DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Premier Beata Szydło: budżet jest legalny! Każdy, kto twierdzi inaczej, sieje zamęt

Premier Beata Szydło: budżet jest legalny! Każdy, kto twierdzi inaczej, sieje zamęt
fot. Krystian Maj / Forum

Opozycja chce cały czas wzniecać wiatr. Zastosowała właśnie taką metodę. Od początku posiedzenia miały miejsce próby prowokacji, należy się zastanowić, dlaczego? – mówiła w „Gościu Wiadomości” Beata Szydło.

 

- Dziś rządzi w Polsce ekipa, która dba o grosz publiczny, która potrafi uszczelnić system podatkowy – powiedziała w „Gościu Wiadomości” Beata Szydło. Jak zauważyła „opozycja mówiła, że na pewno nie damy rady, że pieniędzy zabraknie. A okazało się, że jesteśmy w stanie nasze projekty zrealizować, ale i zrobiliśmy wiele więcej, niż planowaliśmy”. Goszcząca w TVP Info premier podkreśliła wielokrotnie, że „budżet jest legalny”.

 

- Budżet, który stał się zarzewiem do protestu PO i Nowoczesnej jest budżetem uchwalonym zgodnie z prawem, przyjętym zgodnie z regułami, które wskazują ustawy. Pan marszałek Kuchciński przeprowadził to posiedzenie zgodnie z regulaminem Sejmu, nie zostały złamane żadne przepisy - przekonywała w TVP Info premier Beata Szydło.

 

- Opozycja chce cały czas wzniecać wiatr. Zastosowała właśnie taką metodę. Od początku posiedzenia miały miejsce próby prowokacji, należy się zastanowić, dlaczego? – dodała.

 

Premier Szydło wyraziła zadowolenie z zakończenia sejmowego protestu części klubów opozycyjnych. - Cieszę się, że doszło do otrzeźwienia ze strony opozycji. PO i Nowoczesna mają, mam nadzieję, wolę do pracy, a nie zajmowania się protestami – powiedziała.

 

Szefowa rządu nie szczędziła krytycznych słów pod adresem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Były premier stwierdził ostatnio, że jeśli do budżetu będą zastrzeżenia, Polska może mieć kłopoty z unijnymi dotacjami. – Donald Tusk wpisuje się w retorykę tych polityków, którzy próbują siać zamęt i niepokój. On kiedyś powiedział o sobie, że jest przede wszystkim urzędnikiem brukselskim i nie będzie ingerować w sprawy polskie. Kiedy trzeba było Polsce pomagać, jego głosu nie słyszeliśmy, teraz, nie wiadomo z jakich powodów, zaczyna coraz bardziej interesować się Polską, ale takie wypowiedzi nam szkodzą – zauważyła Szydło.

 

 

Źródło: tvp.info

luk

 

 

 


DATA: 2017-01-13 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marian Piłka "Manipulacja"
ponad 3 lata temu / szukać
 
@JARO - Dobrze mówisz. A o tym, jak się "uszczelnia" system podatkowy to przekonaliśmy się ostatnio przy okazji zatrzymania zwrotów VAT-u. Zdaje się wg. zasady "lepiej skrzywdzić dziesięciu niewinnych, niż przeoczyć jednego winnego".
ponad 3 lata temu / sceptyk
 
Pewnie, kto by się interesował drobiazgami w rodzaju rekordowego deficytu, kiedy cały Naród emocjonuje się fundamentalnym sporem o rzeczywistą liczbę kolumn w Sali Kolumnowej.
ponad 3 lata temu / pewnie
 
"- Dziś rządzi w Polsce ekipa, która dba o grosz publiczny, która potrafi uszczelnić system podatkowy" - czy aby na pewno pani Premier? i Pani to tak bez zająknięcia powiedziała? no, no, cho, cho; jak to się ma do deklaracji, że z uszczelnienia wpływa (czy czasem nie wypływa?) coraz więcej kasy, a i tak trzeba dalej nas, do tego bez żadnej naszej zgody, a wręcz naszego sprzeciwu, zadłużać na kilka pokoleń w przód? czy ci co nas zadłużają bez naszej zgody zapłacą chociaż odsetki od tego zadłużenia? pytań coraz więcej;
ponad 3 lata temu / JARO
 
PO i Nowoczesna wykonują na kolanach polecenia UE aby obalić wybrany demokratycznie rząd Pani premier Szydło, który konsekwentnie odmawia przyjęcia tysięcy a może i milionów muzułmanów z Afryki i Azji , którzy najeżdżają Europę. Popieram całkowicie decyzje rządu PiS aby nie przyjmować muzułmanów do Polski bo będzie tak jak we Francji i Niemczech. Polacy na emigracji muszą ciężko pracować na swoje utrzymanie a muzułmanie liczą tylko na socjal, a do pracy się nie garną.Lepiej opuścić UE niż przyjmować do Polski muzułmanów na socjal.
ponad 3 lata temu / cichy
 
Posłowie okupujący mównicę powinni być przez marszałka sejmu wyrugowani z sali sejmowej i do tego służy straż marszałkowska, na którą podatnicy płacą całkiem sporo kasy a wyrugowani posłowie powinni mieć obniżone wynagrodzenie. O tym mówi regulamin sejmu i wykonać to było obowiązkiem marszałka. Poza tym, posłowie mogli głosować, bo stanowiska do głosowania nie były "okupowane" i.t. d. W sali kolumnowej była tylko "wybrana" część posłów-SKANDAL- był chaos i rozgardiasz, nie ma videorejestracji kto co robił i jak głosował-SKANDAL posłowie siedzieli do siebie plecami-SKANDAL - nie było komisji skrutacyjnej-SKANDAL- nie było IMIENNEGO głosowania -SKANDAL- i to jest NIELEGALNE, w sprawie tak pryncypialnej jak kolejne zadłużanie społeczeństwa i jest głosowanie jakieś "sektorowe" i nie wiadomo kto personalnie odpowiada za przegłosowanie tego budżetu -i to jest dopiero SKANDAL! i.t.d. Państwo BEZPRAWIA!!!!!!!! Żądamy IMIENNEJ listy głosowania, tak było zawsze!!!!!
ponad 3 lata temu / Elzbieta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.