam, że być może jest to jakaś inspiracja ze strony polityków, którzy nie życzą dobrze państwu polskiemu - podkreśliła premier.


W opinii autora tekstu „Nowi europejscy faszyści” PiS szybko wycofuje prawa konstytucyjne, a także blokuje w państwowych mediach informacje o zanikającej opozycji politycznej, w szczególności Komitecie Obrony Demokracji, który organizował liczne demonstracje w proteście wobec działań rządu.


„PiS bezwstydnie wykorzystuje szkoły i stacje radiowe do głoszenia wściekłej propagandy. Państwowa radiofonia i telewizja – które partia oczyściła z ponad 100 pracowników – obróciła niedawną krytykę ataku polskiego rządu na wymiar sprawiedliwości ze strony prezydenta Baracka Obamy - w pochwałę polskiej demokracji. Ponadto rządząca partia zmusiła państwowe instytucje do rezygnacji z prenumeraty Gazety Wyborczej i wywarła presję na dystrybutorów w całym kraju, by nie wyświetlano ani nie sprzedawano egzemplarzy gazety” - napisał Chris Hedges.


Zdaniem Hedgesa „Jarosław Kaczyński, założyciel i szef partii władzy, rządzi Polską jak prywatnym lennem”.


Na poparcie swych tez autor cytuje opinie wypowiedzi-biadolenia... wicenaczelnych „Gazety Wyborczej” Piotra Stasińskiego i Jarosława Kurskiego.

 

 

Źródło: TVP Info/Rzeczpospolita

luk

 

 

 

 


DATA: 2016-07-27 12:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wytoczyć proces o zniesławienie i zażądać milionowych odszkodowań od: GW, New York Times, Russia Today i wszystkich mediów, które rozpowszechniają nieprawdziwe, kłamliwe informacje n.t. Polski i jej władz. Dobrze, że ta młodzież, która przyjechała do Polski na ŚDM wróci do swoich domów i powie jak jest naprawdę.
ponad 3 lata temu / Piotr z Wrocławia
 
Czy jest pan "agentem" Jerzego Urbana, skoro nazywa pan ludobójstwo katyńskie "miłosierną śmiercią strzałem z nagana w tył głowy"? Widać że to pan jest rzeczywistym podżegaczem i dostawcą fałszywych informacji z "Nie". Sowieckim tępakom jak widać wystarczy jedno źródło, a współpraca autora z Russia Today, która jest faktem, nie ma dla nich znaczenia. Propaganda na całego.
ponad 3 lata temu / do Stefan
 
To p.Szydło nie umie wytłumaczyć co to jest faszyzm? Cieniutko..
ponad 3 lata temu / cieniutko
 
@Sylwester. Czy jest pan "agentem" Michnika? Proszę nie odwracać uwagi od rzeczywistych podżegaczy i dostawców fałszywych informacji z Gazety Wybiórczej(która nota bene kiedyś miłowała Putina, a teraz ramię w ramię z PiS-em pluje na Ruskich). Tępakom z USA jak widać wystarczy jedno źródło. Nasze durne media (niby po dobrej zmianie) podkreślają współpracę autora z Russia Today, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie, a jakieś "Demostenesy" te bzdury powielają. Tymczasem Ukry (tzn. Ukraińcy), ludzie pokroju i mentalności Moskali, są pod specjalną ochroną, że niby "bracia". A Ruskie już nie? Ci przynajmniej fundowali Polakom miłosierną śmierć strzałem z nagana w tył głowy, flaków widłami nie wypruwali, nie rżnęli ciężarnych piłą i nie krzyżowali dzieci. Propaganda na całego. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Chris Hedges prowadzi pro-sowiecką propagandę. Za prezydentury Obamy jest mu łatwo. Za prezydentury jego następczyni albo następcy (wszystko jedno) będzie jeszcze łatwiej. Około 20 lat temu w amerykańskim czasopiśmie "Executive Intelligence Review" można było znaleźć reportaż z Białorusi przedstawiający Armię Krajową jako kolaborantów Trzeciej Rzeszy. Wizerunek "faszystowskiej Polski" z lat trzydziestych (tak, PRZED 1939 rokiem!), wymyślony pod auspicjami Stalina, nadal jest hodowany, nawet w USA. W imię tego wizerunku komunistyczny poseł w brytyjskiej Izbie Gmin zaraz po II wojnie światowej domagał się, aby deportować zdemobilizowanych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie do Polski tzw. Ludowej, żeby ta owych "faszystów" ukarała.
ponad 3 lata temu / Jakub Stein
 
Kura a\'la Soros- podano do stołu
ponad 3 lata temu / stanKo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.