DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Precz z satanistycznym koncertem w Piekarach Śląskich – wspaniała inicjatywa proboszczów!

Precz z satanistycznym koncertem w Piekarach Śląskich – wspaniała inicjatywa proboszczów!
Roman Kostrzewski – koncert zespołu Kat & Roman Kostrzewski. FOT.Jakub Kocój/Wikimedia

Na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich końcem lipca odbędzie się II edycja festiwalu Metal Doctrine. Do udziału w imprezie zaproszono m.in. zespół Witchmaster, KAT oraz Romana Kostrzewskiego. W twórczości muzyków można dostrzec satanizm. Na szczęście proboszczowie dekanatu Piekary Śląskie nie pozostali obojętni na plany zorganizowania imprezy i przystąpili do działania.

 

11 proboszczów z dekanatu Piekary Śląskie podpisało list skierowany do prezydent miasta Sławy Umińskiej-Duraj. Księża chcą, aby Metal Doctrine Festival został odwołany. Pismo trafi również do Przewodniczącego Rady Miasta, Kancelarii Prezydenta RP, metropolity górnośląskiego abp. Wiktora Skworca, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, pochodzącego z Piekar Śląskich posła Jerzego Polaczka oraz dyrektora Oddziału IPN w Katowicach.

 

Duchowni przywołali w swoim piśmie fakt, że to właśnie w Piekarach bije duchowe serce Śląska – kult odbiera tutaj Matka Boża Piekarska. Przypomnieli ponadto, że na Kopcu Wyzwolenia odbywały się – również na wniosek prezydent Umińskiej-Duraj – Msze Święte. Jeśli jednak dojdzie do bluźnierczego koncertu, to celebracje w tym miejscu nie będą w przyszłości możliwe – zauważają kapłani.

 

 

Postawa proboszczów nie dziwi, szczególnie gdy zwrócimy uwagę na występujące w twórczości KATa i Romana Kostrzewskiego teksty – kipią otwartym satanizmem. Piekarscy duchowni na dowód tego zacytowali fragment utworu pt. „666”. Z kolei Kostrzewski stwierdził kiedyś: „Określono mnie jako satanistę i z tym piętnem jest mi przyjemnie”. Muzyk jest również twórcą słuchowiska, w którym recytuje „Biblię Satanistyczną” Antona Szandora LaVeya – założyciela Kościoła Szatana. Z kolei wśród twórczości grupy Witchmaster znajdziemy album „Antichristus ex utero” oraz kompilacje: „Sex, Drugs & Satan” oraz „Satanikk Metal”.

 

Wobec jawnego i niepodważalnego satanizmu obecnego w twórczości zaproszonych na festiwal muzyków akcja proboszczów jest oczywista, zrozumiała i więcej niż potrzebna. Ich działanie to konieczność wynikająca ze szczerej wiary duchownych, którzy nie chcą, by na terenie ich parafii doszło do grzesznego wydarzenia. Proboszczowie otrzymali dla swoich działań wsparcie mieszkańców – w parafiach trwa zbiórka podpisów przeciw organizacji koncertu.

 

Mimo oczywistej słuszności inicjatywy proboszczów, działania nie spodobały się prezydent Umińskiej-Duraj. Wpływ na to ma fakt, że wsparł je poseł PiS Jerzy Polaczek. Przy okazji jednak pani prezydent w pośredni sposób zasugerowała, że księża nie wiedzą, co robią.

 

Niestety, tak będzie wyglądać brudna kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Piekarach. Nie mam zamiaru brać w tym udziału. Jest mi po prostu przykro. Podejrzewam, że księża zostali wprowadzeni w błąd i tym samym dali się nieświadomie wmanewrować w rozgrywki polityczne. Mieszkańcy ocenią te działania przy urnie wyborczej – powiedziała Onetowi.

 

Z kolei w przesłanym Onetowi stanowisku miasta wiceprezydent Krzysztof Turzański określił zbiórkę podpisów mianem włączenia się w „niejasne rozgrywki polityczne oparte na pomówieniach, plotkach i nieprawdziwych informacjach zmierzających do naruszenia dobrego imienia konkretnych osób”. Słowem: Turzański uważa określenie twórczości zaproszonych na festiwal muzyków mianem satanizmu za plotkę i pomówienie. Co więcej, zarzut promowania postaw antychrześcijańskich uznał za akt złej woli i powtórzył obrażającą proboszczów frazę o wprowadzeniu ich w błąd i wykorzystaniu do politycznej rozgrywki.

  

Źródło: onet.pl / Facebook

MWł

 

  


DATA: 2018-06-06 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@zatroskany - uwierz, ani organizatorom ani miłośnikom takiej muzyki nie zależy na tym, by na koncert przybyły przypadkowe osoby. Takie wydarzenia są skierowane do fanów, a nie wszystkich, bo ktoś coś rozdmuchał. Chcemy się sami bawić bez przypadkowej publiczności, do której nie jest koncert dedykowany!
10 miesięcy temu / Metal
 
Jako mieszkaniec Piekar Sl. proszę bardzo o modlitwę o opomiętanie dla władz miasta i tych wszystkich którzy blużnią przeciw Kościołowi. Smutne czasy nastały dla nas.
11 miesięcy temu / Piekarzanin
 
A ja muślałem, że pobudzili serca wiernych i wezwali ich do czynu. A tu do władzuni list z pokornymi prośbami... Ale na skalę kraju to i tak ewenement!
11 miesięcy temu / Emil M.
 
No to ksiądz dziekan będzie miał wrogów wśród władz! Prorockie upomnienie. Ale po to jest ksiądz - ma troszczyć się o sprawy wiary i moralności a nie "serwis religijny" tzn(ładne śluby i pogrzeby, jak sobie klijent życzy)
11 miesięcy temu / propheta
 
@zatroskany: Stara socjotechnika żeby się nie odzywać, bo się tylko przyczyni do promocji nie chcianego wydarzenia. Wychodząc z tego założenia należałoby pozwolić na każde zło.
11 miesięcy temu / Rafał R.
 
Moj Boze,corka Kostrzewskiego Natalia byla razem z moja corka w tej samej klasie w Szkole Podstawowej, bylam z nim w Trojce Klasowej!organizowal muzyczna oprawe festynow szkolnych!!!!
11 miesięcy temu / Marta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60763"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.