DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Premier Beata Szydło: nigdy nie zgodzę się na wpuszczenie groźnych imigrantów

Premier Beata Szydło: nigdy nie zgodzę się na wpuszczenie groźnych imigrantów
Fot: Krystian Maj/FORUM

Rząd, pod moim przewodnictwem, nigdy nie zgodzi się na przyjęcie niebezpiecznych uchodźców. Polityka migracyjna jest wewnętrzną sprawą państwa i nie zgodzimy się na narzucone decyzje – powiedziała premier Szydło w wywiadzie udzielonym TV Republika.

 

Premier Beata Szydło był gościem specjalnym Doroty Kani oraz Ryszarda Gromadzkiego. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.: pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice, konieczność przeprowadzenia reformy sądownictwa oraz kwestia relokacji imigrantów.

 

Goszcząca w TV Republika premier zapewniła, że „bezpieczeństwo obywateli jest najważniejsze i aktualnie jesteśmy krajem bezpiecznym”. – Nie ma w Polsce zagrożenia terrorystycznego – podkreśliła Beata Szydło.

 

Zdaniem szefowej rządu „przywódcy UE w duchu przyznają nam rację, ale siedzą cicho pod stołem. W Warszawie można bezpiecznie wsiąść do metra, czy spacerować po Starym Mieście. Zazdroszczą nam!”.

 

Premier skomentowała również medialne doniesienia o konflikcie między szefem MON, a prezydentem. – Wierzę w to, że Antoni Macierewicz i Andrzej Duda osiągną porozumienie. Nie damy się podzielić. Nie ma kłótni, są tylko różnice w zdaniu, w godnej sprawie polskiego państwa prawa – mówiła Beata Szydło.

 

W rozmowie pojawił się również wątek reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zdaniem premier nie będzie ona miała sensu „jeśli nie będzie ona stanowcza i kompletna”. – Potrzebna nam kompletna reforma! Oczekujemy, że reforma będzie opierała się na trzech filarach. Demokratyzacja, nowe kadry ludzi (bez niegodnej przeszłości) oraz system dyscyplinowania sędziów to rzeczy, na których nam zależy najbardziej. System ma być dla obywateli, nie dla sędziów. Oczekuję, że takie rozwiązania w projekcie prezydenta się znajdą – mówiła. 

 

 

Źródło: TV Republika

luk
DATA: 2017-08-25 14:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cieszę się, ze ktoś myśli o nas Polakach jak P. Premier Szydło ???? Wierze w katolickie wartości, tylko one nam pozostały i wspieram całym sercem ??
ponad 3 lata temu / iwokal
 
Sama przejawiasz antykatolicką obsesję, kłamiąc że katolikom chodzi o kolor skóry. Chodzi o wyznanie. Nie wolno przyjmować muzułmanów, gdyż oni są śmiertelnym zagrożeniem dla katolików. Ilu muzułmanów przyjęłaś do swojego domu? Nikogo? No to na co czekasz? Ugość ich, żadnych wykluczeń! Owszem, cierpiącym wskutek wojny należy pomóc - dać im jeść, dach nad głową itp. Ale dlaczego w Polsce, a nie w pobliżu ich miejsca zamieszkania? Katolicy właśnie tak pomagają, wspierając finansowo pomoc dla krajów ogarniętych wojną.
ponad 3 lata temu / do Elka
 
A jak moi bracia w wierze (jestem katoliczką) w kontekście przesłania Chrystusa i JPII "Nie lękajcie się" wytłumaczycie swój obsesyjny lęk przed imigrantami o barwie skóry innej niż biała? Ja rozumiem powyższe słowa tak, że zawsze należy postępować zgodnie z przykazaniami i nigdy się wtedy nie bać. Przykazanie brzmi: "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego". Kropka. Żadnych wykluczeń. Czy jesteście w stanie okazać miłosierdzie tym biednym uchodźcom, przeprawiającym się przez morze, ze strachu przed wojną? Czy naprawdę sądzicie, że powinniśmy im pozwolić utonąć. Czy chcecie aby to Was dotyczyły słowa: "Byłem głodny, a nie daliście mi jeść (...) Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili."? Ludzie, Katolicy, opamiętajcie się, póki czas...
ponad 3 lata temu / Elka
 
Zgadzam się z panią i tak trzymać
ponad 3 lata temu / makx
 
"Niebezpieczny uchodźca" to nic nie znaczący slogan. "Nigdy nie zgodzę się na przyjęcie do Polski żadnego muzułmańskiego uchodźcy czy imigranta" - to jest jasna informacja.
ponad 3 lata temu / agricola
 
Pani Premier mówi, że nie zgodzi się na przyjęcie uchodźców (groźnych). Ma na myśli sprzeciw wobec zarządzonej przez Unię Europejską przymusowej relokacji 160 tys. uchodźców czekających we Włoszech, z czego na Polskę przypada 7 tys. Pani Premier sprzeciwia się więc przyjęciu tych 7 tys. uchodźców. A Polacy rozumieją, bo tak Pani Premier to formułuje, żeby tak rozumieli, że chodzi o JAKICHKOLWIEK uchodźców. Niestety, to nie jest prawda. Chodzi tylko o tych 7 tysięcy. Pani Premier nie sprzeciwia się docieraniu do naszego kraju innych uchodźców, w szczególności przez tzw. korytarze humanitarne, jakie organizuje Caritas za namową papieża i zgodą polskich biskupów. Zastanawiamy się, skąd się bierze coraz więcej na naszych ulicach śniadych obcokrajowców i kobiet opatulonych od stóp do głowy. Jeśli dobrze zrozumiemy, co Pani Premier mówi, to to też zrozumiemy. I rolę, jaką odgrywa w tym wszystkim Kościół Katolicki.
ponad 3 lata temu / kazjod
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.