DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Premier Australii przeciw „włączającej polityce gender” w sporcie

Premier Australii przeciw „włączającej polityce gender” w sporcie
REUTERS/Phil Noble / FORUM
#GENDER    #AUSTRALIA    #LGBT    #DYSKRYMINACJA    #SPORT

Cricket Australia (CA) ustaliło nowe zasady polityki mającej na celu uczynienie sportu „włączającym” dla osób transseksualnych i „zróżnicowanych pod względem płci”. Premier Scott Morrison skrytykował nowe wytyczne, uznając, za „mistyfikacje”.

 

W czwartek CA wydało dwa rozporządzenia. Jedno określało zasady dotyczące krykieta „Elite”, które według władz Cricket Australia były ściśle zgodne z wytycznymi Międzynarodowej Rady Krykieta z 2017 r. i drugie rozporządzenie dotyczące Community Cricket.

 

Podczas gdy polityka dotycząca „elitarnego” krykieta wymaga, aby kobiety-transseksualiści obniżyli poziom testosteronu w ciągu 12 miesięcy, by móc konkurować w krykiecie kobiet, polityka „wspólnotowa” wymaga jedynie określenia „tożsamości płciowej”.

 

W mediach społecznościowych nastąpiła natychmiastowa reakcja. Padły ciężkie zarzuty pod adresem władz Cricket Australia, które wskutek promowania postępowych zasad, de facto niszczą krykiet kobiecy.

 

Zareagował także premier Morrison, który w wywiadzie radiowym z konserwatywnym ekspertem Alanem Jonesem w piątek zasugerował, że obowiązkowe zasady są niepotrzebne, przynajmniej na poziomie oddolnym.

 

– Myślę, że dość ciężko jest ująć to dość łagodnie – komentował szef rządu federalnego w stacji radiowej 2 GB w Sydney. – Myślę, że to bardzo delikatna kwestia. Muszę sprawić, by Cricket Australia zrozumiał, że jest to bardzo złe podejście do lokalnego sportu, i myślę, że istnieją znacznie bardziej praktyczne sposoby radzenia sobie z tymi problemami niż tego rodzaju dosadne obowiązkowe wytyczne – zasugerował.

 

– Jestem pewien, że te kwestie zostały już dość ostrożnie i praktycznie rozwiązane na poziomie klubowym, dlatego zastanawianie się nad tym, dlaczego istnieje taka potrzeba dosadnej regulacji, jest dla mnie tajemnicze – komentował.

 

Inicjatywa polityczna CA była następstwem wprowadzenia w zeszłym miesiącu przez Sport Australia wytycznych włączających mniejszości seksualne do sportu zawodowego pt. „Trans and Gender Diverse Inclusion”, która dotyczy wszystkich klubów i dyscyplin sportowych w tym kraju.

 

Włączenie transseksualnych sportowców do elitarnego sportu kobiet stało się przedmiotem ogromnych kontrowersji. Wskazuje się, że ktoś kto się urodził jako mężczyzna, ale później stwierdził, że chce być kobietą, ma już na starcie w rywalizacji z kobietami ogromną przewagę i jest to zwyczajnie nieuczciwe.

 

Zwolennicy włączenia osób transseksualnych uważają, że „proces zmiany płci” znacznie zmniejsza tę przewagę, a fizyczne różnice między sportowcami tej samej płci i tak sprawiają, że nigdy nie ma naprawdę równych szans w rywalizacji.

 

W opracowaniu nowych wytycznych miał uczestniczyć transseksualista Hannah Mouncey, który stwierdził, że ustanowiono nowe standardy dla sportowców zawodowych. Uważa, że nowa polityka jest „najlepszą na świecie”. Zebrano bowiem „wszystkie najlepsze elementy innych wytycznych i stworzono taką politykę, która jest specyficzna dla krykieta”.

 

– Musi istnieć elitarna ścieżka dla osób transseksualnych i różnorodnych płciowo. To jest coś, czego nie należy odmawiać komuś tylko dlatego, że jest inny – komentował.

 

Premier Morrison zwracał uwagę, że nowe wytyczne de facto pozbawiają władzy kluby lokalne, ponieważ to transseksualiści będą decydować, czy chcą grać w klubie męskim czy kobiecym.

 

Morrison był „zdziwiony” tym, co nazwał  zarządzeniem sportem za pomocą „młota” przez Cricket Australia. Wytyczne stanowią, że gracze transseksualni lub różniący się pod względem płci, chcący konkurować w kategorii elitarnej krykieta kobiet muszą mieć stężenie testosteronu w surowicy poniżej 10 nanomoli na litr w sposób ciągły przez minimum 12 miesięcy.

 

Kevin Roberts, dyrektor generalny Cricket Australia zapewnia, że w krykiecie nie ma miejsca na „dyskryminację”.

 

Źródło: reutetes.com / thewest.com.au

AS


DATA: 2019-08-09 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taki strój dla ''rowerzystów''
3 miesiące temu / andrzej
 
Oglądanie mężczyzn rywalizujących z kobietami będzie po prostu nudne, także sami kopią sobie ekonomiczny dołek. Ale skoro tego właśnie wymaga "mądrość etapu"...
3 miesiące temu / sp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.