DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Premier Babisz musi odejść? W Pradze odbyła się ćwierćmilionowa antyrządowa manifestacja

Premier Babisz musi odejść? W Pradze odbyła się ćwierćmilionowa antyrządowa manifestacja
Zdjęcie ilustracyjne Martin Strachoň / Wikimedia Commons. [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
#CZECHY    #PRAGA    #RZĄD    #BABISZ    #PREMIER    #DEMONSTRACJA

Antyrządowe manifestacje w Czechach przybierają na sile. W minioną niedzielę na ulice Pragi wyszło ponad 258 tys. osób, domagając się dymisji premiera Andreja Babisza i minister sprawiedliwości Marie Beneszovej. Koordynatorem akcji jest inicjatywa „Milion chwil dla demokracji”, której przedstawiciele zapewniają, że nie zamierzają stać się ruchem politycznym.

 

Demonstracja zgromadziła najwięcej ludzi od upadku komunizmu w 1989 r. – wówczas demonstrowało 800 tys. osób, w kolejnych latach liczny był też protest związkowców z 2012 roku, w którym uczestniczyło 150 tys. osób.

 

Niedzielną demonstrację rozpoczęło przypomnienie słów pierwszego prezydenta Czechosłowacji Tomasza Masaryka, który mówił, że nie można rozróżniać między moralnością małą i dużą, a człowiek, który kłamie i oszukuje w życiu publicznym, postępuje tak samo w życiu prywatnym.

Ta ocena odnoszona jest do poczynań premiera Babisza. Policja zwróciła się z wnioskiem o postawienie premierowi zarzutów związanych z podejrzanym wyłudzeniem dotacji unijnych. To wtedy stanowisko stracił minister sprawiedliwości Jan Knieżinek. Zastąpiła go osoba ze środowiska Babisza - Marie Beneszova. Czesi chcą dymisji polityków. Koloryt sprawie nadają wyniki audytu Komisji Europejskiej, która oceniając działalność Babisza jako premiera i przedsiębiorcy wskazała na możliwy konflikt interesów.

 

Premier w wydanym oświadczeniu odrzucił zarzuty dotyczące wpływania na niezależność wymiaru sprawiedliwości przez niego lub jego rząd, a odnosząc się do demonstracji wskazał, że ludzie mogą swobodnie protestować i wyrażać poglądy.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-06-24 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ollek: Akurat tak się składa, że ateizm też jest wiarą w nie-istnienie Boga. Niestety ale, wiara w teoryjki darwinowskie jest już totalną głupotą kto jest przeciw niech sobie poszuka jak dawno temu ją wyśmiano i naukowo obalono.
10 miesięcy temu / Niktoś
 
Ano... Uprchliky vitejte, naćky tachnejte... Znaczy wszystko w stronę nowoczesności...
10 miesięcy temu / jac
 
@ollek: mieszkasz w Republice Czeskiej?
10 miesięcy temu / nie
 
@nie Ateistyczny,czyli głupi? Twoim zdaniem tylko osoby wierzące są mądre? Ciekawy punkt widzenia. Powiedz mi więc,dlaczego ateistyczna Republika Czeska jest lepszym miejscem do życia,inwestowania,rozwijania się,niż Polska,gdzie 80-90 procent ludzi jest wierzących?
11 miesięcy temu / ollek
 
W czasie protestu pojawil sie przekaz, ze "Czesi nie chcą u siebie drugiej Polski". Ciekawa sprawa, cos mowi o organizatorach i sponsorach imprezy.
11 miesięcy temu / takitam
 
@Aha: ateistyczny, czyli głupi i nowoczesny.
11 miesięcy temu / nie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.