DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Premier Beata Szydło o aborcyjnym sporze: musieliśmy wyciszyć emocje

Premier Beata Szydło o aborcyjnym sporze: musieliśmy wyciszyć emocje

Podgrzewanie ogromnych emocji i budowanie sporu politycznego na bardzo wrażliwym temacie, jakim jest aborcja, spowodowało, że musieliśmy wyciszyć emocje – mówiła w TVP Info premier Beata Szydło.

 

W rozmowie z szefową rządu poruszono m. in. temat odrzucenia obywatelskiego projektu wprowadzającego pełną ochronę życia nienarodzonych. - Projekt obywatelski, który trafił do Sejmu, rzeczywiście nie znalazł uznania większości parlamentarnej. Dla mnie najistotniejsze jest, by przygotować program, który da gwarancje wszystkim mamom, które mają tzw. trudną ciążę, by decydowały się urodzić dziecko. przygotowujemy rządowy program „Za życiem”, który otoczy opieką kobiety w ciąży i gdy urodzą. Chcemy pokazać, że jest alternatywa, że można otoczyć opieką kobietę i dziecko - zapowiedziała Beata Szydło.

 

Premier zwróciła uwagę na szkodliwe dla społeczeństw podgrzewanie sporu wokół aborcji. - Podgrzewanie ogromnych emocji i budowanie sporu politycznego na bardzo wrażliwym temacie, jakim jest aborcja, spowodowało, że musieliśmy wyciszyć emocje. Są one zbyt mocno rozbudzone, a niektóre ugrupowania polityczne chcą w sposób cyniczny to wykorzystać. Dlatego zdecydowaliśmy się, by przede wszystkim stworzyć alternatywę, czyli nasz program – powiedziała.

 

Jak podkreśliła, tłumacząc powody odrzucenia w pierwszym czytaniu proaborcyjnego projektu środowisk feministycznych, „klub Prawa i Sprawiedliwości nigdy w sprawie sumienia nie stosuje dyscypliny i wynikiem tego, było odrzucenie tego drugiego projektu. Część naszych koleżanek i kolegów nie zdecydowało się, by tak mocno liberalny projekt znalazł się w komisji".

 

 

Źródło: TVP Info

luk

 

 
DATA: 2016-10-10 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uzupełnienie do ostatniego postu. Post był przeznaczony dla tych, którzy wątpią w mój sukces. Po jego przeczytaniu już nie powinni mieć wątpliwości.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Od haniebnego głosowania pisielców we czwartek, zamordowano do dzisiaj - statystycznie rzecz ujmując - 12 bezbronnych dzieci, w łonach dzieciobójczyń. Rząd ma program, jak go ujrzymy za pół roku, można go nazwać "500 minus", bo żywcem porwanych na strzępy, zgniecionych, wyssanych, do tego czasu zostanie ok. 500 istnień. Nie wysilajcie się! - Bóg wam już nie błogosławi. Chyba ustały też modlitwy w kraju, za rząd en bloc, czy wybranych ministrów.
ponad 3 lata temu / Rzymianin
 
Wyliczanie cudzych grzechów wygląda na dostrzeganie źdźbła w oku bliźniego. A co z belką w oku Stormera? 8-)
ponad 3 lata temu / @Stormer
 
Do Tomasza nie podszywaj się zmień nic.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Pani premier, matka kapłana odrzucająca projekt przeciw aborcji w imię czego? Dla mnie to szczyt hipokryzji i zakłamania.
ponad 3 lata temu / Anka
 
"klub Prawa i Sprawiedliwości nigdy w sprawie sumienia nie stosuje dyscypliny" - a, to pewnie dlatego Kaczyński spotkał się ze swoimi posłami tuż przed głosowaniem - żeby im przypomnieć, że nie ma dyscypliny i stanowczo oświadczyć, że nie powie im, jak mają głosować...
ponad 3 lata temu / cristero
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.